Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 30. Medel: 480.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hallgerd Esping - Krister Esping

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 112, Bo Mårtensson - Bert Strandkvist
11NT S= -90 10.0 31% 10 31.0%DKn854K764E7Kn8 1097E5Kn10953K43
22 N-2 200 27.0 84% 37 57.5%K105D108D96D943 E93EKn62E1074102
34D V-2 -500 0.0 0% 37 38.3%65275107DKn10865 EKD107431064EKn7
Rond 2, som ÖV mot par 114, Ulla Öberg - Monica Borg
45 V+1 620 16.0 50% 53 41.2%EKDKn98874EKn83 63K1083K9KD642
52 V+2 170 27.0 84% 80 49.8%87510643D107E98 EDKnK98752Kn956
64 S-2 100 24.0 75% 104 54.0%Kn106543ED84Kn97 K78542E3E10852
Rond 3, som ÖV mot par 116, Monica Lessing - Birgit Larsson
74 S+1 -650 3.0 9% 107 47.6%KnK943ED65Kn432 9632D86Kn984109
82NT N+1 -150 14.0 44% 121 47.1%76DKn93E532987 KDKn32764K6653
94 Ö+1 650 24.0 75% 145 50.2%EDKn10943KD9532 109854EK5210854
Rond 4, som NS mot par 101, Margareta Eriksson - Birgitta Tham
101 N= 80 18.0 56% 163 50.8%DKn87DKn5EEK632 K10931084252985
114 S-2 -100 1.0 3% 164 46.5%D64E972E43863 E52KD86KD7E102
124 V-5 250 22.0 69% 186 48.3%Kn74D8654KKn8E8 E96EK10763KKn94
Rond 5, som NS mot par 103, Bodil Nilsson - Sven-Åke Nilsson
134 Ö= -620 5.0 16% 191 45.8%8643DKn65KKn1084 1071094732EK875
144 N-1 -50 8.0 25% 199 44.4%109KD109543E963 EDKn3E76842D108
153 Ö= -140 15.0 47% 214 44.5%6EK810964K8542 732Kn952ED3D93
Rond 6, som ÖV mot par 105, Agneta Johansson - Lars Svensson
162 S= -90 12.0 38% 226 44.1%E9839421052E105 Kn10EDKn10343K732
174 N-1 50 26.0 81% 252 46.3%103842E10973K98 742D1065D4E432
183 N-3 300 24.0 75% 276 47.9%8432KKn797432D EDKn510326EK964
Rond 7, som ÖV mot par 118, Gunnar Flinta - Ruth Holm
19Pass 8.0 25% 284 46.7%D942E654Kn9Kn103 105102E542EK765
202NT V-2 -200 0.0 0% 284 44.4%KD94KKD652653 E6Kn10621083K1094
213NT N+1 -630 5.0 16% 289 43.0%KDKnD642Kn102K52 631085365431098
Rond 8, som NS mot par 109, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
223 V-1 100 16.0 50% 305 43.3%E9662K98KDKn107 1087532Kn54D10E4
234 Ö+2 -680 1.0 3% 306 41.6%10E108543D103987 D97K2Kn8654Kn54
244 V-1 50 17.0 53% 323 42.0%D87D8E3DKn9642 54254KD10986K7
Rond 9, som ÖV mot par 111, Gunilla Wallin - Christina Leander
251NT N+1 -120 5.0 16% 328 41.0%ED9983E10854K4 Kn7542DKn4K7632
264 V+2 680 22.0 69% 350 42.1%K82E1063EKD3K5 EKn10749109E10976
275D N-2 300 19.0 59% 369 42.7%EKD985396E2K6 KnD87386E109543
Rond 10, som ÖV mot par 113, Göran Andersson - Per-Ove Persson
283NT V+3 490 12.0 38% 381 42.5%984K1087EKD742 EKDE974E42985
293NT S+3 -690 1.0 3% 382 41.2%Kn10841053K842107 653821076ED542
304 Ö-2 -100 13.0 41% 395 41.2%D3D9EKn974KKn62 E42874K862943