Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Ildiko Lang - Cecilia Ericsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
13NT V= 400 23 64% 23 64.0%97EK428754D54 E63Kn109EKD9K97
24 N+1 -650 16 44% 39 54.0%627210853108764 E83D3ED962D92
Rond 2, som ÖV mot par 19, Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors
32 S-1 50 19 53% 58 53.7%D874Kn754KEK106 6310962EDKn10743
44D S= -790 6 17% 64 44.5%1073EKn93E652ED 107542D97K8753
Rond 3, som ÖV mot par 13, Nancy Thern - Lennart Lindahl
54 V= 420 10 28% 74 41.2%ED8734397KDKn5 KKn1065K876ED49
64 S-1 50 31 86% 105 48.7%Kn87K975Kn1094310 D1093E103286284
Rond 4, som ÖV mot par 15, Britt Lindberg - Yvonne Tolf
73 Ö-1 -100 22 61% 127 50.4%DKn9754D2109K95 EKKKn753DKn8732
83NT N= -400 13 36% 140 48.6%EKKn321092Kn3K106 1086D8651097D42
Rond 5, som NS mot par 7, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
93NT V= -600 20 56% 160 49.4%DKn95E7610753Kn3 K107D10852Kn9982
102 Ö+1 -140 4 11% 164 45.6%E10Kn6109654Kn642 DKn83D94EKDKn85
Rond 6, som ÖV mot par 18, Anders Olsson - Sten Ahlgren
116 S+1 -1010 0 0% 164 41.5%K9762107454K53 843KE1098710987
124 N= -620 16 44% 180 41.7%10847KD963EK95 Kn75K103108510843
Rond 7, som ÖV mot par 1, Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö
132NT Ö-1 -100 18 50% 198 42.3%KDKn8762EKKDKn5 763DKn946510942
143NT N= -400 4 11% 202 40.1%Kn109D1096424432 ED765KKn7D32Kn5
Rond 8, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
151NT Ö+2 150 17 47% 219 40.5%872E4K103EKD107 1094K987E52832
162NT N+1 -150 14 39% 233 40.4%1086D965292K94 D7384D643EKn76
Rond 9, som NS mot par 5, Junot Delcomyn - Leif Karlsson
174 N= 420 27 75% 260 42.5%K4DKn86EK54D108 87E1097D72E754
183 V-1 50 8 22% 268 41.3%8532D10210D10763 EK976Kn86ED552
Rond 10, som NS mot par 14, Max Elander - Christer Ekberg
194 S= 420 18 50% 286 41.8%EK108EK106453D7 9543DEK1042Kn106
201NT N+2 150 10 28% 296 41.1%K76E1072E64263 Kn32KDDKn10EK982
Rond 11, som ÖV mot par 20, Mats Andersson - Ulla Lundström
213NT S+3 -690 1 3% 297 39.3%7653K109549DKn9 EKKn763104321063
224 S-1 50 8 22% 305 38.5%K52K68KD109654 E49843210642E3
Rond 12, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
233NT V+3 690 14 39% 319 38.5%KDKn95K243EK85 E3E743ED92D74
242 V= 110 18 50% 337 39.0%Kn10842D7K75EK2 EKKn943Kn9831043