Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 18/2 Scratch 2013-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18/2 Scratch 2013-02-18

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 22. Medel: 220.0.

Privatprotokoll för Göran Öhrn - Stig Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Göran Ekelund - Gudrun Ekelund
32 S= -110 4 20% 4 20.0%532E6E62Kn10854 EK1074KKn3K9476
44 N= -620 11 55% 15 37.5%Kn107293EK93Kn104 EK964Kn8764875
Rond 2, som ÖV mot par 12, Lena Jeppsson - Agneta Johansson
72 N+2 -130 8 40% 23 38.3%974K874Kn764D8 E8DKn102103E9742
84 S= -420 7 35% 30 37.5%9765324D4E972 DKnD973873DKn63
Rond 3, som ÖV mot par 6, Marianne Servin - Ulla Öberg
113 V-1 -50 10 50% 40 40.0%DKn75E109K93953 109KD43ED75E64
124 S+2 -680 0 0% 40 33.3%72K98543Kn1092D 109462E5Kn108543
Rond 4, som ÖV mot par 14, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
133 S-1 100 17 85% 57 40.7%964D65KKn72DKn10 K87EK104259652
144 Ö-2 -100 0 0% 57 35.6%DEDKn106EK5Kn963 K109375Kn10632K5
Rond 5, som ÖV mot par 7, Bengt Brynell - Lennart Kroon
151 Ö= 80 13 65% 70 38.9%64Kn10964KKn103K7 952E5ED4D10853
162 S+1 -140 10 50% 80 40.0%KKn84KD1083Kn763 D71098EKKn74D82
Rond 6, som NS mot par 1, Håkan Stenfot - Carin Ohlson
173 S= 110 8 40% 88 40.0%Kn6Kn107EDKn3Kn1073 EK5EK94K1082D8
182 Ö= -110 12 60% 100 41.7%10654E31064Kn987 Kn21097EKD52E62
Rond 7, som NS mot par 8, Sonja Lindblom - Monica Mattsson
192 N+1 140 15 75% 115 44.2%KD10876Kn2D9626 EKn94E9374D972
201 Ö-3 300 16 80% 131 46.8%E9810652E10EKn106 D102E873DKn64K5
Rond 8, som ÖV mot par 2, Björn Nilsén - Irene Nilsén
213 Ö-4 -200 2 10% 133 44.3%Kn103Kn6576EDKn104 K84K987ED10882
223NT N+1 -430 8 40% 141 44.1%8763EKn751098K5 D94284323E974
Rond 9, som NS mot par 9, Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg
233 S+2 150 1 5% 142 41.8%D10EKD97KKn106510 E4104E974KDKn74
243 Ö= -110 15 75% 157 43.6%765297542K5E4 EKn41083Kn982D82
Rond 10, som NS mot par 3, Malou Heine - Bodil von Celsing
253NT V= -600 2 10% 159 41.8%EKDKn85Kn7621074 7410972K998653
261 N+3 170 18 90% 177 44.2%EDKn747526EK85 K8D106431094DKn7
Rond 11, som ÖV mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
272NT V= 120 4 20% 181 43.1%65D9764K2EKn93 E1073Kn2EDKn97K2
284 N-1 100 15 75% 196 44.5%EKn8764K76DKn410 10Kn1093E10763653