Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 4/3 Scratch 2013-03-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 4/3 Scratch 2013-03-04

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Göran Ekelund - Gudrun Ekelund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Birgit Hartman - Elsa Olsson
12NT S-3 150 19.9 100% 19.9 100.0%Kn75E86K5D7653 KD94393DKn9682
24 Ö+1 450 12.2 61% 32.1 80.5%EKKn763107EKDD8 10982K10953KKn64
Rond 2, som ÖV mot par 1, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
35 V-1 -100 17.7 89% 49.8 83.3%3E3K1087653982 962105EDKn4KD76
43NT N= -600 2.3 12% 52.1 65.5%D42108510754Kn73 EKn85KKn436D862
Rond 3, som NS mot par 8, Marianne Servin - Ulla Öberg
54 V+2 -480 5.6 28% 57.7 58.0%K8710EKKn7D9852 D106543Kn2986310
63NT N+2 460 16.6 83% 74.3 62.2%E6ED2EKn952K87 K1095486K7DKn65
Rond 4, som NS mot par 2, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
73 N-1 -100 8.9 45% 83.2 59.7%52EKD964ED7D5 10835398643E104
83 S+1 170 15.5 78% 98.7 62.0%KD10374387D1074 E942EK1092KKn82
Rond 5, som ÖV mot par 9, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
93NT V-1 -100 6.7 34% 105.4 58.9%643742E1043E102 E5KD108K97KDKn7
104 V-1 -100 16.6 83% 122 61.3%D9742K9879763 EK10835DKn38762
Rond 6, som NS mot par 3, Barbro Jönsson - Yvonne Möller
112 N+2 170 18.8 94% 140.8 64.3%D9KD10942D4EK8 Kn7543Kn831092DKn
122 S+1 110 18.8 94% 159.6 66.8%D2D964954KKn52 Kn8485EKDKn8D63
Rond 7, som NS mot par 10, Susanne Levin - Kristina Bengtsson
135 N+1 620 18.8 94% 178.4 68.8%EK6E8762ED543 ED4D75Kn9531086
141NT S+2 150 19.9 100% 198.3 71.1%K4Kn76KDKn2D853 8763K1024EK962
Rond 8, som ÖV mot par 4, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
154 Ö-2 -100 3.4 17% 201.7 67.5%Kn754EKD843E36 1097687EKn98542
164 V+1 150 13.3 67% 215 67.4%8Kn9654E729874 E1063KKDKn10654D
Rond 9, som ÖV mot par 5, Susanne Ramel - Grete Derand
193NT Ö+3 690 16.6 83% 231.6 68.4%D532Kn6K85EK74 EKE432Kn10742DKn
203 S+2 -150 15.5 78% 247.1 68.9%96Kn1032K8E9643 107543D985KDKn8
Rond 10, som ÖV mot par 6, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
232NT Ö-3 -300 1.0 5% 248.1 65.5%K74EKnE84EK952 D109310954295106
243NT N+1 -430 5.0 25% 253.1 63.5%D876Kn987K8574 K94104DKn93D865
Rond 11, Frirond
25  - 12.7 63% 265.8 63.5%ED4E108532EK95 K875KD8D96D104
26  - 12.7 63% 278.5 63.5%3876ED108EK873 KDKn7E932K6Kn95