Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som ÖV mot par U20, Johan Millqvist - Sven-Ã…ke Henningsson | ||||||||
1 | 2 V+1 | 140 | 462.0 | 95% | 462 | 95.0% | 102Kn98D5KDKn1073 | 97EK105Kn942E92 |
2 | 2NT V= | 120 | 179.0 | 37% | 641 | 66.0% | KDKn101085K631076 | 93D93E74EKD98 |
Rond 2, som ÖV mot par U17, Bengt Söderlind - Gunilla Söderlind | ||||||||
3 | 3 N+1 | -170 | 85.0 | 17% | 726 | 49.7% | Kn962D72EKn87D2 | KD1053109D952K9 |
4 | 3NT S-4 | 400 | 479.0 | 98% | 1205 | 61.8% | D51042972ED654 | Kn98632D95KKn63 |
Rond 3, som ÖV mot par U1, Elisabeth Knappe - Solveig Kristiansson | ||||||||
5 | 2 S+1 | -140 | 76.0 | 16% | 1281 | 52.6% | Kn8298752EK7ED | 106KKn6Kn93K10652 |
6 | 3 S-1 | 50 | 216.0 | 44% | 1497 | 51.2% | 5432ED832Kn4D2 | ED109Kn965107E106 |
Rond 4, som ÖV mot par U19, Gisela Svensson - Göran Sandström | ||||||||
7 | 3 N-1 | 100 | 277.0 | 57% | 1774 | 52.0% | Kn953K65K10Kn1087 | ED64EEKn985632 |
8 | 1NT Ö+2 | 150 | 422.0 | 86% | 2196 | 56.2% | Kn102K97EK53EK4 | 831065D1094DKn95 |
Rond 5, som ÖV mot par U13, Sven Bolinder - Britt-Marie Rönn | ||||||||
9 | 1 N+1 | -90 | 446.0 | 91% | 2642 | 60.1% | 93D10953K86DKn6 | 108K762D10942K3 |
10 | 4 Ö= | 620 | 454.0 | 93% | 3096 | 63.4% | EKn82EKKn108KKn54 | 105D76432Kn6D32 |
Rond 6, som ÖV mot par U15, Eva Seidel - Gudrun Palmquist | ||||||||
11 | 5 Ö-1 | -50 | 156.0 | 32% | 3252 | 60.5% | Kn3DED653KDKn106 | D642KKn68E8752 |
12 | 4 V+1 | 450 | 146.0 | 30% | 3398 | 58.0% | E432Kn3DKn7EDKn5 | K86ED985283K8 |
Rond 7, som NS mot par U9, Anders Argelius - Roger Klang | ||||||||
13 | 3NT Ö-2 | 200 | 407.0 | 83% | 3805 | 59.9% | D58310542KD1096 | 9742EKn104Kn9875 |
14 | 5 S= | 400 | 291.0 | 60% | 4096 | 59.9% | 984Kn6ED72E1062 | EK1055KKn1054KD5 |
Rond 8, som ÖV mot par U18, Tomas Truedsson - Curt-Ingvar Svensson | ||||||||
15 | 4 S= | -620 | 105.0 | 22% | 4201 | 57.4% | 1054107587531076 | K96EK1042EKn832 |
16 | 3NT Ö-1 | -100 | 116.0 | 24% | 4317 | 55.3% | EKn9542107643D5 | K9EKD3K9KKn742 |
Rond 9, som ÖV mot par U3, Ingemar Von Rosen - Lars Waern | ||||||||
17 | 4 Ö= | 420 | 431.0 | 88% | 4748 | 57.2% | E10963E103EKn653 | D465EKn95D10984 |
18 | 5D N-4 | 1100 | 486.0 | 100% | 5234 | 59.6% | 10972EKn98Kn109710 | 732KD4EKD8543 |
Rond 10, som NS mot par U16, Rolf Hök - Else Holdt | ||||||||
19 | 2 Ö= | -110 | 28.0 | 6% | 5262 | 56.8% | 972EKKn10875372 | EKn6D6EKn64DKn98 |
20 | 2 Ö-1 | 100 | 338.0 | 69% | 5600 | 57.4% | EK98654K65732 | Kn432K724EK954 |
Rond 11, som NS mot par U7, Wiveca Zacharias - Cecilia Onell | ||||||||
21 | 2NT Ö-1 | 50 | 333.0 | 68% | 5933 | 57.9% | 643254DKn1041087 | Kn109EDKn729K963 |
22 | 2 N+1 | 140 | 352.0 | 72% | 6285 | 58.5% | E1054E654KDKn43 | KKn82KKn101085282 |
Rond 12, som NS mot par U14, Per-Inge Helmertz - Bo Andersson | ||||||||
23 | 4D N-2 | -500 | 3.0 | 1% | 6288 | 56.0% | D8Kn109742K73210 | K942E83EKKn932 |
24 | 6 N-2 | -100 | 3.0 | 1% | 6291 | 53.8% | EK107532D104KKn2 | D4E3E87D98654 |