Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Emma Flodqvist - Tommy Lööf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
11 S+1 110 5 36% 5 36.0%97Kn10632E108652 EKD85K108K5DKn7
23 Ö= -140 0 0% 5 18.0%10D863986Kn9543 D43EK5Kn5EK876
Rond 2, som NS mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
33 N-2 -100 8 57% 13 31.0%KD10972ED43Kn52 8657652852EKn4
41 Ö+2 -140 8 57% 21 37.5%K64D9KKnKD9843 DKn8106432109542
Rond 3, som NS mot par 14, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
53 S+1 130 8 57% 29 41.4%K732D6K7321093 E83EDKn864ED72
62 V-1 100 11 79% 40 47.7%DKn63K95268742 E8264EKn10943109
Rond 4, som ÖV mot par 15, Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt
72NT V-1 -100 10 71% 50 51.0%6KDKn7E9876963 DKn9433K42Kn842
84 V+2 480 11 79% 61 54.5%EDKn63D9764KD5 K52E832E106Kn64
Rond 5, som ÖV mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
94 Ö+2 680 13 93% 74 58.8%EK963Kn4K9EDKn9 Kn1074ED102DKn1072
103 S-4 400 14 100% 88 62.9%DKn87321075Kn954 109EKD82DKn43210
Rond 6, som ÖV mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
113NT S+2 -460 2 14% 90 58.5%DKn96963108E652 54Kn852EKn65324
122 N+2 -170 0 0% 90 53.6%943E6872108763 E1079875KD54E5
Rond 7, som NS mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
132NT S+1 150 10 71% 100 54.9%EKn432K43KD754 98D721098EDKn105
143 S= 110 3 21% 103 52.5%D854Kn108D97698 93E95EKKDKn543
Rond 8, som ÖV mot par 5, Kristina Johnson - Ulla Fischer
153 V-1 -50 9 64% 112 53.3%10982K532K65108 ED65E9DKn1093D6
161NT N= -90 11 79% 123 54.9%K97ED9382D873 10632Kn2E94Kn1054
Rond 9, som ÖV mot par 13, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
172 Ö+1 140 8 57% 131 55.0%E542KDKnD5E987 KDKn101074264D32
184 S= -130 5 36% 136 53.9%E10985E84292K10 76431073103E543
Rond 10, som NS mot par 16, Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist
193NT V+2 -660 8 57% 144 54.1%KKnD108431089764 E1084376Kn76543
202 Ö+1 -110 7 50% 151 53.9%KD9774653EKn72 E1063Kn98539D86
Rond 11, som ÖV mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
216NT N-2 200 13 93% 164 55.8%Kn7D63D5D97542 10985Kn102987636
223 Ö= 110 14 100% 178 57.8%97Kn43EKD852Kn8 E5D6Kn96E107432
Rond 12, som NS mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
232 V+2 -130 12 86% 190 59.0%1052D6E106E9543 ED843852982Kn7
244 V+2 -480 8 57% 198 58.9%DKn9692732DKn62 85105E1085109875