Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 30/9 14.00 scratch 2013-09-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

30/9 14.00 scratch 2013-09-30

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 22. Medel: 308.0.

Privatprotokoll för Schneider Ester - Gunvor Dieden

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
14 Ö-2 -100 5 18% 5 18.0%EKD92102D721083 875EKKn8K54Kn74
22 S+1 -140 4 14% 9 16.0%92EKD8D1094Kn83 K3Kn9E3K1076542
Rond 2, som NS mot par 14, Erwin Wilhelm - Karin Tjärnemo
33 Ö= -140 5 18% 14 16.7%65ED941084K952 EK8748Kn9762107
43NT Ö+2 -660 3 11% 17 15.2%KD973Kn4395K103 8KD106Kn7432862
Rond 3, som ÖV mot par 29, Gunilla Wallin - Christina Leander
54 Ö-4 -200 2 7% 19 13.6%KnE954E107KD974 EK865KD7986Kn10
64 V= 130 6 21% 25 14.8%972ED765E9Kn104 EKKDKn863E8763
Rond 4, som ÖV mot par 2, Helle Palmstierna - Claudia Sjöberg
71NT N-3 300 25 89% 50 25.4%Kn75Kn83E74Kn874 E32K10D10ED10953
84 V+2 480 17 61% 67 29.9%EK3K106K105E1042 DKn10872EKn3E763
Rond 5, som ÖV mot par 23, Ulla Öberg - Karl-Axel Olsson
94 V= 620 24 86% 91 36.1%EKn5Kn10585Kn8762 K1073ED9432K45
104 S+1 -650 10 36% 101 36.1%Kn754Kn941083D108 ED108Kn964KKn972
Rond 6, som NS mot par 13, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
111NT N= 90 24 86% 125 40.6%E96E954Kn87652 K1065KKn7D632K9
124 V= -420 4 14% 129 38.4%KKn931063K10Kn942 D1087DEKn762865
Rond 7, som NS mot par 8, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
131 N+2 140 14 50% 143 39.3%ED98710ED1081083 6387464EDKn765
143NT N= 400 25 89% 168 42.9%D65EKD10984K43 EKKn102DKn652Kn76
Rond 8, som NS mot par 3, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
152 V= -110 5 18% 173 41.2%ED210986E76436 Kn8ED521085D972
162 N-1 -50 15 54% 188 42.0%D108K63983ED43 EKn109542EK2Kn72
Rond 9, som NS mot par 26, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
172 Ö-2 100 14 50% 202 42.5%83732DKn10DKn852 E104EKn65E9K1063
183NT N+1 630 28 100% 230 45.7%K106548643EKE9 92D10584KDKn752
Rond 10, som ÖV mot par 7, Yngve Jarl - Gun Jensen-Carlén
192 S= -110 9 32% 239 44.9%D109KD73E106D86 63Kn1052DKn95Kn97
202 N-3 300 18 64% 257 45.9%EKn1062E7642KnE9 K945D65432KKn5
Rond 11, som ÖV mot par 27, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
214 Ö+1 450 19 68% 276 47.0%K74EKDKn94K3Kn9 EKn109521025E1054
222 N+2 -170 16 57% 292 47.4%DKn1032KKn32Kn1072 976410876EKD96