Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Öppen Klass 2014-02-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Öppen Klass 2014-02-24

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 27. Medel: 243.0.

Privatprotokoll för Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 36, Börje Karlsson - Lennart Björklund
13 S-1 -50 13 72% 13 72.0%8543Kn6943EKD3 EKD7K82D1076105
23 S+1 170 12 67% 25 69.5%K106K1086DKnD764 D52DKn432E6E82
34 S+2 480 17 94% 42 77.7%EKE1074EK7K765 DKn65492D84D108
Rond 2, som ÖV mot par 38, Thomas Magnusson - Peter Flodqvist
42 S-2 200 18 100% 60 83.2%EKn941086426D106 52KD7EKKn10K843
53 S+1 -130 9 50% 69 76.6%K1062KD1082D987 Kn8492EKnKn106532
63NT N-2 100 18 100% 87 80.5%43D5E10752E1082 Kn52Kn96KD8Kn765
Rond 3, som ÖV mot par 37, Peter Bertheau - Paul Iwarson
74 N+1 -150 4 22% 91 72.1%Kn9432KKn1096575 D107532ED5E963
83 N-1 50 4 22% 95 65.9%832DKn63752973 EKD10EK92D10962
92 N+1 -140 11 61% 106 65.3%102638654ED1082 8763D104EKK963
Rond 4, som ÖV mot par 40, Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen
105 Ö+1 680 6 33% 112 62.1%D107EKKn96E10DKn8 EK4D874D2K972
111 N+2 -140 3 17% 115 58.0%Kn9K763KD986Kn8 E104Kn8454E10953
125 S-2 200 15 83% 130 60.1%EKn62D763231072 D3KKn1095D62D84
Rond 5, som NS mot par 33, Erling Ribbing - Carl Asklöf
133 N+3 230 12 67% 142 60.6%2KD9874E107D32 K98653Kn65K4K7
142 N-2 -100 9 50% 151 59.9%K6D874353EDKn10 10983Kn2EKn48652
153NT Ö= -400 9 50% 160 59.2%K7642E9531098D Kn103DKn1087KKn1083
Rond 6, som ÖV mot par 35, Rolf Norlin - Lennart Herminge
164 N-1 50 13 72% 173 60.0%9829Kn762ED1083 7KDKn1072K84Kn54
172 N-1 50 14 78% 187 61.1%D986494ED10932 75EDKn852D10985
184 Ö-1 -50 8 44% 195 60.1%987Kn95K64KD95 D642E763EKn843
Rond 7, som NS mot par 39, Elsy Bergstedt - Florence Bodin
196 S= 920 16 89% 211 61.6%10KD8732KDKn754 K83E983Kn64E103
205D N= 750 18 100% 229 63.5%Kn94Kn93EDKn8753 E7373K108410962
213NT Ö= -400 11 61% 240 63.4%1073109432D4642 94E865K53K1097
Rond 8, som ÖV mot par 32, Birgitta Horn af Åminne - Ulla-Britt Olsson
222 N= -110 3 17% 243 61.3%93DKn732104K742 KKn74EK8985D109
233NT S-1 100 6 33% 249 60.1%1087637KKn10KD98 92K109432D9764
244 N+1 -150 9 50% 258 59.7%D10974753265Kn6 52E86DKnEK10732
Rond 9, som NS mot par 31, Sofia Ryman - Yvonne Flodqvist
251 N= 80 14 78% 272 60.4%EKn1054105248532 D98E8D9853K76
264 N= 620 9 50% 281 60.0%KKn53KKnK8763Kn8 876297ED105EK2
272NT S+3 210 10 56% 291 59.9%Kn793K106ED10875 D1032KKn85E94K9