Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2012-11-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning Partnergaranti 2012-11-26

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 22. Medel: 176.0.

Privatprotokoll för Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Birgitta Forsström - Grete Derand
15D Ö= 550 16 100% 16 100.0%K108K7DKD98542 95D1086E85EKn103
22NT V= 120 5 31% 21 65.5%KKn104710987E987 D6EK63E43KKn103
Rond 2, som NS mot par 14, Els-Mari Borgenhard - Jan Borgenhard
33 Ö= -110 1 6% 22 45.7%Kn85Kn103KD510632 EK42D97598754
44 V+2 -680 12 75% 34 53.0%9D3K1084DKn9543 Kn75874Kn5K8762
Rond 3, som NS mot par 5, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
53D V-2 300 8 50% 42 52.4%E6EK3KD87EK52 1097262Kn1065326
62 N+2 170 12 75% 54 56.2%K7432EKKn75EKn5 Kn1043EK109871094
Rond 4, som NS mot par 10, Birgit Hartman - Elsa Olsson
73 Ö-2 200 14 88% 68 60.7%943E75432K1098 EKn1081095KD109D2
83NT Ö= -400 4 25% 72 56.2%D9875Kn1097KKn109 Kn68532E4E10754
Rond 5, som ÖV mot par 9, Rutger Persson - Lennart Lindahl
96 N= -980 3 19% 75 52.1%DKn943DKn8421074 D3105E65DKn9532
103NT V= 600 9 56% 84 52.5%KKn5293EKDKn972 ED76KDKn5D10765
Rond 6, som NS mot par 17, Björn Nilsén - Irene Nilsén
112 S+1 140 10 63% 94 53.5%63Kn98E852EK96 ED2K6543103D54
123NT Ö-2 100 9 56% 103 53.7%109862K108106EKn4 D5EKn742K54363
Rond 7, som ÖV mot par 12, Monica Mattsson - Sonja Lindblom
133NT S+1 -630 3 19% 106 51.0%103EKn989864853 Kn987464253EK7
142 V= 110 13 81% 119 53.1%K96273E954DKn10 DKn8543E9D8754
Rond 8, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
153NT Ö-1 -50 3 19% 122 50.9%432D3KD85K1053 E1098KKn5E94872
161 V-1 -100 10 63% 132 51.6%9643D103D94K64 EKKn10721086Kn932
Rond 9, som ÖV mot par 18, Margareta Plym - Anita Wandel
173NT N+4 -520 4 25% 136 50.1%931097E8643Kn72 10852Kn6D9521083
185 Ö-1 -50 7 44% 143 49.7%KK9Kn6KDKn109854 102ED7642104E32
Rond 10, som ÖV mot par 15, Bengt Wahlquist - Birgit Dymling
193NT V= 600 16 100% 159 52.4%E10764E86D8763 32KKn3E765ED52
205D V-1 -200 0 0% 159 49.8%10Kn1082D3EKn8752 ED834K109762K4
Rond 11, som ÖV mot par 13, Malou Heine - Ulla Fischer
213NT Ö-1 -50 9 56% 168 50.0%K82K5EK73EDKn2 E10Kn10943962876
223NT V-1 -100 6 38% 174 49.5%E95KKn1065105274 K1042ED9874KD2