Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 30. Medel: 480.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Maud Ihd - Gunilla Stöhr

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Greta Beck - Gun Jönsson
11NT S= -90 10.0 31% 10 31.0%DKn854K764E7Kn8 1097E5Kn10953K43
22 N-1 100 8.0 25% 18 28.0%K105D108D96D943 E93EKn62E1074102
33 V+1 170 32.0 100% 50 52.0%65275107DKn10865 EKD107431064EKn7
Rond 2, som NS mot par 6, Jane Brändemar - Göran Brändemar
43 Ö+2 -200 26.0 81% 76 59.2%754254EDKn10525 10EDKn9762631097
53 S= 110 28.0 88% 104 65.0%109643KnK82K1042 K2EDE643DKn753
64 S-1 -50 19.0 59% 123 64.0%ED98K7K109762K 2DKn10963Kn5D643
Rond 3, som NS mot par 8, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
74 N+1 650 29.0 91% 152 67.9%D874Kn752K73D6 EK105E10102EK875
83NT S= 400 25.0 78% 177 69.1%10985E1085DKn84K E4K21097EDKn1042
94 Ö+1 -650 8.0 25% 185 64.2%D6328Kn973EKKn4 KKn776E62D10876
Rond 4, som NS mot par 10, Gunvor Sällvik - Karin Amiel
101 N+2 110 27.0 84% 212 66.2%DKn87DKn5EEK632 K10931084252985
114 S-2 -100 1.0 3% 213 60.5%D64E972E43863 E52KD86KD7E102
122 N+1 140 10.0 31% 223 58.0%Kn74D8654KKn8E8 E96EK10763KKn94
Rond 5, som ÖV mot par 12, Birgitta Lundquist - Göran Lundquist
134 Ö= 620 27.0 84% 250 60.0%EKDKn5E7ED5DKn6 92K83296109432
141NT N+2 -150 16.0 50% 266 59.3%87542Kn82KDEKn2 K6Kn10753K97654
154 Ö= 420 31.0 97% 297 61.8%ED9853KKn75Kn106 KKn104D1076482E7
Rond 6, som NS mot par 14, Catharina von Platen - Märta Mirow
162 S+1 110 26.0 81% 323 63.0%D6542K89876D4 K7765EKDKnKn986
174 S= 420 24.0 75% 347 63.7%Kn986EKKn972DKn10 EKD53KKn865765
183 N-4 -400 4.0 13% 351 60.9%7ED8654ED51052 K10969KKn108Kn873
Rond 7, som ÖV mot par 16, Kerstin Harderup Johannesson - Ulla-Britt Lindmark
192NT S-1 50 20.0 63% 371 61.0%D942E654Kn9Kn103 105102E542EK765
203 S-2 200 31.0 97% 402 62.8%KD94KKD652653 E6Kn10621083K1094
214 N= -620 11.0 34% 413 61.4%KDKnD642Kn102K52 631085365431098
Rond 8, som NS mot par 1, Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin
222 N-1 -50 9.0 28% 422 59.9%E9662K98KDKn107 1087532Kn54D10E4
234 Ö+1 -650 14.0 44% 436 59.2%10E108543D103987 D97K2Kn8654Kn54
244 V-2 100 28.0 88% 464 60.4%D87D8E3DKn9642 54254KD10986K7
Rond 9, som ÖV mot par 3, Ulla Sonesson - Wilhelm Sonesson
251NT N+1 -120 5.0 16% 469 58.6%ED9983E10854K4 Kn7542DKn4K7632
263NT Ö+3 690 29.0 91% 498 59.9%K82E1063EKD3K5 EKn10749109E10976
275 N-2 100 8.0 25% 506 58.6%EKD985396E2K6 KnD87386E109543
Rond 10, som ÖV mot par 5, Marianne Falck - Berit Kallstenius
283NT V+3 490 12.0 38% 518 57.9%984K1087EKD742 EKDE974E42985
294 S+2 -680 8.0 25% 526 56.7%Kn10841053K842107 653821076ED542
302 Ö-1 -50 18.0 56% 544 56.7%D3D9EKn974KKn62 E42874K862943