Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-21

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Gerd Roos - Yvonne Möller
12 Ö-2 -100 1 5% 1 5.0%D3KKn871076KD87 Kn854E5D93EKn104
23NT Ö= 400 18 90% 19 47.5%DKn964Kn75Kn105K6 E538E93EDKn985
Rond 2, som NS mot par 7, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
33NT N= 400 7 35% 26 43.3%DKn7510738K10654 EK9K5EKKn532ED
41NT N= 90 15 75% 41 51.2%E107653EK95E86 D82Kn984102D742
Rond 3, som ÖV mot par 2, Susanne Levin - Claudia Sjöberg
52 N-1 100 9 45% 50 50.0%EK9753E94Kn984 D1094D652E10763
61NT N= -90 14 70% 64 53.3%K1072K82K106553 D963E7Kn9KD1072
Rond 4, som NS mot par 8, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
72 N= 110 14 70% 78 55.7%DKn752E6KKn3282 1096D102654EDKn7
82 V+4 -170 17 85% 95 59.4%1065D1098764694 94EK3Kn43KKn875
Rond 5, som ÖV mot par 3, Gudrun Ekelund - Göran Ekelund
94 N-1 50 11 55% 106 58.9%976EK652DKn863 D2Kn109853D4354
102 V-3 -300 2 10% 108 54.0%1064972K3KKn732 973K83ED542E9
Rond 6, som NS mot par 9, Margaretha Olsson - Ove Olsson
115 V-1 50 12 60% 120 54.5%86310264EKn10754 E1097E851058632
121NT Ö= -90 14 70% 134 55.8%DKn8104E7465432 963KD97Kn865EKn
Rond 7, som ÖV mot par 4, Ulla Öberg - Ingela Jönsson
131NT S+1 -120 2 10% 136 52.3%DKn4Kn743764K52 K5KD108KKn102D93
141NT V-1 -50 15 75% 151 53.9%K72K962Kn75EKn7 ED8Kn101086K9862
Rond 8, som ÖV mot par 10, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
152 Ö-1 -50 7 35% 158 52.7%E9EKn864KD8543 K76410984EKn1052
161 N+2 -140 0 0% 158 49.4%DKn982D82KD634 K741094E8E8753
Rond 9, som ÖV mot par 5, Sonja Lindblom - Ann-Katrin Zinn
171NT S-1 50 18 90% 176 51.8%E1086D621042E106 Kn75K753E97Kn93
184 Ö= 420 16 80% 192 53.3%54Kn107543K10E105 Kn92EK2DKn73KD9
Rond 10, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Ulla Lundström
193 S= -110 2 10% 194 51.1%9542E62943Kn106 EKn10873DKn87K5K
204 N+1 -650 6 30% 200 50.0%10D8254ED109873 75439EKn32KKn64
Rond 11, som NS mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
214 Ö= -420 6 30% 206 49.0%Kn654D6EKn87436 7210542K952Kn108
221 N+1 110 10 50% 216 49.1%E872K64DKn4E108 D103E1082K37643
Rond 12, som ÖV mot par 6, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
234 N= -620 6 30% 222 48.3%7EKn1043D439752 EK998Kn109861063
242 N= -110 2 10% 224 46.7%EK2K63K865832 1087692EKn109ED7