Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan Clementsson - Sanna Clementsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
13 N-1 50 29.0 73% 29 73.0%95K98543KDEKn5 1063E10210928764
24 S-2 200 35.0 88% 64 80.5%964KD83D10632K EEKn94Kn54Kn8732
Rond 2, som NS mot par 19, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
34 N+1 450 37.0 93% 101 84.7%KD965K85EKn2K2 10DKn1074D965E53
43 Ö-1 100 37.0 93% 138 86.8%853EKKn1087Kn687 74287532KKn1064
Rond 3, som NS mot par 18, Anders Olsson - Sten Ahlgren
52 Ö+1 -140 14.0 35% 152 76.4%10967EKn653Kn1086 321085K1092EKD3
63 S= 140 14.0 35% 166 69.5%E965E86Kn68543 KKn82KD743E329
Rond 4, som ÖV mot par 17, Rolf Bergström - Christer Löfgren
73 Ö= 140 20.0 50% 186 66.7%97EKn832KD10KD8 106543KD494Kn54
82 Ö+2 170 40.0 100% 226 70.9%ED1072108Kn10Kn1072 K963E62D75324
Rond 5, som NS mot par 16, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
93NT Ö+1 -630 21.0 53% 247 68.9%4108754EKn108362 Kn1096Kn967DKn987
104 S= 620 20.0 50% 267 67.0%DKn74EK2DKn103Kn6 EK1096D4K86D97
Rond 6, som NS mot par 15, Yvonne Tolf - Britt Lindberg
112NT V+3 -210 30.0 75% 297 67.7%K105DKn3D42K865 Kn9842K1097105310
123 S-1 -100 9.0 23% 306 64.0%E42KD421062543 KE869874ED1097
Rond 7, som NS mot par 14, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
133 Ö-1 100 26.0 65% 332 64.1%EKn98874KKn8Kn103 K7642ED995437
146 Ö-1 50 31.0 78% 363 65.1%794109631076542 D52EKn10872D983
Rond 8, som NS mot par 13, Christer Ekberg - Max Elander
152 S= 110 27.0 68% 390 65.3%8974398632E63 D1094KDKn5KKKn102
161NT S+2 150 32.0 80% 422 66.2%Kn6595D10743E85 EKD4Kn1073KKn5Kn6
Rond 9, som NS mot par 12, Christina Leander - Mona Berge
174 Ö+1 -450 12.0 30% 434 64.1%E632E832K9476 986108732DKn984
184D Ö-2 300 24.0 60% 458 63.8%KD97652KnKKn875 3ED9864E104K106
Rond 10, som NS mot par 11, Per Boberg - Kerstin Boberg
191 V+1 -110 8.0 20% 466 61.5%Kn82E108EKn965Kn4 KD5KKn954104762
204 Ö= -620 19.0 48% 485 60.9%KD434742K10974 Kn862DKn101053DKn2
Rond 11, som ÖV mot par 22, Stig Unoson - Ulf Öjing
213NT S= -600 10.0 25% 495 59.1%743D103EKKn9742 D96Kn62874Kn1065
223NT Ö+1 630 39.0 98% 534 60.9%KnE102K532D10753 K964Kn7Kn96EKKn8
Rond 12, som ÖV mot par 21, Ragnar Carstam - Helene Carstam
232D N+3 -1270 0.0 0% 534 58.3%Kn7529628732Kn3 EK106E8ED941085
241NT Ö= 90 13.0 33% 547 57.2%1043Kn843ED5DKn9 KDKn9KD9Kn27654