Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 2/12 scratch 2013-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 2/12 scratch 2013-12-02

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 22. Medel: 242.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 24, Marianne Servin - Ulla Öberg
11NT S-2 100 21.0 95% 21 95.0%Kn754283Kn9D983 E108EKn109E104Kn54
22 V= 110 18.0 82% 39 88.5%10DKn53E102KD652 KKn5109762954Kn4
Rond 2, som NS mot par 10, Göran Öhrn - Stig Persson
32D N-1 -100 5.0 23% 44 66.7%Kn75E10K10542E74 E64K64287DKn63
42NT N= 120 14.0 64% 58 66.0%E83K9EDKn109KDKn Kn74D876365253
Rond 3, som NS mot par 20, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
53 S= 110 10.0 45% 68 61.8%Kn103274K1043E83 K8DKn83EDKn65Kn5
63 N+1 170 14.0 64% 82 62.2%E98542K4KK863 D6DKn5Kn103EDKn104
Rond 4, som NS mot par 5, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
74 N= 620 13.0 59% 95 61.7%EKKn62EKn7353D10 D10754K96E82Kn8
83 S-1 -50 9.0 41% 104 59.1%9532Kn324Kn10854 EKKnEK974E1062K
Rond 5, som NS mot par 17, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
96NT V-2 200 21.0 95% 125 63.1%E42D864387Kn85 1085210653210942
104 Ö-1 100 16.0 73% 141 64.1%1074E109582K943 K3K42D109653108
Rond 6, som ÖV mot par 19, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
115D Ö-3 -500 0.0 0% 141 58.3%EKn64K5KD76532 K97DKn1082410965
121NT Ö-1 -50 15.0 68% 156 59.1%2E874210874372 EK6463KD92864
Rond 7, som ÖV mot par 11, Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg
134 Ö+1 650 17.0 77% 173 60.5%ED875E772K973 K963K962E8648
143NT N+1 -430 7.0 32% 180 58.4%D863K109E87K62 95E8742Kn109853
Rond 8, som ÖV mot par 26, Rutger Persson - Lennart Lindahl
155 S+1 -680 7.0 32% 187 56.7%98353252ED1075 Kn72K71094K9864
164 Ö= 620 20.0 91% 207 58.8%K97610KDKn1064D3 E8424E7K76542
Rond 9, som NS mot par 7, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
172NT S+1 150 18.0 82% 225 60.2%9862D85398876 ED7EK62E10EKn92
184 Ö= -420 10.0 45% 235 59.3%10863KnED5E8542 D9521095987K97
Rond 10, som ÖV mot par 9, Ester Schneider - Gunvor Dieden
193NT N+1 -430 11.0 50% 246 58.8%D83Kn542K4D1032 10765ED9387627
202NT Ö-3 -300 0.1 0% 246.1 55.9%2E87E10642Kn873 EDKn943DKn62K102
Rond 11, som ÖV mot par 6, Birgitta Engman - Inger Claesson
214 Ö= 420 17.0 77% 263.1 56.9%ED82Kn107329DKn10 97ED41084EK765
226NT V= 1440 10.0 45% 273.1 56.4%D63107ED54K764 EK84EKKn5KKnE105