Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Kristi Meier - Per Nilsson
13NT S-1 50 30.0 71% 30 71.0%632KD287Kn7542 E97Kn106D43E963
23NT Ö+1 430 40.0 95% 70 83.0%ED6Kn8ED106E932 943253KKn9KD76
Rond 2, som NS mot par 7, Annette Karlsson - Nils Lindblad
34 S= 420 13.0 31% 83 65.7%DKnKn2ED102EK985 32EKD10948Kn1074
43 V-1 100 27.0 64% 110 65.2%D75D954D109875 Kn96327EKn1074E6
Rond 3, som ÖV mot par 2, Susanne Levin - Claudia Sjöberg
51NT V= 90 17.0 40% 127 60.2%63E865DKn104D102 K1042KDE32K943
61 S-3 150 40.0 95% 167 66.0%D108364ED1062Kn9 KKn6DKn87KKnD1074
Rond 4, som NS mot par 8, Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam
73NT S= 600 37.0 88% 204 69.1%E75EKn2752DKn52 K108D4Kn863EK109
82 S+1 140 31.0 74% 235 69.8%Kn10DKn3Kn7432EK5 EKD9543769674
Rond 5, som ÖV mot par 3, Bengt Rylander - Thore Lindström
93NT S-2 100 39.9 95% 274.9 72.6%974374D1084E32 K85Kn1095Kn62KD4
102NT Ö-1 -100 21.0 50% 295.9 70.3%4ED102DKn86DKn98 98765Kn64E2K53
Rond 6, som NS mot par 9, Agneta Johansson - Ulla Hellqvist
112 S+2 170 38.0 90% 333.9 72.1%KKnD32EKn104D963 E10632106K862Kn7
122 S= 90 33.0 79% 366.9 72.7%K73E8510963EKn7 E8623285KD643
Rond 7, som ÖV mot par 4, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
134 N-1 100 31.0 74% 397.9 72.8%D107610832310762 K953ED7EK8K54
143NT Ö+2 460 31.0 74% 428.9 72.9%EKKn10EK1086K872 62732ED7543ED
Rond 8, som ÖV mot par 10, Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving
153NTD S= -750 0.0 0% 428.9 68.0%K952Kn104KKn8763 Kn1067322EK8652
162 N+2 -130 6.0 14% 434.9 64.6%710976KKnED10652 E953283962Kn84
Rond 9, som ÖV mot par 5, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
174 S+1 -450 1.0 2% 435.9 60.9%D9542D6K105EKn2 Kn107105DKn8732105
184 N+1 -650 18.0 43% 453.9 59.9%E7383ED842643 861075410653D97
Rond 10, som ÖV mot par 13, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
193 Ö+3 230 15.0 36% 468.9 58.7%K7322E10986764 EDKn1095E1074352
202D Ö-2 -500 0.0 0% 468.9 55.8%63E1054KDEDKn97 E9728610985323
Rond 11, som NS mot par 11, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
213 Ö-3 150 22.0 52% 490.9 55.6%4ED1083EDKn32D3 D1086954K96KKn5
223NT N+1 430 35.0 83% 525.9 56.8%10754EK93K5343 EKn97ED104EKn762
Rond 12, som ÖV mot par 6, Sonja Christensson - Bernt Christensson
234 S= -620 8.0 19% 533.9 55.2%Kn94ED941089654 853EDKn97642Kn2
245 S-2 100 34.0 81% 567.9 56.2%D8DEKn763EDKn53 K104353984K982