Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 30. Medel: 480.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Thure Nilsson - Ulla-Britt Hansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
11NT S= -90 10.0 31% 10 31.0%DKn854K764E7Kn8 1097E5Kn10953K43
22 V-1 -50 6.0 19% 16 25.0%K105D108D96D943 E93EKn62E1074102
33 S-1 50 24.0 75% 40 41.7%65275107DKn10865 EKD107431064EKn7
Rond 2, som NS mot par 10, Gunvor Sällvik - Karin Amiel
44 Ö+2 -680 5.0 16% 45 35.2%754254EDKn10525 10EDKn9762631097
53 V+1 -170 5.0 16% 50 31.4%109643KnK82K1042 K2EDE643DKn753
64 S-2 -100 8.0 25% 58 30.3%ED98K7K109762K 2DKn10963Kn5D643
Rond 3, som ÖV mot par 12, Birgitta Lundquist - Göran Lundquist
74 S-2 200 31.0 97% 89 39.9%KnK943ED65Kn432 9632D86Kn984109
82 S+2 -130 24.0 75% 113 44.2%76DKn93E532987 KDKn32764K6653
93 Ö+1 170 5.0 16% 118 41.1%EDKn10943KD9532 109854EK5210854
Rond 4, som NS mot par 14, Catharina von Platen - Märta Mirow
103 Ö= -110 10.0 31% 128 40.1%DKn87DKn5EEK632 K10931084252985
114 S+1 450 30.0 94% 158 45.0%D64E972E43863 E52KD86KD7E102
123NT N+2 660 31.0 97% 189 49.3%Kn74D8654KKn8E8 E96EK10763KKn94
Rond 5, som ÖV mot par 16, Kerstin Harderup Johannesson - Ulla-Britt Lindmark
133NT Ö= 600 22.0 69% 211 50.8%EKDKn5E7ED5DKn6 92K83296109432
144 N= -420 5.0 16% 216 48.4%87542Kn82KDEKn2 K6Kn10753K97654
154 Ö-1 -50 5.0 16% 221 46.2%ED9853KKn75Kn106 KKn104D1076482E7
Rond 6, som ÖV mot par 1, Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin
161NT S-1 50 16.0 50% 237 46.4%E9839421052E105 Kn10EDKn10343K732
174 N+1 -450 0.0 0% 237 43.7%103842E10973K98 742D1065D4E432
182 N+1 -140 0.0 0% 237 41.3%8432KKn797432D EDKn510326EK964
Rond 7, som ÖV mot par 3, Ulla Sonesson - Wilhelm Sonesson
192 N-1 50 20.0 63% 257 42.4%D942E654Kn9Kn103 105102E542EK765
202 S= -110 2.0 6% 259 40.6%KD94KKD652653 E6Kn10621083K1094
216 N-2 200 32.0 100% 291 43.4%KDKnD642Kn102K52 631085365431098
Rond 8, som NS mot par 5, Marianne Falck - Berit Kallstenius
222 S-1 -50 9.0 28% 300 42.7%E9662K98KDKn107 1087532Kn54D10E4
233 V+3 -230 29.0 91% 329 44.8%10E108543D103987 D97K2Kn8654Kn54
244 V-2 100 28.0 88% 357 46.6%D87D8E3DKn9642 54254KD10986K7
Rond 9, som NS mot par 7, Liselotte Carlsson - Renée Lindgren
252 V+2 -170 0.0 0% 357 44.8%K1031075D93DKn105 86EK62Kn762E98
263NT Ö-1 100 32.0 100% 389 46.9%5K75286542Kn32 D963DKn84Kn7D84
274 Ö-1 50 29.0 91% 418 48.5%104KDKn9743D872 7642EKKn1052105Kn
Rond 10, som ÖV mot par 9, Bo Persson - Nils-Erik Larsson
283NT V+4 520 27.0 84% 445 49.8%984K1087EKD742 EKDE974E42985
294 S+2 -680 8.0 25% 453 48.9%Kn10841053K842107 653821076ED542
305 Ö-3 -150 3.0 9% 456 47.6%D3D9EKn974KKn62 E42874K862943