Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Margareta Nilson - Marie Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
12NT N-1 50 15.0 39% 15 39.0%DKn932431053EK6 K87E98598D1032
22NT N-2 200 34.0 89% 49 64.0%EK1064539843D9 82E96E76Kn10842
Rond 2, som ÖV mot par 47, Lena Öberg - Carin Öhrneman
33 S= -110 3.0 8% 52 45.3%DKn98654DKnEKn72 7ED62K103KD964
43 N+1 -130 20.0 53% 72 47.2%DKn98738102EK94 K64K9754954102
Rond 3, som ÖV mot par 31, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
54D N= -790 0.0 0% 72 37.8%Kn107633K1092Kn84 EK9541052ED765
65 S-2 100 38.0 100% 110 48.2%KKn965KKn895865 E832974KnEKn742
Rond 4, som ÖV mot par 49, Sverker Hellsten - Lotti Hellsten
74 S-1 100 24.0 63% 134 50.3%KD421072D84242 1065EKnK103Kn9876
84 Ö-2 -100 0.0 0% 134 44.0%E107EKD85875K6 K98534ED621084
Rond 5, som ÖV mot par 43, Roger Bergforsen - Mats Ryderheim
94 N+2 -480 13.0 34% 147 42.9%K854732Kn65243 DKn72DKn41073985
104D S-2 500 38.0 100% 185 48.6%3EKKn10EK876593 Kn1085286593742
Rond 6, som ÖV mot par 45, Rutger Persson - Claes Nilsson
116 V-2 -100 2.0 5% 187 44.6%EKn75D632K854E K10842E74ED953
124 V+1 450 23.0 61% 210 46.0%D93E549976543 EK76542KD8610K
Rond 7, som NS mot par 39, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
133 N+1 130 18.0 47% 228 46.1%D103EKn1077ED1062 9646E1082Kn9743
141 S= 70 7.0 18% 235 44.1%963Kn1053D54298 K84K4KKn7EKD64
Rond 8, som ÖV mot par 48, Marianne Servin - Ulla Öberg
153 V-2 -100 15.0 39% 250 43.7%7538762Kn109832 9432EKKn962DKnE
164 S+1 -450 15.0 39% 265 43.4%D105107D64DKn742 KKn3285KKn103963
Rond 9, som ÖV mot par 33, Peter Flamholc - Birgitta Flamholc
174 V+1 450 34.0 89% 299 46.1%954KDKn75610876 EKn3E432DKn1087E
183NT S= -600 15.0 39% 314 45.7%E8543E243Kn732 Kn6K1075Kn10751064
Rond 10, som NS mot par 46, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
194 S-1 -50 16.0 42% 330 45.5%85K982KD87642 K76EDKn7410764K
204D S-1 -200 9.0 24% 339 44.5%K8764ED8104854 K9DKn9752EKn1096
Rond 11, som NS mot par 37, Lisa Engström - Jeanette Svensson
213NT N= 600 21.0 55% 360 45.0%EKKnEKD76ED853 1087543D7425K9
22Pass 22.0 58% 382 45.5%KD3DKn5D932872 1087E984KKn65Kn5
Rond 12, som NS mot par 44, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
233 S-2 -200 7.0 18% 389 44.3%KDKn7537372D54 96KKn10642E106K7
242 Ö+1 -140 13.0 34% 402 43.9%E54E1063KD3DKn10 D1072829742873