Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-11-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-11-04

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 22. Medel: 241.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Tommy Lööf - Lennart Lindahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Erwin Wilhelm - Greta Schöön
16NT N-1 -50 3.0 14% 3 14.0%EKn4EKDKn6K106K10 K5352DED97652
24 V-3 150 20.0 91% 23 52.5%Kn10883DKn1086ED7 DKn7642E742K32
Rond 2, som ÖV mot par 7, Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg
31NT V-3 -300 0.0 0% 23 35.0%103DKn102Kn7654D3 KKn2K864EK32K6
43NT S+1 -630 5.0 23% 28 32.0%746432E8521074 E1052K75K73952
Rond 3, som NS mot par 17, Iréne Carlsson - Lena Jeppsson
52 Ö-2 100 20.0 91% 48 43.8%8D42ED875E862 D1032Kn1093KnD1053
63NT S-2 -100 9.0 41% 57 43.3%D10843E3EKn10842 285653EK98432
Rond 4, som ÖV mot par 25, Bengt Brynell - Jan Sterner
71NT V= 90 14.0 64% 71 46.3%K643Kn95K53952 ED85EK6Kn98K103
83 V-1 -50 10.0 45% 81 46.1%K73DKn65KKn7542 E9859D2EK10863
Rond 5, som ÖV mot par 21, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
94 S+1 -450 0.0 0% 81 41.0%1064KDKn7632E63 Kn82Kn10KD9Kn9854
103NT S-1 100 6.0 27% 87 39.6%752Kn5432E10974 ED610972EKKn652
Rond 6, som NS mot par 8, Göran Öhrn - Stig Persson
112 V-2 100 20.0 91% 107 44.3%Kn107Kn8643E106108 E96E102542E543
123NT S-1 -100 9.0 41% 116 44.0%6Kn109764EK10976 KD9823KD652E5
Rond 7, som ÖV mot par 10, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
132 S-1 100 16.0 73% 132 46.2%9432ED965Kn743 D87743ED1096D6
142 Ö+2 170 22.0 100% 154 50.1%DKn96DKn10967E86 K75328435K753
Rond 8, som ÖV mot par 15, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
154 Ö+1 450 18.0 82% 172 52.2%EKn65329KD6E73 D874KKn473KD106
163NT Ö+1 630 22.0 100% 194 55.2%Kn653KKn84D9876 E2ED872K105Kn103
Rond 9, som NS mot par 23, Ester Schneider - Gunvor Dieden
174 Ö-1 50 20.0 91% 214 57.3%103E64293EKn862 Kn52D97E1072754
183NT N-1 -100 0.0 0% 214 54.1%Kn7EKn105865E432 ED8654KDKn107K9
Rond 10, som NS mot par 18, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
193NT S-3 -150 0.0 0% 214 51.3%KD71096K953875 EKn1073EDKnD10642
203NT Ö= -600 2.0 9% 216 49.1%K862643842D95 E97E9721063K73
Rond 11, som ÖV mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
212 V= 110 20.0 91% 236 51.1%Kn109Kn4K102E9653 D763D9765ED42
224 V-2 -200 4.0 18% 240 49.6%EK8752Kn632K96 D7KD1094ED5Kn32