Kommande tävlingar
17/04 INSTÄLLD ... Laholms BK - Guld
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK S:t Erik » Öppen Klass 2014-03-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen Klass 2014-03-03

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 27. Medel: 243.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rolf Norlin - Lennart Herminge

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 39, Elsy Bergstedt - Florence Bodin
14 N-1 50 5.0 28% 5 28.0%EKn10849863Kn7Kn8 7K107549632ED10
24 Ö+1 150 12.0 67% 17 47.5%E3Kn964KD875D6 1062Kn10643EK542
35D N-2 300 10.0 56% 27 50.3%EKKn9542Kn64858 8KD83E7D106432
Rond 2, som NS mot par 34, Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist
44 S+1 650 13.0 72% 40 55.8%Kn4D9753ED10832 10963EK62D93K9
54 V+1 -450 5.0 28% 45 50.2%798KKn75327652 D863K2D109KDKn9
64 Ö-1 100 12.0 67% 57 53.0%9K863K10843E107 10842DKn95DKn832
Rond 3, som ÖV mot par 36, Sten Lindbäck - Hans Hultqvist
75 Ö-2 -200 1.0 6% 58 46.3%95D8E9732EDKn3 ED1086543KD1052
83 S+1 -170 11.0 61% 69 48.1%854E872D98843 KDKn9K107653K72
94 N+1 -450 3.0 17% 72 44.7%843E983D643E3 K7654E10972642
Rond 4, som NS mot par 35, Kerstin Håstad - Bengt Lauthers
102 V+1 -140 1.0 6% 73 40.8%108641063942KD6 E9E72753E10943
112NT S-1 -50 9.0 50% 82 41.6%D5ED4396D9765 E1072Kn65E1052E2
122 V= -110 10.0 56% 92 42.8%KD9852Kn7K5432 65EK79632E876
Rond 5, som NS mot par 31, Annette Lindberg - Hans Jitelius
133NT Ö-1 100 15.0 83% 107 45.9%1098643DED61082 52K109543KKn764
142 N+2 170 7.0 39% 114 45.4%108432D542E102E E76E93K5D8742
153 N+1 130 9.0 50% 123 45.7%Kn1095EKKn83D864 E963ED39742E7
Rond 6, som ÖV mot par 33, Erling Ribbing - Ulf Andersson
163 S-2 100 10.0 56% 133 46.4%E3K10654DD10962 KKn1065E32107537
175 N-3 150 18.0 100% 151 49.5%842EK710984764 EKn10DKn32KKn65310
184 V+1 450 10.0 56% 161 49.9%EKn1096ED1054KD7 KD764827632E8
Rond 7, som ÖV mot par 32, Birgitta Horn af Åminne - Ulla-Britt Olsson
194 S-1 50 12.0 67% 173 50.8%KD10642K98D865 95Kn1082KKn65974
203NT Ö+1 630 11.0 61% 184 51.3%102E1076DKn76KD2 DKn954K84E2E43
214 Ö+2 480 8.0 44% 192 51.0%ED94KE1097DKn54 Kn1063ED72KK872
Rond 8, som ÖV mot par 40, Per Grivenfeldt - Claes Melin
224D Ö-1 -200 1.0 6% 193 48.9%K963D843K9EKKn ED1054762D7542
233NT V= 600 18.0 100% 211 51.1%ED874EK10KnDKn62 K109943KD42974
244 V= 420 11.0 61% 222 51.5%754EKn10928Kn1086 EKn10863D84ED94
Rond 9, som NS mot par 37, Einar Pyk - Kerstin Pyk
252 Ö+1 -140 5.0 28% 227 50.6%D7D6842ED9832 109853Kn95E107104
264 N= 620 14.0 78% 241 51.7%EKn1054EK9541062 K971086KKn9D643
273 S= 140 17.0 94% 258 53.2%974Kn2E76410643 KDKn62E10653Kn10E