Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 7/8 scratch 2013-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

7/8 scratch 2013-08-07

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Göte Jönsson - Sven Persson
13 S= 110 18.0 41% 18 41.0%95D10753ED4K65 EKn42KKnKKn10852Kn
25 N= 650 44.0 100% 62 70.5%98762Kn97EK832 EKn53E4DKn976E4
Rond 2, som ÖV mot par 18, Bengt Rylander - Thore Lindström
33 S= -140 19.0 43% 81 61.3%5K974EK973Kn72 E942Kn3Kn10510954
45 S-2 200 43.0 98% 124 70.5%6523ED9875365 Kn107EKD82K10674
Rond 3, som ÖV mot par 17, Kerstin Degermark - Gun Jensen-Carlén
54 N= -130 23.0 52% 147 66.8%K754EKn104D9253 ED3D652865392
62 V= 110 36.6 83% 183.6 69.5%DKn532104386Kn102 96K98652K7EK9
Rond 4, som NS mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
71NT S-1 -100 5.0 11% 188.6 61.1%K1097K86ED9952 4Kn752Kn652EKn107
83NT N-2 -100 9.0 20% 197.6 56.0%KKn106EKn4Kn65K62 85KD5D84EKn954
Rond 5, som NS mot par 15, Lisa Engström - Jeanette Svensson
94 S= 420 9.0 20% 206.6 52.0%K932EKn63EKKn92 ED865D5947653
102NT V-1 100 40.0 91% 246.6 55.9%KKn10732K852954 E97K96D64Kn1082
Rond 6, som NS mot par 14, Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck
114 S= 420 30.0 68% 276.6 57.0%K8E98KKn9653K8 EKn107642106432D
124 S= 620 35.0 80% 311.6 58.9%652EKn1065103Kn103 K10KD8732EKKn87
Rond 7, som NS mot par 13, Bertil Cohen - Gunnar Andersson
132 Ö+1 -140 12.0 27% 323.6 56.5%D74E965285E43 Kn8843EKn762D52
144 S+2 480 35.0 80% 358.6 58.1%10K742D9754K72 EKDKn9862EKn10610
Rond 8, som ÖV mot par 24, Göran Ekelund - Tommy Lööf
156 N+1 -1460 7.0 16% 365.6 55.3%D82654763Kn643 K975310DKn84972
164 N+1 -450 17.0 39% 382.6 54.3%9696KD7532KKn5 Kn8EKn4E108641074
Rond 9, som NS mot par 23, Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos
173 Ö= -140 4.0 9% 386.6 51.6%D102Kn7647109654 61032EK32EKKn83
184 Ö-2 100 31.0 70% 417.6 52.7%KD108764KKn7Kn76 938653E986535
Rond 10, som ÖV mot par 22, Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson
192 V+2 170 29.0 66% 446.6 53.4%E93D1097Kn52EDKn KKn54E5432D9610
204D Ö-2 -500 0.0 0% 446.6 50.7%E9732D97Kn10E104 D8654Kn10E2Kn976
Rond 11, som NS mot par 21, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
212 V+4 -230 25.0 57% 471.6 51.0%84Kn87DKn93Kn1065 K73ED942107642
223 S+2 200 12.0 27% 483.6 49.9%8E8752D8654K6 K7KD106KKnDKn984
Rond 12, som NS mot par 20, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
234 S= 620 34.0 77% 517.6 51.1%7KKn9KD108EKn432 E3D1032E94D875
244 V-3 150 31.0 70% 548.6 51.9%D984D96E92D87 KKn107K872DKn1082