Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 24/4 scratch 2013-04-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 24/4 scratch 2013-04-24

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Ing-Britt Bengtsson - Anna Kjellberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Lisa Engström - Jeanette Svensson
13 Ö+1 -130 17 40% 17 40.0%984D10972D9423 Kn65EKKn86E7Kn105
22NT S+1 150 37 88% 54 64.0%DKn82K52KKn83Kn9 E41097D975ED32
Rond 2, som NS mot par 33, Bo Hedberg - Anita Pering
32 S+1 140 31 74% 85 67.3%752D5K10942D85 K10KKn9863E5Kn73
44 S+1 650 22 52% 107 63.5%84K8753Kn75K92 EKn2ED96ED94E3
Rond 3, som ÖV mot par 34, Nils Lindblad - Louise Grandinsson
52 Ö= 110 18 43% 125 59.4%EK8765DKn6EKn92 Kn48721083EK765
63 S-1 50 22 52% 147 58.2%ED93K643232108 8ED105K109754D6
Rond 4, som NS mot par 35, Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom
72 S= 110 38 90% 185 62.7%E872Kn532Kn3752 DKn1093D107E95DKn
82 N+1 140 34 81% 219 65.0%KD1095EK954853 74DKn1085873E107
Rond 5, som ÖV mot par 36, Nancy Thern - Gunilla Oredsson
94 N-1 50 35 83% 254 67.0%K1062D1093976E10 543K8654KnD732
104 N= -620 23 55% 277 65.8%KDD10754310743K 109862DKn5Kn10854
Rond 6, som NS mot par 37, Sonja Lindblom - Anita Ekberg
111 N+2 140 31 74% 308 66.5%Kn653KD664D1096 D824EK107EKn432
123 V-1 50 34 81% 342 67.8%DD10EKn754KKn842 Kn86K85109321065
Rond 7, som ÖV mot par 38, Kristina Bengtsson - Susanne Levin
131NT S+3 -180 11 26% 353 64.5%EKn72E975210942 D6483DKn764D76
144 S+1 -450 13 31% 366 62.1%K74297D95KD107 10933E10742E986
Rond 8, som ÖV mot par 39, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
151 V+3 170 36 86% 402 63.7%ED102D1054E10878 KKn87Kn8DKn3D1075
162 S= -110 27 64% 429 63.8%K51053E1042D1087 D1092Kn84Kn87353
Rond 9, som NS mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
172NT N+2 180 19 45% 448 62.6%K6DKn5KKn72EKn86 E1085K10974D873
181 Ö+3 -170 23 55% 471 62.2%K74D932D108776 1082EKn8642Kn1095
Rond 10, som NS mot par 41, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
192NT Ö+2 -180 1 2% 472 59.1%EDKn8KKn73Kn42103 109D85987653D5
204 S-2 -200 5 12% 477 56.7%87486354EDKn98 E3KKn952KDKn7K3
Rond 11, som NS mot par 42, Anders Olsson - Max Elander
214 Ö= -420 11 26% 488 55.2%D926ED6ED10932 1064Kn83KKn108584
223 N-1 -50 19 45% 507 54.8%987653E1087Kn58 EKKn63D1082D762
Rond 12, som NS mot par 31, Inger Steiner - Britt Lindberg
233 N= 140 38 90% 545 56.3%EDKn5421082985Kn 983976K4EK1072
243NT Ö-1 50 29 69% 574 56.8%Kn4310954292EKD E975Kn87Kn75383