Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Fredag 13.00 med hcp och partnergaranti 2014-01-24

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
11 S+3 170 8 57% 8 57.0%97Kn10632E108652 EKD85K108K5DKn7
23D Ö-1 100 10 71% 18 64.0%10D863986Kn9543 D43EK5Kn5EK876
Rond 2, som NS mot par 2, Göran Ekelund - Ulf Pernvi
34D N-3 -500 0 0% 18 42.7%KD10972ED43Kn52 8657652852EKn4
43 Ö= -140 8 57% 26 46.2%K64D9KKnKD9843 DKn8106432109542
Rond 3, som NS mot par 3, Margaretha Olsson - Ove Olsson
53 S+2 150 12 86% 38 54.2%K732D6K7321093 E83EDKn864ED72
63NT V-1 100 11 79% 49 58.3%DKn63K95268742 E8264EKn10943109
Rond 4, som NS mot par 4, Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg
72NT S= 120 8 57% 57 58.1%E529642Kn105375 K1087E1085DEKD10
82 Ö+4 -230 12 86% 69 61.6%104K105832EK973 987KnKn974D10852
Rond 5, som NS mot par 5, Kristina Johnson - Ulla Fischer
94 Ö+1 -650 10 71% 79 62.7%D8298653862108 5K7E543K76543
102 N-1 -100 4 29% 83 59.3%E5Kn65EK10EK732 K649439876D86
Rond 6, som NS mot par 6, Greger Jonsson - Anna Axtenius
112NT N+2 180 2 14% 85 55.2%1082E7K94KD983 EK73KD104D7Kn107
122 S-2 -200 0 0% 85 50.6%KD62K1043E10694 Kn85DKn2Kn93KDKn2
Rond 7, som NS mot par 7, Louise Grandinsson - Christina Leander
132 N+1 110 6 43% 91 50.0%EKn432K43KD754 98D721098EDKn105
143D S+2 670 14 100% 105 53.6%D854Kn108D97698 93E95EKKDKn543
Rond 8, som NS mot par 8, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
153 V-2 100 10 71% 115 54.7%KKn4D6872EK752 73Kn10874E4Kn943
162 S+1 110 10 71% 125 55.8%8K1065K1075K962 EDKn54874DKn63E
Rond 9, som NS mot par 9, Emma Flodqvist - Tommy Lööf
172 Ö+1 -140 6 43% 131 55.0%983E6K10972Kn65 769853EKn83K104
184 S= 130 9 64% 140 55.5%Kn2DK765DKn9872 KDKKn965EDKn846
Rond 10, som NS mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
193NT V+2 -660 8 57% 148 55.6%KKnD108431089764 E1084376Kn76543
202 Ö+2 -130 2 14% 150 53.5%KD9774653EKn72 E1063Kn98539D86
Rond 11, som NS mot par 11, Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel
213NT N+2 660 12 86% 162 55.0%ED42K4K104KKn108 K63E9875EKn2E3
222 N+2 170 12 86% 174 56.5%KDKn863K1091043K 1042E87527D965
Rond 12, som NS mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
232 Ö+2 -170 6 43% 180 55.9%1052D6E106E9543 ED843852982Kn7
245 V+1 -480 8 57% 188 55.9%DKn9692732DKn62 85105E1085109875