Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 scratch 2014-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 scratch 2014-02-14

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Cornelia Tiller - Lennart Lindahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
13 S-2 -100 1 6% 1 6.0%Kn65KD97KKn1095E E109Kn8634107543
24 S= 620 17 94% 18 50.0%D851010965D9842 EK1043252E8KKn6
Rond 2, som NS mot par 2, Greger Jonsson - Anna Axtenius
36 V-1 100 18 100% 36 66.7%75EKn1053Kn841093 1042987476KD85
43NT S-5 -500 3 17% 39 54.2%Kn1095542KD9724 ED83EKn107Kn4K65
Rond 3, som NS mot par 3, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
55 S-2 -200 4 22% 43 47.8%109DEKDKn1052D42 73EKn864327K108
63NTD N-1 -100 4 22% 47 43.5%K108627E752K105 74108654DKn983E
Rond 4, som NS mot par 4, Monica Lessing - Sonja Lindblom
74D S-1 -200 5 28% 52 41.3%863EDKn92E10375 Kn95KD9862D862
85D V= -650 0 0% 52 36.1%76DKn10D8658642 K105E876523753
Rond 5, som NS mot par 5, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
94 N-1 -50 7 39% 59 36.4%KD10873239K963 64EKKn648DKn542
104 S-2 -200 4 22% 63 35.0%9864EKn9K53652 EKn3643D6KD1083
Rond 6, som NS mot par 6, Anita Martinsson - Marianne Andersson
112 N+1 110 14 78% 77 38.9%E92Kn7Kn62E10853 Kn831042EK73KKn4
124 S+1 150 11 61% 88 40.8%96ED2KD698743 4Kn107E987EKKn65
Rond 7, som ÖV mot par 7, Elke Walton - Ingalill Wåhlin
133NT V= 600 18 100% 106 45.3%Kn9510EK10753983 D107K5432Kn42EK
142NT V+1 150 11 61% 117 46.4%EDKn87E1072D8510 K2K6Kn1096K7542
Rond 8, som NS mot par 8, Karin Andrée - Inger Steiner
15Pass 6 33% 123 45.5%KKn4K10966210842 7632EDKn5EKn4K6
162NT S-3 -150 1 6% 124 43.1%Kn763E1026DKn1052 D104KD879542K4
Rond 9, som ÖV mot par 9, Bengt Rylander - Agneta Johansson
171 Ö+2 140 18 100% 142 46.4%KD432E1098742K 75K765ED10D432
183NT Ö-3 -150 1 6% 143 44.2%D832ED82Kn8543 K975376KD7542
Rond 10, som NS mot par 10, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
194 N= 420 7 39% 150 43.9%KKnEKDKn983Kn998 D863ED8754E105
203 N-1 -100 8 44% 158 43.9%EK541053EK51083 DKn1083764297Kn2
Rond 11, som ÖV mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
213 Ö-3 -150 2 11% 160 42.3%E9874293E54K5 3Kn75KD1092D762
221NT Ö+2 150 2 11% 162 40.9%EDKn7KKn53D96D6 K96D810754EK75
Rond 12, som ÖV mot par 12, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
233 N-1 100 14 78% 176 42.5%K96510632EKn1073 ED65K943275D4
244 V-2 -100 2 11% 178 41.2%7432Kn5ED62K42 KKn1098532KnDKn85