Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 2/12 scratch 2013-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 2/12 scratch 2013-12-02

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 22. Medel: 242.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan-Olof Tannert - Sten Tannert

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Gunlis Åberg - Wiviann Hassel
12 Ö-2 100 18.0 82% 18 82.0%KD9K764D32E76 63D52K8765K102
24 S= 620 19.0 86% 37 84.0%ED86434Kn631087 972EK8KD87E93
Rond 2, som NS mot par 14, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
32 S-3 -150 0.0 0% 37 56.0%Kn75E10K10542E74 E64K64287DKn63
43 N= 140 18.0 82% 55 62.5%E83K9EDKn109KDKn Kn74D876365253
Rond 3, som ÖV mot par 16, Susanne Ramel - Grete Derand
53 S+1 -130 3.0 14% 58 52.8%E9EK105298K1097 D76549672D642
64 N= -420 3.0 14% 61 46.3%K10E1086ED54952 Kn739732987627
Rond 4, som ÖV mot par 8, Willy Landgren - Bibi Jönsson
74 N= -620 9.0 41% 70 45.6%1084K1097646532 983D52DKnEK974
83 S-1 50 13.0 59% 83 47.2%D108748KKn9ED62 6D1065D8753973
Rond 5, som ÖV mot par 26, Rutger Persson - Lennart Lindahl
95 V+1 680 17.0 77% 100 50.6%KKn7EKn1097KnK763 D9653KEKD94ED
102 V= 110 13.0 59% 113 51.4%EDKn6576EKD762 982DKn83Kn74EKn5
Rond 6, som NS mot par 4, Birgit Hartman - Elsa Olsson
113 V-1 50 14.0 64% 127 52.5%10E643E10EKDKn82 D853297Kn98743
122 S-1 -100 4.0 18% 131 49.7%Kn987395EKnD1053 D105KDKn1065EKKn9
Rond 7, som ÖV mot par 6, Birgitta Engman - Inger Claesson
134 Ö= 620 10.0 45% 141 49.3%ED875E772K973 K963K962E8648
142 S= -90 18.0 82% 159 51.6%D863K109E87K62 95E8742Kn109853
Rond 8, som ÖV mot par 3, Agneta Johansson - Britta-Lena Rundcrantz
154 S= -620 18.0 82% 177 53.7%98353252ED1075 Kn72K71094K9864
163 S= -140 2.0 9% 179 50.9%K97610KDKn1064D3 E8424E7K76542
Rond 9, som ÖV mot par 24, Marianne Servin - Ulla Öberg
173NT S-2 100 21.0 95% 200 53.5%53Kn74D7532K104 KKn104109KKn64D53
184 Ö-1 -50 0.0 0% 200 50.5%7EKD8643264Kn6 EKKn47KKn1032D103
Rond 10, som NS mot par 7, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
193NT N+2 460 16.0 73% 216 51.7%KKn92K86D9KKn95 E4107EKn1053E864
203 S-2 -200 0.1 0% 216.1 49.1%K10861094K98ED9 75K53DKn753654
Rond 11, som NS mot par 17, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
214 Ö= -420 5.0 23% 221.1 47.9%6K98KKn7532832 KKn1054365ED694
226NT V+1 -1470 6.0 27% 227.1 46.9%Kn929632987293 1075D841063DKn82