Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 4/3 Scratch 2013-03-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 4/3 Scratch 2013-03-04

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Karin Lindberg - Inger Hartwich

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Susanne Levin - Kristina Bengtsson
11NT N+3 -180 0.1 1% 0.1 1.0%Kn75E86K5D7653 KD94393DKn9682
24 Ö+1 450 12.2 61% 12.3 31.0%EKKn763107EKDD8 10982K10953KKn64
Rond 2, som ÖV mot par 11, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
54 V+1 450 5.6 28% 17.9 30.0%EKn254D1052KKn43 9EKD987634E76
62D Ö-3 -800 0.1 1% 18 22.8%DKn8732K9310633 Kn10754D84E10942
Rond 3, som ÖV mot par 12, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
93 N-2 100 11.1 56% 29.1 29.4%643742E1043E102 E5KD108K97KDKn7
104 S= -620 8.9 45% 38 32.0%D9742K9879763 EK10835DKn38762
Rond 4, som ÖV mot par 6, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
112 N+2 -170 1.2 6% 39.2 28.3%E8E75EKn639432 K10626K87510765
122 Ö-2 -100 7.8 39% 47 29.6%1076310321063E107 EK95EKKn772984
Rond 5, Frirond
13  - 9.4 47% 56.4 31.6%KKn1076983K10972 98532Kn1042D4KKn
14  - 9.4 47% 65.8 33.1%EDKn108510763Kn74 952ED943E98510
Rond 6, som ÖV mot par 7, Birgit Hartman - Elsa Olsson
153 S= -110 0.1 1% 65.9 30.2%Kn754EKD843E36 1097687EKn98542
165 V+1 620 19.9 100% 85.8 36.0%8Kn9654E729874 E1063KKDKn10654D
Rond 7, som NS mot par 1, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
173 Ö-5 250 19.9 100% 105.7 40.9%E3KD42Kn1076ED8 KD1076539841043
181 V+1 -110 14.4 72% 120.1 43.1%D32K76296KD94 75Kn109E10EKn8753
Rond 8, som NS mot par 8, Marianne Servin - Ulla Öberg
193NT Ö+1 -630 13.3 67% 133.4 44.7%1064D1098D99832 Kn987K75E631065
204 S+2 170 8.9 45% 142.3 44.8%EE764Kn109651072 KDKn82KED74325
Rond 9, som ÖV mot par 2, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
212NTD S+1 -890 0.0 0% 142.3 42.1%Kn87649Kn7Kn9632 EK2D1076EK94107
224 N-1 50 18.0 90% 160.3 44.8%EKn966EKn953976 D84D72K8641043
Rond 10, som NS mot par 9, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
233NT Ö-1 100 12.0 60% 172.3 45.6%Kn85KD3KKn763D7 E62876D102Kn843
242NT N= 120 0.0 0% 172.3 43.3%EKn102K52E7KKn93 53ED6310642E102
Rond 11, som NS mot par 3, Barbro Jönsson - Yvonne Möller
254 N-3 -150 18.8 94% 191.1 45.7%63EKn97532Kn4Kn8 Kn10921064K77632
263NT Ö= -600 16.6 83% 207.7 47.4%108642D10953D106 E95KKn54Kn74242