Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ragnar Carstam - Helene Carstam

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Stig Unoson - Ulf Öjing
12 N= -110 22.0 55% 22 55.0%95K98543KDEKn5 1063E10210928764
23 Ö-1 -50 26.0 65% 48 60.0%964KD83D10632K EEKn94Kn54Kn8732
Rond 2, som NS mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
32NT S+2 180 17.0 43% 65 54.3%KD965K85EKn2K2 10DKn1074D965E53
42 V+2 -170 34.0 85% 99 62.0%853EKKn1087Kn687 74287532KKn1064
Rond 3, som NS mot par 6, Jan Schneider - Ester Schneider
54 Ö-1 50 31.0 78% 130 65.2%10967EKn653Kn1086 321085K1092EKD3
64 S= 420 35.0 88% 165 69.0%E965E86Kn68543 KKn82KD743E329
Rond 4, som ÖV mot par 1, Nancy Thern - Lennart Lindahl
73 Ö= 140 20.0 50% 185 66.3%97EKn832KD10KD8 106543KD494Kn54
82 S+2 -170 11.0 28% 196 61.5%ED1072108Kn10Kn1072 K963E62D75324
Rond 5, som ÖV mot par 7, Lena Kampf - Mona Andersson
94 Ö+1 650 29.0 73% 225 62.8%KD8ED3K962K43 E7532K2D54E105
104 S= -620 20.0 50% 245 61.5%85Kn10987397542 3265E542EK1083
Rond 6, som ÖV mot par 2, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
113NT V+1 430 31.0 78% 276 63.0%E786KKn987D742 D63E542E6EKn93
122 V-1 -50 18.0 45% 294 61.5%108761053EKKn562 DKn953Kn97D3KKn8
Rond 7, som ÖV mot par 8, Junot Delcomyn - Leif Karlsson
133 S+1 -170 5.0 13% 299 57.8%10552E762EK642 D3KKn1063D10D985
145 Ö= 450 26.0 65% 325 58.3%KKn10864KD65E82 E933KDKn754EKKn
Rond 8, som ÖV mot par 3, Kristi Meier - Per Nilsson
153 V-2 -100 19.0 48% 344 57.6%E762E8EDKn54D9 KKn5310621078754
161NT N+2 -150 8.0 20% 352 55.2%10982864E6K932 73EKD2982D1074
Rond 9, som NS mot par 9, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
173NT Ö+2 -460 5.0 13% 357 52.8%E632E832K9476 986108732DKn984
183 N= 140 13.0 33% 370 51.7%KD97652KnKKn875 3ED9864E104K106
Rond 10, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
191NT V+1 -120 4.0 10% 374 49.5%Kn82E108EKn965Kn4 KD5KKn954104762
204 V= -620 19.0 48% 393 49.4%KD434742K10974 Kn862DKn101053DKn2
Rond 11, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
213NT S= -600 10.0 25% 403 48.2%743D103EKKn9742 D96Kn62874Kn1065
223 N-2 100 21.0 53% 424 48.5%KnE102K532D10753 K964Kn7Kn96EKKn8
Rond 12, som NS mot par 5, Jan Clementsson - Sanna Clementsson
232D N+3 1270 40.0 100% 464 50.7%8DKn7543K106E64 D943K10Kn5KD972
241NT Ö= -90 27.0 68% 491 51.4%762E107K10641032 E856529873EK8