Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Sanna Clementsson - Mats Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 34, Steen Laursen - Merete Staal
14 V= -420 0 0% 0 0.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
24 Ö= -420 11 32% 11 16.0%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som NS mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
33NT S= 400 26 76% 37 36.0%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
42 V+1 -140 15 44% 52 38.0%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som ÖV mot par 36, Bertil Hansson - Stig Unoson
52 N-1 100 15 44% 67 39.2%E87K3E9862Kn42 D543Kn8525E765
63NT V= 600 33 97% 100 48.8%Kn5K862EKDKn1097 K942D1083D10543
Rond 4, som ÖV mot par 37, Olle Persson - Jan Clementsson
73NT V+1 630 13 38% 113 47.3%D10K108EK75E763 E765EDKn75D6Kn4
84 Ö-1 -50 8 24% 121 44.4%E64310EKD421063 D975KKn865E975
Rond 5, som NS mot par 38, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
92 S+1 110 30 88% 151 49.2%EK65Kn109872Kn52 D4E6D1097531094
102 N= 90 17 50% 168 49.3%EKDD10K10653284 Kn1095EK52410632
Rond 6, som NS mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
114 N+2 480 28 82% 196 52.3%K9EKKn103EE6543 54D5210986KDKn9
121NT N= 90 28 82% 224 54.8%752DKn74Kn94D32 DKn9392D103EK106
Rond 7, som NS mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
132 N-2 -200 2 6% 226 51.0%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
142NT V+1 -150 28 82% 254 53.2%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som ÖV mot par 41, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
154 V+1 450 18 53% 272 53.2%K1094K1076ED3Kn2 ED76EKnKn97KD63
162NT V+1 150 25 74% 297 54.5%K972DKn63D2864 E64EK8Kn1054KKn2
Rond 9, som NS mot par 42, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
175 S= 450 21 62% 318 54.9%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
185 Ö+1 -480 19 56% 337 55.0%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som NS mot par 31, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
192 N= 110 20 59% 357 55.2%Kn9652K864KD93 EDKn10K107437542
202NT V+2 -180 2 6% 359 52.8%D764KD756Kn642 EKn942K95E10875
Rond 11, som NS mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
214 V-2 100 34 100% 393 55.0%Kn972439EKn8652 4EDKn761082K973
221 S+1 110 18 53% 411 54.9%E1098783274Kn75 KEK106ED5310864
Rond 12, som NS mot par 33, Bengt Brynell - Antje Brynell
234 S-2 -200 3 9% 414 52.9%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
244 V+1 -150 20 59% 434 53.2%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954