Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, Frirond | ||||||||
1 | - | 626.8 | 70% | 626.8 | 70.0% | Kn9542KD632E44 | D8EKn752DKn10532 | |
2 | - | 626.8 | 70% | 1253.6 | 70.0% | K21092964EKKn65 | EKn103D43E107597 | |
Rond 2, som ÖV mot par AZ17, Boel Hall - Birgitta Andersson | ||||||||
3 | 3NT V+3 | 690 | 677.0 | 75% | 1930.6 | 71.7% | EKn965ED10710987 | D74K108KKn8EKD6 |
4 | 4 V+1 | 650 | 598.0 | 66% | 2528.6 | 70.2% | Kn1083EK876D4D9 | EK9492E87K1072 |
Rond 3, som NS mot par AZ19, Inger Hagström - Gunhild Thelander | ||||||||
5 | 2 Ö= | -90 | 231.0 | 26% | 2759.6 | 61.4% | E1064EKn9D107D98 | K85107654K4352 |
6 | 3NT N+1 | 430 | 625.0 | 69% | 3384.6 | 62.7% | D10EKEKKn73Kn853 | K943Kn3D942E96 |
Rond 4, som NS mot par AZ21, Berith Rydnemalm - Ann-Britt Ingerheim | ||||||||
7 | 4 Ö= | -620 | 310.0 | 34% | 3694.6 | 58.6% | Kn984251095E1083 | E765K73K42752 |
8 | 3NT V+1 | -430 | 272.0 | 30% | 3966.6 | 55.0% | 8784K86D76432 | K654Kn10962Kn74E |
Rond 5, som ÖV mot par AZ23, Gunnar Flinta - Ruth Holm | ||||||||
9 | 5 N= | -400 | 610.0 | 68% | 4576.6 | 56.4% | KD52K9363DKn76 | 1098652542K932 |
10 | 5 Ö-1 | -100 | 871.0 | 97% | 5447.6 | 60.5% | D10962Kn93EK953 | K532Kn610D107642 |
Rond 6, som NS mot par AZ25, Mats Larsson - Ingrid Larsson | ||||||||
11 | 4D Ö-6 | 1400 | 900.0 | 100% | 6347.6 | 64.1% | KKn1079D92EKn943 | 93K108542EKn1065 |
12 | 4 N+1 | 650 | 821.8 | 91% | 7169.4 | 66.3% | EKKn1092E5483104 | 43K82EKKn1074Kn7 |
Rond 7, som NS mot par AZ27, Ulla Ryblom - Eva Waak | ||||||||
13 | 3 S= | 140 | 499.1 | 55% | 7668.5 | 65.5% | E109547542K1073 | KDKn732Kn78EKn96 |
14 | 3 S= | 110 | 774.0 | 86% | 8442.5 | 66.9% | D9654Kn7K52E93 | Kn8ED43E1086542 |
Rond 8, som NS mot par AZ29, Bengt Dahl - Per-Ove Persson | ||||||||
15 | 3 V= | -140 | 520.0 | 58% | 8962.5 | 66.3% | K964E73762D62 | E32K9K10843543 |
16 | 3NT S+3 | 490 | 624.0 | 69% | 9586.5 | 66.5% | EKDKn2D4KKn4376 | 93E92ED52EKn103 |
Rond 9, som ÖV mot par AZ2, Göran Ekelund - Hasse Jiborn | ||||||||
17 | 4 Ö-2 | -100 | 214.0 | 24% | 9800.5 | 64.0% | D10963105K84K96 | EK7E8764108432 |
18 | 4 S-2 | 200 | 896.0 | 100% | 10696.5 | 66.0% | DKn10832K97Kn898 | 94Kn8632D43Kn73 |
Rond 10, som NS mot par AZ4, Fredrik Örlegård - Per-Olof Olehn | ||||||||
19 | 4 S-3 | -150 | 824.0 | 92% | 11520.5 | 67.4% | KKn76D95874853 | E1085432843976 |
20 | 3 N+2 | 150 | 765.0 | 85% | 12285.5 | 68.2% | 108762DKn1085K43 | 854EKDK6ED1086 |
Rond 11, som NS mot par AZ6, Bernt Grahed - Göran Andersson | ||||||||
21 | 3 Ö-1 | 50 | 488.0 | 54% | 12773.5 | 67.6% | K842Kn2Kn943D74 | 105EKD10954D653 |
22 | 3NT S+2 | 460 | 889.0 | 99% | 13662.5 | 69.0% | DKn102K54EKKn883 | E765D8D1072EK7 |
Rond 12, som NS mot par AZ8, Ulf Tengeborg - Thomas Hansson | ||||||||
23 | 4 N= | 620 | 714.6 | 79% | 14377.1 | 69.4% | D3EKD742EKn1075 | KKn9769Kn974282 |
24 | 3NT V-2 | 100 | 667.0 | 74% | 15044.1 | 69.6% | 95653764EK1074 | D764Kn72E38532 |