Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2012-11-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2012-11-25

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 30. Medel: 210.0.

Privatprotokoll för Ruth Gustavsson - Ulla Wilhelmsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Jan Ryd - Anne Skjaerris
13 N= -110 9.0 64% 9 64.0%E976D97Kn921063 D10432Kn655ED87
24 Ö+1 450 11.0 79% 20 71.5%6DKn9654EKnEK96 KD943EK9871075
Rond 2, som NS mot par 6, Helen Johansson - Jens Johansson
33 Ö+1 -130 4.0 29% 24 57.3%D109643E5Kn9753 EKn7KKn87282853
44 N+1 650 12.0 86% 36 64.5%Kn5432E93K92ED KD976D82Kn764K
Rond 3, som NS mot par 8, Göran Andersson - Ulf Tengeborg
52 N= 110 12.0 86% 48 68.8%EK92D10EKn65D73 DKn43876324E64
61NT Ö-1 100 13.0 93% 61 72.8%98741082K97EK4 Kn10EKD3Kn853853
Rond 4, som NS mot par 10, Lisbeth Palm - Christer Palm
72 N+2 170 4.0 29% 65 66.6%EKn73EK1085354K D1096DKnKn10321084
83 S= 140 9.0 64% 74 66.2%9754KD10863Kn84 E4KD98632ED102
Rond 5, som NS mot par 12, Britta Karnehed - Jan Nyander
92 N+3 200 12.0 86% 86 68.4%Kn10963K264D632 ED42E975KKn93K
104 N-1 -100 2.0 14% 88 63.0%765ED1076KD1083 D92K93KDKn75Kn2
Rond 6, som ÖV mot par 14, Marie Nilsson - Margareta Nilson
114 V+2 480 7.0 50% 95 61.8%D69854EKKn6Kn98 EK743EKKn10652D
123NT Ö-1 -50 8.0 57% 103 61.4%EK32D410765DKn5 86KKn106E93K762
Rond 7, som ÖV mot par 1, Lena Davidsson - Åke Davidsson
133NT N= -600 4.0 29% 107 58.9%K852D73D86547 Kn73Kn652E107852
143 V+1 170 10.0 71% 117 59.8%Kn52E1096865423 ED10763KD42K73
Rond 8, som ÖV mot par 3, Birgitta Tham - Rurik Tham
152 Ö+2 130 10.0 71% 127 60.5%D8757KD976K87 KKn2KDKn4E542106
163 N-1 50 7.0 50% 134 59.9%ED1052E6D10K1063 84KnKKn943Kn9852
Rond 9, som ÖV mot par 5, Eva Francke - Liv Wollin
174 V= 420 8.0 57% 142 59.7%632E42KKn85D102 KKKn1085EDE8753
18  A= 7.0 50% 149 59.2%E104EKE10974D97 98752Kn10282E65
Rond 10, som NS mot par 7, Jan Ahlkvist - Ulla Linse
193NT N+1 430 14.0 100% 163 61.3%KD4K1094D8EKn87 982D72EKn97K62
203 N+2 150 4.0 29% 167 59.7%K8DKn63K1098765 E1075Kn742E95EKn
Rond 11, som NS mot par 9, Renée Lindgren - Liselotte Carlsson
213 Ö+2 -200 10.0 71% 177 60.2%E536EDKn1095954 Kn10876Kn75K76103
224 S+3 510 10.0 71% 187 60.7%EK10652952EKD7 Kn73EKKn107632102
Rond 12, som ÖV mot par 11, Anders Thorell - Klas Jörgensen
234 V+2 680 12.0 86% 199 61.8%76Kn1085ED987K4 KD1043ED64324E
242 V= 110 10.0 71% 209 62.2%EK72107EK9EKn62 Kn10539861076374
Rond 13, som ÖV mot par 16, Roland Stjernfeldt - Carina Stjernfeldt
253NT S-3 150 13.0 93% 222 63.4%E5Kn974D743652 KD9871062KnED94
266NT N-1 100 14.0 100% 236 64.8%D643K710652965 Kn987D965D8473
Rond 14, som NS mot par 15, Rasma Svensson - Evy Johansson
273NT V+2 -460 7.0 50% 243 64.3%63954Kn963Kn862 10982E821052E54
284 N+1 650 12.0 86% 255 65.1%E5KD109983EKKn3 KKn983E7544965
Rond 15, som ÖV mot par 2, Monica Holmgren - Ann Christine Lundstedt
292 Ö+1 110 8.0 57% 263 64.8%E4276EDKn754D6 Kn85E1039E95432
302 V-1 -50 6.0 43% 269 64.1%10Kn432DKn9765E3 DKn76428E10K1065