Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Partävling, 20 bord, 39 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anna Kjellberg - Anita Olofsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 46, Inger Öhman - Rolf Öhman
13 V+1 170 21.0 58% 21 58.0%D107632K5853D5 EE10843ED2E1082
23NT Ö+2 460 28.0 78% 49 68.0%K86EKn7EK109Kn109 Kn1095364EKD732
Rond 2, som NS mot par 40, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
32NT V= -120 16.0 44% 65 60.0%K87422K54E984 Kn5K108543108D105
42 S+1 140 32.0 89% 97 67.2%D62DKn876EKKn63 Kn1094K10KKn109763
Rond 3, som ÖV mot par 44, Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson
53 V+3 230 29.0 81% 126 70.0%976465EKn106242 1052EKDKn43K53K
63 S+1 -170 21.0 58% 147 68.0%E109429ED79872 Kn83K7K43KKn1063
Rond 4, som NS mot par 50, Barbro Söderberg - Birgit Andersson
73NT N-1 -100 7.0 19% 154 61.0%987KD2EK107K76 ED5Kn108962E1092
83NT V-2 100 35.8 99% 189.8 65.8%Kn976ED9DKn10543 D54Kn843E32K64
Rond 5, som ÖV mot par 47, Gunilla Ljung - Gun Bellander
94 Ö-1 -100 12.0 33% 201.8 62.1%E7532E842876E KD4Kn73E9321032
103 V= 140 32.0 89% 233.8 64.8%D82E952K5D1032 10543K1083DKn6EK
Rond 6, som ÖV mot par 34, Ulf Pernvi - Tommy Lööf
116 Ö= 980 31.0 86% 264.8 66.7%E2ED1053E543D10 K975Kn942KEK32
125 N+1 -620 15.0 42% 279.8 64.7%K8753Kn10954D74 DKn9E7632852K4
Rond 7, som NS mot par 49, Bengt Rylander - Thore Lindström
136 N= 1430 24.0 67% 303.8 64.8%6KDKn104E5K8765 ED83E986K8EKn9
144 Ö+1 -450 10.0 28% 313.8 62.2%1069431095310942 E8753K62K42Kn5
Rond 8, som ÖV mot par 43, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
152NT V-1 -50 7.0 19% 320.8 59.3%109834D1073KD42 E765K1063E9E97
164 S= -420 16.0 44% 336.8 58.4%Kn95427Kn874K103 87EKn65EDKn9876
Rond 9, som NS mot par 45, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
172 S+2 170 18.0 50% 354.8 57.9%E765376D106598 KD842KDKn8K1065
182NT S= 120 13.0 36% 367.8 56.7%K1084ED85E10985 ED94D753964K4
Rond 10, som NS mot par 42, Stig Unoson - Ulf Öjing
194 Ö+2 -680 0.0 0% 367.8 53.7%10K103DKn86D10753 K953D9492Kn942
203 N-1 -100 20.0 56% 387.8 53.8%D9843Kn4KKn31074 E10652ED5K9852
Rond 11, som ÖV mot par 48, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
215 Ö+1 420 18.0 50% 405.8 53.6%K83E963ED10764 E743EDKn1082985
225D S-3 500 16.0 44% 421.8 53.2%EKn9DKn109743985 K753EK82D106310
Rond 12, Frirond
23  - 19.2 53% 441 53.2%ED95KKn5D873KKn KKn62E4E1049873
24  - 19.2 53% 460.2 53.2%987643EK8K644 EKn29432E105K85