Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som NS mot par J8, Birgitta Bergström - Anna-Britt Sönnemark | ||||||||
1 | 3NT N+1 | 430 | 81.0 | 27% | 81 | 27.0% | ED52102EKD9732 | 874EKKn38EKn1086 |
2 | 4 S-1 | -100 | 21.0 | 7% | 102 | 17.0% | 752D75D32EK87 | KD84EKKn8428510 |
Rond 2, som ÖV mot par J9, Martin Hellekant - Margareta Hellekant | ||||||||
3 | 6D V-1 | -200 | 54.0 | 18% | 156 | 17.3% | D72K8642K83KKn | 1075EDKn9742ED7 |
4 | 3 S-2 | 200 | 201.0 | 66% | 357 | 29.5% | 92E104EKn1092D83 | 63KD8765DK954 |
Rond 3, som ÖV mot par J10, Jan Nilsson - Bertil Nilsson | ||||||||
5 | 3NT S= | -600 | 42.0 | 14% | 399 | 26.4% | Kn810743KKn109D64 | ED105429262K97 |
6 | 2 Ö+3 | 200 | 242.0 | 80% | 641 | 35.3% | ED10962EK64Kn109 | 85K83Kn98KD853 |
Rond 4, som NS mot par J11, Jan Wiström - Marie Ynner | ||||||||
7 | 4 N-2 | -200 | 53.0 | 17% | 694 | 32.7% | 1095KKn107EKnK864 | E4296427EDKn92 |
8 | 3 V-3 | 150 | 288.0 | 95% | 982 | 40.5% | K106D1054D99842 | E7K732EKn542103 |
Rond 5, som NS mot par J12, Christer Palmqvist - Lars Adie | ||||||||
9 | 4 Ö+1 | -650 | 74.0 | 24% | 1056 | 38.7% | E10987284KKn1042 | KDKn85K4103D983 |
10 | 5 Ö+1 | -620 | 77.0 | 25% | 1133 | 37.3% | 85E7653Kn987Kn3 | D762D82EK6435 |
Rond 6, som NS mot par J1, Jimmy Tönnberg - Margreth Klang | ||||||||
11 | 5 S+1 | 480 | 88.0 | 29% | 1221 | 36.5% | E9EK62D987E32 | KKn87542D75KKnK |
12 | 4 V+1 | -150 | 29.0 | 10% | 1250 | 34.3% | KD1073D7498324 | EKn95410653E10K2 |
Rond 7, som NS mot par J2, Sten-Olof Warholm - Stig Lindhé | ||||||||
13 | 3NT Ö-2 | 200 | 247.0 | 81% | 1497 | 37.9% | 10810963E8DKn864 | K5432D87Kn532K |
14 | 3NT Ö-1 | 50 | 168.0 | 55% | 1665 | 39.1% | KKnK7543D108594 | 109654Kn10Kn7DKn102 |
Rond 8, som NS mot par J3, Sofia Alecu - Inger Östenson-Träff | ||||||||
15 | 3NT S-2 | -200 | 4.0 | 1% | 1669 | 36.6% | 32EKKnEKn10852108 | K10875D7663E94 |
16 | 6NT Ö-5 | 500 | 304.0 | 100% | 1973 | 40.6% | EKn97D857610853 | 1082Kn9643D1085Kn |
Rond 9, som NS mot par J4, Hans Andersson - Ulla Davidsson | ||||||||
17 | 3 N+1 | 130 | 264.0 | 87% | 2237 | 43.3% | DKnKn9E10876KKn62 | 9753E5KD32D108 |
18 | 1NT S-3 | -300 | 20.0 | 7% | 2257 | 41.3% | D953D954Kn4Kn108 | EK8E32763KD53 |
Rond 10, som ÖV mot par J5, Anders Norin - Sabine Dellien | ||||||||
19 | 4 N= | -420 | 93.0 | 31% | 2350 | 40.7% | D1075459643D76 | 863Kn1063872EK3 |
20 | 4 S+1 | -650 | 56.0 | 18% | 2406 | 39.6% | 43Kn10987532E3D | 2KD6Kn942E10643 |
Rond 11, som NS mot par J6, Lennart Kidvik - Paul Persson | ||||||||
21 | 6 V-1 | 50 | 298.0 | 98% | 2704 | 42.4% | 102Kn76242EKn654 | 81084E873K9832 |
22 | 4 Ö= | -130 | 106.0 | 35% | 2810 | 42.0% | 96398762Kn9493 | KD874Kn54EDD108 |
Rond 12, som ÖV mot par J7, Lisbeth Andreasson - Marianne Andersson | ||||||||
23 | 4 Ö= | 620 | 243.0 | 80% | 3053 | 43.7% | EK1098284K10752 | D4ED953K9Kn983 |
24 | 6 N= | -980 | 74.0 | 24% | 3127 | 42.9% | 87DKn984D761098 | Kn10732Kn109432E7 |