Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Ulf Ohlsson - Marianne Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
12 S= 110 5 36% 5 36.0%97Kn10632E108652 EKD85K108K5DKn7
23 Ö-1 50 5 36% 10 36.0%10D863986Kn9543 D43EK5Kn5EK876
Rond 2, som NS mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
34 V= -130 5 36% 15 36.0%KD10972ED43Kn52 8657652852EKn4
42 N-3 -300 1 7% 16 28.8%K64D9KKnKD9843 DKn8106432109542
Rond 3, som ÖV mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
53 S+1 -130 6 43% 22 31.6%D1095K542105Kn54 Kn864EKn10979K86
62 V-1 -100 3 21% 25 29.8%74ED1083K7ED65 K1095Kn7D852KKn3
Rond 4, som ÖV mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
74 N-2 200 14 100% 39 39.9%6KDKn7E9876963 DKn9433K42Kn842
84 V+1 450 5 36% 44 39.4%EDKn63D9764KD5 K52E832E106Kn64
Rond 5, som NS mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
94 Ö+2 -680 1 7% 45 35.8%D8298653862108 5K7E543K76543
103 V-2 200 11 79% 56 40.1%E5Kn65EK10EK732 K649439876D86
Rond 6, som NS mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
113NT S-1 -50 0 0% 56 36.5%1082E7K94KD983 EK73KD104D7Kn107
121 V-3 150 10 71% 66 39.3%KD62K1043E10694 Kn85DKn2Kn93KDKn2
Rond 7, som ÖV mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
132 N= -110 8 57% 74 40.7%K7EKn85E6K8743 D10651096Kn32962
141NT V-3 -150 6 43% 80 40.9%106264385321072 EKKn7KD72Kn104E6
Rond 8, som ÖV mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
151NT Ö-1 -50 9 64% 89 42.4%10982K532K65108 ED65E9DKn1093D6
163NT N-2 100 14 100% 103 46.0%K97ED9382D873 10632Kn2E94Kn1054
Rond 9, som NS mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
174 Ö-1 50 10 71% 113 47.5%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
182 S= 90 4 29% 117 46.4%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som NS mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
193NT V+4 -720 2 14% 119 44.7%KKnD108431089764 E1084376Kn76543
204 S-2 -200 0 0% 119 42.5%KD9774653EKn72 E1063Kn98539D86
Rond 11, som ÖV mot par 5, Kristina Johnson - Ulla Fischer
215NT N= -660 2 14% 121 41.1%Kn7D63D5D97542 10985Kn102987636
223 N= -140 6 43% 127 41.2%97Kn43EKD852Kn8 E5D6Kn96E107432
Rond 12, som ÖV mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
231 Ö+2 140 4 29% 131 40.7%Kn7EK743D75D102 K96Kn109KKn43K86
244 V+2 480 6 43% 137 40.8%EK32E86394EK4 1074KDKn74KDKn63