Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Christer Ekberg - Max Elander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Lena Kampf - Mona Andersson
14 N-1 50 29.0 73% 29 73.0%95K98543KDEKn5 1063E10210928764
22 S= -110 18.0 45% 47 59.0%964KD83D10632K EEKn94Kn54Kn8732
Rond 2, som ÖV mot par 2, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
32NT N+3 -210 19.0 48% 66 55.3%8429210843Kn1076 EKn73E63K7D984
44 V+2 680 34.0 85% 100 62.8%109543EKD1094ED EKDKn96D629532
Rond 3, som NS mot par 8, Junot Delcomyn - Leif Karlsson
54 N-1 -100 22.0 55% 122 61.2%10967EKn653Kn1086 321085K1092EKD3
63 S+1 170 23.0 58% 145 60.7%E965E86Kn68543 KKn82KD743E329
Rond 4, som ÖV mot par 3, Kristi Meier - Per Nilsson
73 Ö= 140 20.0 50% 165 59.1%97EKn832KD10KD8 106543KD494Kn54
81 S+3 -130 20.0 50% 185 58.0%ED1072108Kn10Kn1072 K963E62D75324
Rond 5, som NS mot par 9, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
93NT Ö+1 -630 21.0 53% 206 57.4%4108754EKn108362 Kn1096Kn967DKn987
104 S= 620 20.0 50% 226 56.7%DKn74EK2DKn103Kn6 EK1096D4K86D97
Rond 6, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
113NT V= 400 20.0 50% 246 56.1%E786KKn987D742 D63E542E6EKn93
123 S-1 100 31.0 78% 277 57.9%108761053EKKn562 DKn953Kn97D3KKn8
Rond 7, som NS mot par 10, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
133 S= 140 31.0 78% 308 59.5%EKn98874KKn8Kn103 K7642ED995437
146NT V= -990 2.0 5% 310 55.6%794109631076542 D52EKn10872D983
Rond 8, som ÖV mot par 5, Jan Clementsson - Sanna Clementsson
152 S= -110 13.0 33% 323 54.1%E762E8EDKn54D9 KKn5310621078754
161NT S+2 -150 8.0 20% 331 51.9%10982864E6K932 73EKD2982D1074
Rond 9, som ÖV mot par 14, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
174 Ö+1 450 28.0 70% 359 53.0%K1074974EKn65EK DKn5KDKn105D10532
184 N= -620 9.0 23% 368 51.3%108752963DKn842 EKn4K103D752E93
Rond 10, som NS mot par 12, Christina Leander - Mona Berge
192 N= 90 22.0 55% 390 51.5%Kn82E108EKn965Kn4 KD5KKn954104762
204 Ö-1 100 40.0 100% 430 54.0%KD434742K10974 Kn862DKn101053DKn2
Rond 11, som ÖV mot par 6, Jan Schneider - Ester Schneider
213NT S-2 200 37.0 93% 467 55.8%743D103EKKn9742 D96Kn62874Kn1065
222NT Ö= 120 29.0 73% 496 56.6%KnE102K532D10753 K964Kn7Kn96EKKn8
Rond 12, som NS mot par 1, Nancy Thern - Lennart Lindahl
234D N= 790 37.0 93% 533 58.2%8DKn7543K106E64 D943K10Kn5KD972
24Pass 33.0 83% 566 59.2%762E107K10641032 E856529873EK8