Kommande tävlingar
24/08 Fritidsflickan, GULDTÄVLING
30/08 Allsvenskan, omgång 1
06/09 JSM-Par, direktfinal i Uppsala
Rapporterade tävlingar
03/08 SM Par Open Final, omg 5
03/08 Guldgruvan A-final
03/08 Guldgruvan H
[Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Individuell tävling, 9 bord, 24 spelare. Antal brickor: 46. Medel: 230.0.

Privatprotokoll för Tomas Victorin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som Öst med Per-Åke Jansson mot Björn Sjöberg och Bengt Andersson
12 V-2 -100 6 60% 6 60.0%DKn742E3K72Kn65 53KD8542D9873
24 S+2 -170 4 40% 10 50.0%EKD9739Kn63865 8642DKn8722Kn92
Rond 2, som Väst med Anders Johansen mot Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist och Catarina Skau
34 N-1 50 6 60% 16 53.3%98752D4ED10954 E3KKn51097643K6
47 N-2 200 10 100% 26 65.0%KKn7DKn943Kn9424 64328762K73Kn5
Rond 3, som Syd med Gert Wahlqvist mot Per-Åke Jansson och Mikael Rydstedt
54D V= -590 0 0% 26 52.0%85EK3KKn82DKn106 Kn732865398742
64 V+1 -650 4 40% 30 50.0%KDKn7Kn565432D6 53K98Kn109Kn10953
Rond 4, som Syd med Barbara Ekendahl mot Jan Fredell och Catarina Skau
74 S-1 -100 3 30% 33 47.1%K107KKn105D5K853 ED8D97431098210
81NT Ö+1 -120 5 50% 38 47.5%E82Kn107652DKn92 K65D96383E873
Rond 5, som Öst med Tommy Petersson mot Peter Ekendahl och Lars Lundgren
94 Ö+1 650 4 40% 42 46.7%K1096434K53EKn3 ED2K8752EKn695
104 S= -620 10 100% 52 52.0%D943Kn8E653742 7D1076K109872D6
Rond 6, som Öst med Rolf Blomquist mot Tommy Petersson och Kent Roxberg
111NTD N-2 300 10 100% 62 56.4%D2KDEK10987476 E65310743Kn8432
122 V+1 140 7 70% 69 57.5%E10E52KKn1098Kn97 KKn9K987636532
Rond 7, som Syd med Rigmor Öhlander mot Ann-Marie Larsson och Gudrun Bergström
134 Ö+2 -680 4 40% 73 56.2%Kn5Kn9852EDKn1084 62D84DKn743976
144D S= 590 10 100% 83 59.3%EK10952D94K5K2 DKn8731065Kn864E
Rond 8, som Syd med Mikael Rydstedt mot Björn Sjöberg och Barbara Ekendahl
154 V-3 150 8 80% 91 60.7%K9872KnK8753K3 6D943EKn1042E105
163NT N= 400 4 40% 95 59.4%1082E104EKD51087 D65DKn6Kn86EK92
Rond 9, som Väst med Lennart Jonasson mot Anders Johansen och Gudrun Bergström
174 N+2 -480 6 60% 101 59.4%51072K983D9753 Kn96853D10752E8
181 Ö+1 110 4 40% 105 58.3%D9410387D107643 K5E8542K4EKKn5
Rond 10, som Syd med Hans Thorgren mot Per-Åke Jansson och Barbara Ekendahl
194 S+2 480 4 40% 109 57.4%EKn7542KKn6EKKn5 KD3D1098748626
202 N= 110 6 60% 115 57.5%KKn743Kn6Kn642Kn8 ED2D985423KD9
Rond 11, som Öst med Catarina Skau mot Bengt Andersson och Lennart Jonasson
213 Ö-2 -100 4 40% 119 56.7%D10749EDED10873 Kn65E875Kn75396
221 Ö+1 110 10 100% 129 58.6%DKn6KD65D107EKD 981042KKn6Kn10643
Rond 12, som Nord med Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist mot Sten Larsson och Paul Forselius
