Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 18.30 Scratch 2013-11-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Scratch 2013-11-13

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Christer Ekberg - Max Elander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 40, Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson
13 S= -140 6.0 17% 6 17.0%EKn547383EKD95 D10632852K7587
23NT S= -600 0.0 0% 6 8.5%E842K10KD53D87 10769873104E963
Rond 2, som ÖV mot par 48, MajLis Tengblad - Inger Malmroos
34 V+1 650 24.0 67% 30 28.0%KKn76KDD2KD873 DEKn98732106EKn5
42 Ö-1 -100 20.0 56% 50 35.0%K10ED5D73KKn983 863K9842K10542
Rond 3, som ÖV mot par 39, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
53NT Ö+1 430 35.0 97% 85 47.4%D103K9E8652K52 876EDKn4K97E98
64 S+1 -450 7.0 19% 92 42.7%K76323294D953 10DKn8ED8632642
Rond 4, som ÖV mot par 45, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
71NT Ö= 90 23.0 64% 115 45.7%E108109Kn1092K843 D3KKn865KD6Kn107
84 S-1 50 25.0 69% 140 48.6%E3D108393D8754 7EKn9652D106EK10
Rond 5, som ÖV mot par 43, Kent Bengtsson - Ritva Dale
94 Ö-2 -200 4.0 11% 144 44.4%103DKn6496ED1073 ED82K1032K10K65
104 S+2 -680 15.9 44% 159.9 44.4%K106410E86410976 Kn8738653Kn10738
Rond 6, som NS mot par 34, Alf Pihl - Lisbeth Ringdahl
111NT V-1 50 31.0 86% 190.9 48.2%D43865EK107D94 K872D1093DKn657
122NT Ö-3 150 34.0 94% 224.9 52.0%D9875DKn82E762 K33D84Kn1087653
Rond 7, som ÖV mot par 36, Agneta Johansson - Lars Svensson
133NT S+1 -630 5.0 14% 229.9 49.1%106410843DKn7972 D5E92106532EKn3
143 Ö+1 130 24.0 67% 253.9 50.4%E97E1076K7D932 Kn103Kn94654EK65
Rond 8, som NS mot par 42, Rutger Persson - Claes Nilsson
154 S-2 -200 3.0 8% 256.9 47.5%Kn75752EK10E832 KD9E98632D1096
162 Ö+1 -110 15.0 42% 271.9 47.2%K831042953EK65 752E976K108763
Rond 9, som ÖV mot par 47, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
171NT Ö+2 150 21.0 58% 292.9 47.8%432E653D63E102 EKD682942KD65
185 N+1 -620 9.0 25% 301.9 46.6%EKn6538328KKn85 D2D1096Kn10109732
Rond 10, som NS mot par 44, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
193NT V= -600 19.0 53% 320.9 46.9%D843D76K96583 1062K983D84942
203 S-3 -300 2.0 6% 322.9 44.9%KD96KD54KKnE74 Kn87598710210862
Rond 11, som NS mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
213NT N+2 660 33.0 92% 355.9 47.1%EKD9KD92DKn762 Kn72Kn731085EKD9
224D S-3 -500 1.0 3% 356.9 45.1%8763K74K1062Kn4 KDKn942D857D76
Rond 12, som NS mot par 46, Gunilla Ljung - Gun Bellander
234 V+1 -650 11.0 31% 367.9 44.5%Kn9102Kn9852E1054 D87632EKn76476
242 S+1 110 22.0 61% 389.9 45.2%ED9762Kn643K95 K108K108D10E8762