Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-14

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Karin Andrée - Inger Steiner
13 S-1 -50 8 44% 8 44.0%Kn65KD97KKn1095E E109Kn8634107543
24 V= -420 3 17% 11 30.5%D851010965D9842 EK1043252E8KKn6
Rond 2, som ÖV mot par 9, Bengt Rylander - Agneta Johansson
33NT V+1 630 4 22% 15 27.7%D863K62EK10942 EKKn9DD532EKn76
44 S-5 500 15 83% 30 41.5%4KD85EDKn109732 K762963E108638
Rond 3, som ÖV mot par 10, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
53 S= -140 3 17% 33 36.6%KD42K7598E976 EKn865109643Kn53
65 Ö-1 -100 9 50% 42 38.8%5EKD2K10DKn9863 EDKn93Kn9364742
Rond 4, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
72 V-1 100 17 94% 59 46.7%863EDKn92E10375 Kn95KD9862D862
84 V-1 50 17 94% 76 52.6%76DKn10D8658642 K105E876523753
Rond 5, som NS mot par 12, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
94 N-1 -50 7 39% 83 51.1%KD10873239K963 64EKKn648DKn542
103NT Ö-3 300 16 89% 99 54.9%9864EKn9K53652 EKn3643D6KD1083
Rond 6, som NS mot par 1, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
113 N-2 -100 6 33% 105 52.9%E92Kn7Kn62E10853 Kn831042EK73KKn4
122 V-1 50 2 11% 107 49.4%96ED2KD698743 4Kn107E987EKKn65
Rond 7, som NS mot par 2, Greger Jonsson - Anna Axtenius
133 N-1 -100 13 72% 120 51.2%EK82EKn66Kn10765 643D987D98D42
142 Ö-4 200 18 100% 138 54.6%106543DEK43E98 9Kn9854372DKn63
Rond 8, som NS mot par 3, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
153 Ö-2 100 13 72% 151 55.8%KKn4K10966210842 7632EDKn5EKn4K6
161 N-1 -50 8 44% 159 55.1%Kn763E1026DKn1052 D104KD879542K4
Rond 9, som NS mot par 4, Monica Lessing - Sonja Lindblom
172NT Ö= -120 2 11% 161 52.5%E109Kn42KKn310986 Kn86D98365EKn75
184 S-1 -100 11 61% 172 52.9%64KKn7654DKn863 EKn10109EK1092E109
Rond 10, som ÖV mot par 5, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
194 N= -420 11 61% 183 53.4%97210754103DKn43 E105462K62K762
203 N-1 100 10 56% 193 53.5%972EDKn62EKD75 6KKn98D10843964
Rond 11, som NS mot par 6, Anita Martinsson - Marianne Andersson
212 N= 110 14 78% 207 54.7%KKn10D10428Kn10843 D65EK86Kn763E9
223NT Ö+1 -630 5 28% 212 53.5%1054E109KKn32Kn92 8327642E810843
Rond 12, som ÖV mot par 7, Elke Walton - Ingalill Wåhlin
233 N+1 -130 1 6% 213 51.4%K96510632EKn1073 ED65K943275D4
244 V= 420 18 100% 231 53.4%7432Kn5ED62K42 KKn1098532KnDKn85