Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 2/12 scratch 2013-12-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 2/12 scratch 2013-12-02

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 22. Medel: 242.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Willy Landgren - Bibi Jönsson
11NT S-2 -100 1.0 5% 1 5.0%KD9K764D32E76 63D52K8765K102
22 V= -110 4.0 18% 5 11.5%ED86434Kn631087 972EK8KD87E93
Rond 2, som NS mot par 9, Ester Schneider - Gunvor Dieden
31 V= -80 11.0 50% 16 24.3%Kn75E10K10542E74 E64K64287DKn63
41 N+2 110 10.0 45% 26 29.5%E83K9EDKn109KDKn Kn74D876365253
Rond 3, som NS mot par 10, Göran Öhrn - Stig Persson
53 S= 110 10.0 45% 36 32.6%Kn103274K1043E83 K8DKn83EDKn65Kn5
64 N+1 450 22.0 100% 58 43.8%E98542K4KK863 D6DKn5Kn103EDKn104
Rond 4, som NS mot par 11, Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg
74 N= 620 13.0 59% 71 46.0%EKKn62EKn7353D10 D10754K96E82Kn8
82 S+1 140 17.0 77% 88 49.9%9532Kn324Kn10854 EKKnEK974E1062K
Rond 5, som NS mot par 1, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
93NT V+2 -660 12.0 55% 100 50.4%E42D864387Kn85 1085210653210942
103 Ö-1 100 16.0 73% 116 52.7%1074E109582K943 K3K42D109653108
Rond 6, som ÖV mot par 2, Gunlis Åberg - Wiviann Hassel
114D Ö= 510 22.0 100% 138 57.0%EKn64K5KD76532 K97DKn1082410965
122 S+1 -110 6.0 27% 144 54.5%2E874210874372 EK6463KD92864
Rond 7, som ÖV mot par 3, Agneta Johansson - Britta-Lena Rundcrantz
133 Ö+2 200 5.0 23% 149 52.1%ED875E772K973 K963K962E8648
143NT N+1 -430 7.0 32% 156 50.6%D863K109E87K62 95E8742Kn109853
Rond 8, som NS mot par 4, Birgit Hartman - Elsa Olsson
154 S+2 680 15.0 68% 171 51.8%EKD1064Kn96Kn863 5ED1084EKD7Kn32
164 V= -620 2.0 9% 173 49.1%Kn105Kn987632EKn9 D3EKD529853108
Rond 9, som NS mot par 5, Jan-Olof Tannert - Sten Tannert
173NT S-2 -100 1.0 5% 174 46.5%9862D85398876 ED7EK62E10EKn92
184 Ö-1 50 22.0 100% 196 49.5%10863KnED5E8542 D9521095987K97
Rond 10, som NS mot par 6, Birgitta Engman - Inger Claesson
193NT N+3 490 21.0 95% 217 51.9%KKn92K86D9KKn95 E4107EKn1053E864
201 V+1 -110 8.8 40% 225.8 51.3%K10861094K98ED9 75K53DKn753654
Rond 11, som NS mot par 7, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
213 Ö+1 -170 11.0 50% 236.8 51.2%6K98KKn7532832 KKn1054365ED694
226NT V-1 100 21.0 95% 257.8 53.2%Kn929632987293 1075D841063DKn82