Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Greger Jonsson - Anna Axtenius

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt
13NT S+1 -430 3 21% 3 21.0%76432ED43D874 Kn109Kn652E94K93
24 Ö-2 -100 4 29% 7 25.0%EK92Kn92K1072D10 Kn87651074ED432
Rond 2, som ÖV mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
33 N-1 50 2 14% 9 21.3%EKn4310EK7KD1087 KKn98D109643963
41 Ö-1 -100 1 7% 10 17.8%E10973KED3EKn106 52EKn875876275
Rond 3, som ÖV mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
54 S-1 100 10 71% 20 28.4%D1095K542105Kn54 Kn864EKn10979K86
63NT V+1 630 13 93% 33 39.2%74ED1083K7ED65 K1095Kn7D852KKn3
Rond 4, som NS mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
73 S= 140 11 79% 44 44.9%E529642Kn105375 K1087E1085DEKD10
84 V+2 -480 3 21% 47 41.9%104K105832EK973 987KnKn974D10852
Rond 5, som ÖV mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
94 Ö+1 650 4 29% 51 40.4%EK963Kn4K9EDKn9 Kn1074ED102DKn1072
103 N-1 100 10 71% 61 43.5%DKn87321075Kn954 109EKD82DKn43210
Rond 6, som ÖV mot par 13, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
112NT N+2 -180 12 86% 73 47.4%DKn96963108E652 54Kn852EKn65324
122 S-2 200 14 100% 87 51.8%943E6872108763 E1079875KD54E5
Rond 7, som ÖV mot par 16, Gerda Sevonius - Åke Kjellkvist
132 Ö-2 -200 2 14% 89 48.8%K7EKn85E6K8743 D10651096Kn32962
142 V-4 -200 4 29% 93 47.4%106264385321072 EKKn7KD72Kn104E6
Rond 8, som ÖV mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
153 N+1 -130 1 7% 94 44.7%10982K532K65108 ED65E9DKn1093D6
162 S+1 -110 4 29% 98 43.8%K97ED9382D873 10632Kn2E94Kn1054
Rond 9, som NS mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
174 Ö= -420 0 0% 98 41.2%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
182 S+2 130 9 64% 107 42.4%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som NS mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
193NT V+4 -720 2 14% 109 40.9%KKnD108431089764 E1084376Kn76543
201NT V= -90 12 86% 121 43.2%KD9774653EKn72 E1063Kn98539D86
Rond 11, som NS mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
216NT N-2 -200 1 7% 122 41.5%ED42K4K104KKn108 K63E9875EKn2E3
223 Ö= -110 0 0% 122 39.6%KDKn863K1091043K 1042E87527D965
Rond 12, som NS mot par 14, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
231 Ö+2 -140 10 71% 132 41.0%1052D6E106E9543 ED843852982Kn7
244 V+2 -480 8 57% 140 41.6%DKn9692732DKn62 85105E1085109875