234 N-2 -200 0 0% 129 56.1%EKn84210K9861063 D765KD9323K84
244 Ö+1 -150 3 30% 132 55.0%Kn10842K85Kn9532 763D96543EKD6
Rond 13, som Nord med Fredrik Mirhag mot Gert Wahlqvist och Rolf Blomquist
253 Ö+1 -130 10 100% 142 56.8%Kn102Kn8632KD9Kn8 D875D4E7532D7
262D Ö-2 500 10 100% 152 58.5%E875K8E84Kn652 DKn10D1042KD65103
Rond 14, som Nord med Björn Sjöberg mot Jan Fredell och Hans Thorgren
273D N-1 -100 0 0% 152 56.3%K10866EKKn862D4 E3DKn107423Kn653
283NT V-2 100 10 100% 162 57.9%86Kn9875KD75105 E74E4Kn862K742
Rond 15, som Syd med Peter Ekendahl mot Mikael Rydstedt och Paul Forselius
293NT N+1 630 10 100% 172 59.3%Kn6365D2EKKn985 K1084EKKn794432
303 S= 140 8 80% 180 60.0%EKKn102ED7410963 KD87627432K87
Rond 16, som Väst med Gudrun Bergström mot Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist och Lars Lundgren
314 S= -620 2 20% 182 58.7%K879632Kn96976 D9EKn1054E3Kn1042
323NT Ö= 600 8 80% 190 59.4%D53K1075EK9832 E94Kn86EKn964D10
Rond 17, som Väst med Bengt Andersson mot Anders Johansen och Fredrik Mirhag
334D V-1 -100 8 80% 198 60.0%EDKn1076E53KKn57 826107432E9832
342NT V+2 180 4 40% 202 59.4%ED82EKn4EKn10832 73E108643107K97
Rond 18, som Öst med Kent Roxberg mot Tommy Petersson och Lennart Jonasson
354 V= 620 1 10% 203 58.0%74D85K10EK10832 KD52EKn9764395
362 Ö+1 140 10 100% 213 59.2%E2KKn86K10762E10 K1065310543K764
Rond 19, som Väst med Ann-Marie Larsson mot Rigmor Öhlander och Fredrik Mirhag
373NT N= -600 2 20% 215 58.1%87654DKn9741085 D103E109763ED63
384 S+1 -450 5 50% 220 57.9%KnEKn982E876332 86KD10754K9K95
Rond 20, som Öst med Jan Fredell mot Kent Roxberg och Gert Wahlqvist
393D Ö-2 -500 3 30% 223 57.2%875KDKn1094E9102 E96362Kn10D6543
403 Ö= 110 6 60% 229 57.2%KD9K109109DKn952 E64E84Kn8431043
Rond 21, som Nord med Lars Lundgren mot Ann-Marie Larsson och Rolf Blomquist
413 S-1 -50 6 60% 235 57.3%K10527Kn9532E54 D7DKn3EK4Kn9732
424 Ö= -620 10 100% 245 58.3%6863KD6KD8432 75DKn1074432EKn9
Rond 22, som Väst med Sten Larsson mot Peter Ekendahl och Rigmor Öhlander
432NT Ö-1 -50 6 60% 251 58.4%87K98KD1065DKn2 E1054Kn10657K876
445 Ö= 450 9 90% 260 59.1%K10910853Kn87K54 EKn8EDKn62EKD6Kn
Rond 23, som Nord med Paul Forselius mot Sten Larsson och Hans Thorgren
453NT N+1 630 6 60% 266 59.1%KD3876KKn10EK63 1085EK4ED410942
464 S-1 -50 6 60% 272 59.1%D94K1086108E972 62EKn542EKn6548

Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.ricoh.se
http://www.betterbridge.com/web/user_scandinavia.php?ca=SE
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
http://www.norrsken.se/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/
http://www.reseskaparna.se/bridgeresor/
http://www.svenskbridge.se/festival