Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Mats Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
13NT N+2 460 44.0 100% 44 100.0%95D10753ED4K65 EKn42KKnKKn10852Kn
24 N= 620 38.0 86% 82 93.0%98762Kn97EK832 EKn53E4DKn976E4
Rond 2, som NS mot par 20, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
33 S= 140 25.0 57% 107 81.0%KKn810852D42KD8 D10763ED686E63
43 Ö-1 100 11.0 25% 118 67.0%E84Kn107Kn4EKn1093 KD9396542KD82
Rond 3, som ÖV mot par 19, Göte Jönsson - Sven Persson
53NT N= -600 0.0 0% 118 53.6%K754EKn104D9253 ED3D652865392
63 V= 140 42.9 98% 160.9 61.0%DKn532104386Kn102 96K98652K7EK9
Rond 4, som ÖV mot par 18, Bengt Rylander - Thore Lindström
71NT V= 90 33.0 75% 193.9 63.0%E32D93843KD63 DKn865E104K10784
85 S-3 150 43.0 98% 236.9 67.4%ED97372EK10973 42109863732D108
Rond 5, som NS mot par 17, Kerstin Degermark - Gun Jensen-Carlén
94 N+1 450 22.0 50% 258.9 65.4%K932EKn63EKKn92 ED865D5947653
102 V+2 -170 14.0 32% 272.9 62.1%KKn10732K852954 E97K96D64Kn1082
Rond 6, som NS mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
114 S+2 480 44.0 100% 316.9 65.5%K8E98KKn9653K8 EKn107642106432D
125 S-1 -100 5.0 11% 321.9 61.0%652EKn1065103Kn103 K10KD8732EKKn87
Rond 7, som NS mot par 15, Lisa Engström - Jeanette Svensson
132NT V-1 100 41.0 93% 362.9 63.5%D74E965285E43 Kn8843EKn762D52
146 S= 980 44.0 100% 406.9 66.1%10K742D9754K72 EKDKn9862EKn10610
Rond 8, som NS mot par 14, Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck
156 S= 1430 28.0 64% 434.9 65.9%EEKDKn8E1095KD5 Kn10649732K2E108
163 S+3 230 14.0 32% 448.9 63.8%K10754KD1032982 ED32875Kn9ED63
Rond 9, som ÖV mot par 13, Bertil Cohen - Gunnar Andersson
174 Ö-1 -50 18.0 41% 466.9 62.5%KKn74KDDKn86547 E9853E985109D2
185 V-1 -50 17.0 39% 483.9 61.2%E2107DKn104K8432 Kn5ED942K2ED109
Rond 10, som NS mot par 24, Göran Ekelund - Tommy Lööf
193 V+1 -170 15.0 34% 498.9 59.7%D76K6E1074K432 1082Kn8K8398765
203 V-1 100 23.0 52% 521.9 59.4%KKnE542KD87542 10K863963KD853
Rond 11, som ÖV mot par 23, Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos
214 V+2 480 41.0 93% 562.9 61.0%1052K1053E85ED9 EDKn966KK87432
223 N+1 -170 38.0 86% 600.9 62.1%EKn95941032E532 D106432Kn3E97107
Rond 12, som NS mot par 22, Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson
234D V-4 1100 44.0 100% 644.9 63.7%7KKn9KD108EKn432 E3D1032E94D875
243 S= 140 25.0 57% 669.9 63.5%D984D96E92D87 KKn107K872DKn1082