Kommande tävlingar
25/07 SM Par Veteraner
26/07 Chairman´s Cup
27/07 SM Par Damer
Rapporterade tävlingar
15/07 BRIDGEVECKAN - Walters Bildela
29/06 Storsjöträffen 2014 - Omgång
28/06 Storsjöträffen 2014 - omgäng 1
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-05-07 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-05-07

Partävling, 215 bord, 415 par, 15 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 4775.5.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Inge Corse - Owe Brink Märsta BK 7035.8 73.66
2 Peter Marcusson - Kenth Hellman Östhammars BK 6786.3 71.05
3 Karl-Erik Backelin - Håkan Strömberg Arvika BS 6691.7 70.06
4 Ulf Westlin - Bengt Eriksson Bollnäs BK 6681.6 69.95
5 Björn Gramstedt - Ingela Larsson BK Viva 6674.8 69.88
6 Thomas Glücksman - Bengt Johansson BK Viva - Askims BK 6441.8 67.44
7 Tommy Pousette - Börje Karlsson Köpings BS 6439.9 67.42
8 Karl-Gösta Andersson - Göran Wahlberg Östhammars BK 6417.8 67.19
9 Per-Inge Helmertz - Bo Andersson Kullabygdens BK 6406.9 67.07
10 Roland Johansson - Petri Johansson Skövde BA 6376.7 66.76
11 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK 6348.4 66.46
12 Rolf Bohman - Carl-Bertil Carlsson VBS Aros - ABB BK 6239.5 65.32
13 Ulf Tengeborg - Birgitta Andersson BK Zonen 6221.0 65.13
14 Per Larsson - Christian Carlsson Falköpings BS - Skara BS 6199.7 64.90
15 Jonas Häggström - Karl-Johan Roos Borås BA 6151.1 64.40
16 Erik Sjöstrand - Sanny Syberfeldt Skövde BA 6111.2 63.98
17 Leif Linder - John Ekdahl BK Hudik - Söderhamns BS 6104.1 63.90
18 Göran Karlander - Stephen Cronberg BK Lyx - Frölunda BS 6086.2 63.72
19 Hans Thorgren - Jan Fredell ABB BK 6083.0 63.68
20 Sören Ek - Björn Simonsson Asperö-Brännö BK - Askims BK 6034.4 63.17
21 Inge Sixtensson - Lars-Erik Strand ABB BK 6031.0 63.14
22 Kjell-Erik Högberg - Roland Dahlman Arvika BS 5997.5 62.79
23 Göran Törnqvist - Per-Olov Törnqvist Skövde BA 5995.5 62.77
24 Erna Jensen-Ciesielski - Ryszard Ciesielski BK Zonen 5994.7 62.76
25 Karin Nordqvist - Gun Elofsson BK Zonen 5987.4 62.68
26 Ulf Särnkvist - Ola Särnkvist Åkers BK 5971.0 62.51
27 Susanne Grahed - Bernt Grahed BK Zonen 5969.0 62.49
28 Kjell Evensen - Lars-Erik Larsson Salamandern/Wasa - Askims BK 5947.1 62.26
29 Bengt Häggquist - Eva Rande Sigtuna BS - Märsta BK 5932.8 62.11
30 Stanislaw Paledzki - Anders Christensson Askims BK 5930.7 62.09
31 Roger Frödin - Örjan Sundholm Norrtälje BS 5928.3 62.06
32 Christer Åström - Anita Säfström ABB BK 5927.2 62.05
33 Per-Enar Hedlund - Bengt Lund Arvika BS 5919.3 61.97
34 Dan Johansson - Sixten Pettersson Fagersta BS 5918.0 61.96
35 Maj-Britt Lindau - Göran Johansson Askims BK 5911.3 61.89
36 Karl-Erik Rosell - Ingrida Rosell BK Zonen 5908.5 61.86
