Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 23/6 Scratch 2014-06-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Sverker Sköld - Berit Ahlquist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Gunilla Wallin - Nina Nilsson
13 V+1 -170 13 38% 13 38.0%KDEK3983Kn8762 84DKn854KKn10653
24 V= -420 11 32% 24 35.0%2EK762K9876105 96D1098EKn5Kn976
Rond 2, som NS mot par 33, Bengt Brynell - Antje Brynell
34 S-1 -50 11 32% 35 34.0%KKn2EKn7D54KD83 E954K52Kn82E52
44 V-1 100 25 74% 60 44.0%Kn962KD1097KD73 DKn985423652108
Rond 3, som ÖV mot par 34, Steen Laursen - Merete Staal
51NT N= -90 6 18% 66 38.8%E87K3E9862Kn42 D543Kn8525E765
64 Ö-1 -100 9 26% 75 36.7%Kn5K862EKDKn1097 K942D1083D10543
Rond 4, som NS mot par 35, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
74 V= -620 28 82% 103 43.1%98439942KD1082 KKn26432Kn108395
82 Ö+2 -170 9 26% 112 41.0%Kn102ED732Kn1096K K8954873DKn842
Rond 5, som NS mot par 36, Bertil Hansson - Stig Unoson
93NT Ö-1 100 25 74% 137 44.7%EK65Kn109872Kn52 D4E6D1097531094
102 N= 90 17 50% 154 45.2%EKDD10K10653284 Kn1095EK52410632
Rond 6, som NS mot par 37, Olle Persson - Jan Clementsson
114 N+2 480 28 82% 182 48.5%K9EKKn103EE6543 54D5210986KDKn9
123 Ö-1 50 21 62% 203 49.7%752DKn74Kn94D32 DKn9392D103EK106
Rond 7, som NS mot par 38, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
132 S-2 -200 2 6% 205 46.3%1084EK9Kn10DKn976 9752Kn654K97E10
144 Ö-2 100 34 100% 239 50.1%EK5273D879643 DKn731098432KKn10
Rond 8, som NS mot par 39, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
154 V+1 -450 16 47% 255 49.9%85D95434210875 Kn3282K10865E94
162NT V+1 -150 9 26% 264 48.4%Kn31042K873E1095 D1085975E96D73
Rond 9, som NS mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
174 S+1 450 21 62% 285 49.2%DKn81093292EKKn9 EKKn765EKKn64D8
186 Ö= -980 2 6% 287 46.8%E5Kn43D9886532 94210532EKDKn107
Rond 10, som ÖV mot par 41, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
192NT N-1 50 27 79% 314 48.5%K43ED752Kn8E108 108793ED9652Kn6
201NT V-1 -100 15 44% 329 48.3%K10852103DKn10743 93EKn86E82KD93
Rond 11, som ÖV mot par 42, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
214 V= 420 28 82% 357 49.9%EKDK85D764D104 1086531092EKKn53
221 S= -70 22 65% 379 50.6%D547541086ED32 Kn632DKn9KKn92K9
Rond 12, som NS mot par 31, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
232 S+1 140 17 50% 396 50.6%5Kn8652DKn6K642 KD10982104ED1073
243NT Ö+1 -430 13 38% 409 50.0%K1042D710943E72 Kn83Kn109652D954