Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Scratch 2013-11-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Scratch 2013-11-13

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Gunilla Ljung - Gun Bellander
13 S= 140 30.0 83% 30 83.0%K87EKn4EKn1041062 9KD1096D962Kn43
21 N= 80 8.0 22% 38 52.5%DKn93D65429742 K5EKnEKn862KKn105
Rond 2, som ÖV mot par 41, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
34 V-1 -100 6.0 17% 44 40.7%KKn76KDD2KD873 DEKn98732106EKn5
41NT Ö-1 -100 20.0 56% 64 44.5%K10ED5D73KKn983 863K9842K10542
Rond 3, som NS mot par 48, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
53NT Ö-1 50 23.0 64% 87 48.4%E987632Kn4Kn643 KKn542105D103D107
64 S= 420 16.0 44% 103 47.7%D84K75Kn107EKKn8 EKn95E10964K5107
Rond 4, som ÖV mot par 40, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
72 V-2 -200 4.0 11% 107 42.4%E108109Kn1092K843 D3KKn865KD6Kn107
84 S+1 -450 5.0 14% 112 38.9%E3D108393D8754 7EKn9652D106EK10
Rond 5, som ÖV mot par 45, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
94 Ö+1 650 33.0 92% 145 44.8%103DKn6496ED1073 ED82K1032K10K65
104 S+1 -650 25.4 71% 170.4 47.4%K106410E86410976 Kn8738653Kn10738
Rond 6, som ÖV mot par 43, Kent Bengtsson - Ritva Dale
111 V+2 110 27.0 75% 197.4 49.9%95K74932Kn10652 EKn106EKn284EK83
123NT V-1 -50 22.0 61% 219.4 50.8%EKn64K10976K95D 102E54Kn103EK942
Rond 7, som NS mot par 35, Christer Ekberg - Max Elander
133NT S+1 630 31.0 86% 250.4 53.5%K8732DKn6981086 EKn9K75EK4KD54
143 Ö+1 -130 12.0 33% 262.4 52.1%KD4KD5EDKn32Kn8 865283210981074
Rond 8, som ÖV mot par 37, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
153NT N-1 100 21.0 58% 283.4 52.5%E842Kn10Kn764375 1063KD4D985KKn4
162 Ö+1 110 21.0 58% 304.4 52.8%EDK83DKnDKn8742 Kn10964DKn5E42109
Rond 9, som NS mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
172 V+1 -140 27.0 75% 331.4 54.1%975D1094KKn87Kn7 Kn108KKn7E1059843
182 N+2 130 4.0 11% 335.4 51.7%98KKn7EK6542E6 K1074E54D973D4
Rond 10, som ÖV mot par 47, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
193NT V-1 -100 4.0 11% 339.4 49.6%975Kn10E732KDKn6 EKKnE542Kn10E1075
203 Ö= 110 16.0 44% 355.4 49.3%1042Kn1062E86535 E3E3D974KDKn93
Rond 11, som ÖV mot par 44, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
213NT N= -600 29.0 81% 384.4 50.8%10853654K310853 64E108E9642Kn74
223 S-2 100 22.0 61% 406.4 51.3%EKn32EKn4EK9532 105E1096D9853108
Rond 12, som NS mot par 32, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
234 V+1 -650 11.0 31% 417.4 50.4%Kn9102Kn9852E1054 D87632EKn76476
241 N+2 140 31.0 86% 448.4 51.9%ED9762Kn643K95 K108K108D10E8762