37 Bengt Nilsson - Peter Forsberg ABB BK 5883.6 61.60
38 Kjell Holmgren - Pierre Winberg Bollnäs BK 5880.6 61.56
39 Elisabeth Stenberg - Jarl Hallberg Skövde BA 5879.5 61.55
40 Carina Sjöblom - Bo Sundström BK Stopp - Sundsvallsbridgen 5846.5 61.21
41 Rolf Hök - Kjell Bergdahl Kullabygdens BK 5833.9 61.08
42 Bertil Tollbom - Marcus Åkerlund Sigtuna BS 5820.3 60.93
43 Margareta Johansson - Vanja Fridebäck Skövde BA 5817.6 60.90
44 Bengt Mattsson - Stig Ottersgård Frösö BK 5806.2 60.78
45 Katrin Thorström - Kjell Simonsson Rimbo BK 5779.8 60.51
46 Mats Häll - Eric Arvidsson Borlänge BK - BK S:t Erik 5776.9 60.48
47 Yhlva Dahl - Barbro Nässelqvist Hede BK 5764.7 60.35
48 Britt Berglund - Ulla Wickman Askims BK 5758.2 60.28
49 Jan Geiborg - Leif Norman Gnesta BK 5747.4 60.17
50 Bo Carlsson - Per-Olof Fritzon Skövde BA 5745.0 60.14
51 Sven Müller - Anders Argelius Kullabygdens BK 5731.0 60.00
52 Ove Skogsberg - Anders Viklund Smedstadens BK 5725.8 59.94
53 Karin Johansson - Inga-Lill Bäck Alingsås BS 5714.7 59.83
54 Lennart Wilhelmsson - Ann-Marie Wilhelmsson Fagersta BS 5710.9 59.79
55 Anders Johansen - Mikael Eliasson Smedstadens BK 5710.3 59.78
56 Lennart Eriksson - Bengt-Ola Alfvén Östhammars BK 5698.5 59.66
57 Jörgen Hirschfeldt - Ingrid Skoglund Hammarö BK - BK Skogsstjärnan 5696.7 59.64
58 Annika Sandberg - Rolf Israelsson Skövde BA 5689.9 59.57
59 Roland Karlsson - Anders Larsson Askers. BK Singelton 5671.2 59.37
60 Monica Eriksson - Sten Svärdström Borlänge BK 5660.1 59.26
61 Sten Johansson - Gun-Britt Borgvall Borås BA 5659.5 59.25
62 Leif Johansson - Morgan Andersson Alingsås BS 5652.7 59.18
63 Simon Gustavsson - Lennart Gustavsson Askims BK - BK Lyx 5650.2 59.15
64 Yngve Dohlk - Karl-Gösta Larsson Norrtälje BS 5610.9 58.74
65 Anette Nilsson - Kennet Nilsson Storsjöbygdens BK 5605.2 58.68
66 Jan-Erik Öberg - Lars Hammarström Södertälje BS 5602.5 58.65
67 Sven Andersson - Mikael Nordström Arvika BS 5578.3 58.40
68 Sture Rundgren - Ann-Charlotte Tranvik Växjöbridgen 5573.4 58.35
69 Birgitta Larsson - Göran Hansson BK Zonen 5567.2 58.28
70 Leif Grönqvist - Roger Wahlgren Mariehamns BK 5566.9 58.28
71 Tony Hedström - Johnny Söderberg Åkers BK 5566.6 58.28
72 Ove Gustavsson - Juhanni Nummisto Köpings BS 5565.6 58.27
73 Sten Andersson - Acke Carlsson Askers. BK Singelton 5550.3 58.11
74 Jan-Ove Linnerbäck - Per-Arne Svensson Skövde BA 5547.3 58.07
75 Anders Berkmo - Åsa Karlsson BK Zonen 5531.5 57.91
76 Anne Kleredal - Lars Ohlsson Sigtuna BS 5531.3 57.91
77 Arne Jonsson - Ulf Niklasson Herrljunga BK 5523.0 57.82
78 Lennart Håwi - Greta Persson Kullabygdens BK 5493.2 57.51
79 Arne Johansson - Sune Sundholm Gnesta BK 5489.3 57.47
