Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Rutger Persson - Claes Nilsson
13NT N-1 -50 12.0 29% 12 29.0%KDKn108587Kn9KD10 4E9543EK106528
23NT Ö-1 50 28.0 67% 40 48.0%1075KD428431054 KKn8E10976752Kn8
Rond 2, som NS mot par 18, Gunilla Ljung - Elsie Hägg
33NT N+3 490 41.0 98% 81 64.7%DKnKn2ED102EK985 32EKD10948Kn1074
44 V= -620 3.0 7% 84 50.2%D75D954D109875 Kn96327EKn1074E6
Rond 3, som NS mot par 17, Marianne Olsson - Kerstin Degermark
51 N-2 -200 4.0 10% 88 42.2%ED98574365EKn7 Kn7Kn1092K987865
62 Ö-1 100 36.0 86% 124 49.5%72E9539853632 E954K10274EK85
Rond 4, som NS mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
73 V-1 100 12.0 29% 136 46.6%E75EKn2752DKn52 K108D4Kn863EK109
84 S-2 -100 1.0 2% 137 41.0%Kn10DKn3Kn7432EK5 EKD9543769674
Rond 5, som ÖV mot par 15, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
93NT N-1 50 29.4 70% 166.4 44.2%974374D1084E32 K85Kn1095Kn62KD4
102NT S= -120 10.5 25% 176.9 42.3%4ED102DKn86DKn98 98765Kn64E2K53
Rond 6, som ÖV mot par 14, Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist
112 S+1 -140 13.0 31% 189.9 41.3%D94E8797310854 875KKn954D5EK2
124 S-1 100 20.0 48% 209.9 41.8%D95DKn10D4210982 Kn104K9764EKKn75
Rond 7, som ÖV mot par 13, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
133 N= -110 17.0 40% 226.9 41.7%D107610832310762 K953ED7EK8K54
143NT Ö+1 430 19.0 45% 245.9 41.9%EKKn10EK1086K872 62732ED7543ED
Rond 8, som NS mot par 12, Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos
153NTD S= 750 42.0 100% 287.9 45.8%84E985E1095473 ED73KD6DDKn1094
162 N+2 130 36.0 86% 323.9 48.3%K106EKn54E104397 DKn84KD2D875K3
Rond 9, som NS mot par 11, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
173 S+1 170 8.0 19% 331.9 46.6%E86Kn9494K9764 K3EK8732E6D83
183NT N= 600 6.0 14% 337.9 44.8%KD105422KKnEKn82 Kn9EKDKn9697K105
Rond 10, som ÖV mot par 22, Inger Öhman - Rolf Öhman
195D V-1 -200 3.0 7% 340.9 42.8%K7322E10986764 EDKn1095E1074352
201 Ö+1 90 17.0 40% 357.9 42.6%63E1054KDEDKn97 E9728610985323
Rond 11, som NS mot par 21, Sverker Hellsten - Lotti Hellsten
212 N= 110 9.0 21% 366.9 41.6%4ED1083EDKn32D3 D1086954K96KKn5
223NT S= 400 21.0 50% 387.9 42.0%10754EK93K5343 EKn97ED104EKn762
Rond 12, som NS mot par 20, Lena Kampf - Mona Andersson
235 V-2 200 20.0 48% 407.9 42.3%ED653KKn2K5E83 K1087210763KD107
244 S= 420 39.0 93% 446.9 44.4%Kn952E107KD2764 E76KKn9864210510