Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Göran Ekelund - Gudrun Ekelund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Rutger Persson - Claes Nilsson
12NT N-2 -100 17.0 45% 17 45.0%E5KD6EKDKn7Kn87 1064Kn1072642954
24 N-2 -200 4.0 11% 21 28.0%Kn975D10874Kn10EK D3KKn2KD527653
Rond 2, som NS mot par 34, Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist
33NT V+1 -630 1.0 3% 22 19.7%EK43K1087381085 102Kn95E9765423
44 N-1 -100 6.0 16% 28 18.8%E10232EKD76387 5EDKn106Kn8DKn653
Rond 3, som ÖV mot par 48, Marianne Servin - Ulla Öberg
54D V-1 -100 19.0 50% 47 25.0%Kn107633K1092Kn84 EK9541052ED765
63 V-2 -200 2.0 5% 49 21.7%KKn965KKn895865 E832974KnEKn742
Rond 4, som ÖV mot par 40, Gerda Sevonius - Inger Malmroos
72 N= -110 16.0 42% 65 24.6%KD421072D84242 1065EKnK103Kn9876
83NT Ö+1 430 38.0 100% 103 34.0%E107EKD85875K6 K98534ED621084
Rond 5, som ÖV mot par 46, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
92 N+3 -200 34.0 89% 137 40.1%K854732Kn65243 DKn72DKn41073985
104 Ö-3 -300 7.0 18% 144 37.9%3EKKn10EK876593 Kn1085286593742
Rond 6, som NS mot par 32, Barbro Jönsson - Yvonne Möller
114 V+1 -450 13.0 34% 157 37.5%K1095DKn106Kn10642 D963Kn89732K87
124 V+1 -450 15.0 39% 172 37.7%8Kn973EKDKn53102 Kn1010287642EDKn8
Rond 7, som ÖV mot par 44, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
133 V-1 -100 31.0 82% 203 41.1%KKn2D98543Kn985 E875K2KD6543K
141 S+2 -110 14.0 37% 217 40.8%752D872E106Kn53 EDKn10E969831072
Rond 8, som ÖV mot par 50, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
152 S+1 -140 4.0 11% 221 38.8%7538762Kn109832 9432EKKn962DKnE
163 S+2 -200 34.0 89% 255 41.9%D105107D64DKn742 KKn3285KKn103963
Rond 9, som ÖV mot par 47, Lena Öberg - Carin Öhrneman
172 Ö+3 200 15.0 39% 270 41.8%954KDKn75610876 EKn3E432DKn1087E
182 S+1 -110 26.0 68% 296 43.2%E8543E243Kn732 Kn6K1075Kn10751064
Rond 10, som ÖV mot par 38, Christer Ekberg - Max Elander
193 S= -140 13.0 34% 309 42.7%103105E953EDKn93 EDKn94263Kn21085
202 V= 110 19.0 50% 328 43.1%D951052K3KD732 EKn1032Kn7643E86
Rond 11, som ÖV mot par 49, Sverker Hellsten - Lotti Hellsten
213NT N+1 -630 7.0 18% 335 41.9%KDKn62965Kn84106 9E108310932Kn742
22Pass 16.0 42% 351 41.9%EKn92K1072107D109 65463E84EK643
Rond 12, som NS mot par 43, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
232 S= 110 30.0 79% 381 43.5%KDKn7537372D54 96KKn10642E106K7
241NT N= 90 36.0 95% 417 45.7%E54E1063KD3DKn10 D1072829742873