Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Alicia Carlsson - Anna-Greta Fristedt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
13NT S+1 430 11 79% 11 79.0%97Kn10632E108652 EKD85K108K5DKn7
24 Ö-2 100 10 71% 21 75.0%10D863986Kn9543 D43EK5Kn5EK876
Rond 2, som ÖV mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
32 N-1 50 2 14% 23 54.7%EKn4310EK7KD1087 KKn98D109643963
42NT Ö-1 -100 1 7% 24 42.8%E10973KED3EKn106 52EKn875876275
Rond 3, som ÖV mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
55 S-2 200 14 100% 38 54.2%D1095K542105Kn54 Kn864EKn10979K86
63NT V-2 -200 0 0% 38 45.2%74ED1083K7ED65 K1095Kn7D852KKn3
Rond 4, som NS mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
72NT V-1 100 4 29% 42 42.9%E529642Kn105375 K1087E1085DEKD10
84 V+2 -480 3 21% 45 40.1%104K105832EK973 987KnKn974D10852
Rond 5, som NS mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
94 Ö+1 -650 10 71% 55 43.6%D8298653862108 5K7E543K76543
103 N= 110 8 57% 63 44.9%E5Kn65EK10EK732 K649439876D86
Rond 6, som ÖV mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
113NT S= -400 10 71% 73 47.3%DKn96963108E652 54Kn852EKn65324
121 V-2 -100 10 71% 83 49.2%943E6872108763 E1079875KD54E5
Rond 7, som ÖV mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
132 Ö-1 -100 12 86% 95 52.1%K7EKn85E6K8743 D10651096Kn32962
142 S+1 -110 11 79% 106 54.0%106264385321072 EKKn7KD72Kn104E6
Rond 8, som NS mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
151NT V= -90 0 0% 106 50.4%KKn4D6872EK752 73Kn10874E4Kn943
162 N= 90 3 21% 109 48.6%8K1065K1075K962 EDKn54874DKn63E
Rond 9, som NS mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
172 Ö+1 -140 6 43% 115 48.2%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
184 S= 130 9 64% 124 49.1%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som ÖV mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
193NT V+1 630 2 14% 126 47.3%D752Kn932ED1085 96EK52EKD9KKn2
203 Ö= 110 7 50% 133 47.4%Kn5ED102EK108443 842K6DKn72K1095
Rond 11, som ÖV mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
216 N-1 100 9 64% 142 48.2%Kn7D63D5D97542 10985Kn102987636
224D N-1 100 12 86% 154 49.9%97Kn43EKD852Kn8 E5D6Kn96E107432
Rond 12, som NS mot par 5, Kristina Johnson - Ulla Fischer
233NT Ö-2 200 14 100% 168 52.1%1052D6E106E9543 ED843852982Kn7
246 V= -980 0 0% 168 49.9%DKn9692732DKn62 85105E1085109875