80 Kerstin Becker - Lars-Göran Nilsson Mariestads BS - Skövde BA 5477.6 57.35
81 Eva Waak - Ulla Ryblom BK Zonen 5477.0 57.34
82 Ann Ohlsson - Håkan Gustafsson Skövde BA 5474.6 57.31
83 Tommy Larsson - Lars Lundgren Köpings BS - Arboga BK 5472.0 57.29
84 Roland Andersson - Kent Johansson Vårgårda BS - BK Lyx 5469.8 57.26
85 Lars Ellgren - Lars Franklin Söderhamns BS 5466.1 57.22
86 Lillemor Bäck - Lena Rydenskog Askims BK 5458.5 57.14
87 Robert Myrin - Olle Larsson Storsjöbygdens BK 5455.7 57.12
88 Otto Slätis - Ulf Kellner Rimbo BK 5447.7 57.03
89 Tomas Truedsson - Curt-Ingvar Svensson Kullabygdens BK 5442.4 56.98
90 Anders Bergsten - Gerd Svensson Skövde BA 5441.0 56.96
91 Gunnel Svensson - Birgitta Lénberg Borås BA 5438.6 56.94
92 Jan Wernram - Knut Weiland BK Zonen - Trelleborgs BS 5432.1 56.87
93 Göran Mattsson - Göthe Svensson Storsjöbygdens BK 5429.1 56.84
94 Björn Gjörwell - Ulf Bergdahl ABB BK 5427.0 56.82
95 Kaj Friberg - Lars Svensson Alingsås BS 5419.3 56.73
96 Leif Pagnert - Bengt Löfkvist Skövde BA 5418.0 56.72
97 Else Holdt - Lena Andersson Kullabygdens BK - Billesholms BK 5417.3 56.71
98 Mats Axelsson - Sven-Erik Nilsson Borlänge BK 5417.1 56.71
99 Greger Palm - Bengt-Göran Lindqvist ABB BK 5414.9 56.69
100 Ceve Eldh - Bengt Jonsson Skövde BA 5409.2 56.63
101 Bo Jonsson - Gunnar Berndtsson Askims BK 5405.6 56.59
102 Bengt Swensson - Kent Rudberg Söderhamns BS 5385.0 56.38
103 Kent Karlsson - Anders Blom Askers. BK Singelton - Örebridgen 5382.1 56.35
104 Kjell Sedelius - Jaan Heinlo Gnesta BK 5377.2 56.29
105 Dan-Åke Henrixon - Maria Breding Frösö BK 5374.1 56.26
106 Tomas Kästel - Marit Bore Arvika BS 5367.7 56.19
107 Lars Santesson - Leif Stille Kullabygdens BK 5352.2 56.03
108 Kerstin Schenning - Lennart Schenning Enköpings BS 5349.8 56.01
109 Gunnar Thalén - Ingela Malmberg Åkers BK 5347.3 55.98
110 Marianne Fagerby - Åke Axelsson Alingsås BS 5340.8 55.91
111 Eva Gunnarsson - Peter Modh Veddige BS 5326.0 55.76
112 Bengt Carlsson - Birgitta Carlsson Askers. BK Singelton - Motala Bridgeallians 5314.8 55.64
113 Henrik Westling - Bertil Jonsson Borås BA 5309.7 55.59
114 Ralf Karlsson - Kenneth Svensson Skövde BA 5299.7 55.48
115 Ingvar Ågren - Kurt Felldin Växjöbridgen 5298.0 55.47
116 Jan Lundahl - Hans Ohlin Kullabygdens BK 5297.4 55.46
117 Peter Nohrén - Inga-Lis Larsson Borlänge BK 5295.3 55.44
118 Britt Larsson - Olle Hedman Frölunda BS - BK Tre Sang, Helsingborg 5291.0 55.39
119 Åke Ericsson - Ingmar Andersson Arvika BS 5288.3 55.36
120 Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist - Rolf Blomquist Smedstadens BK 5277.6 55.25
121 Gunn Sundström - Micael Olausson BK Björken - Mariehamns BK 5275.9 55.23
122 Jan-Erik Lööw - Csaba Balaspiri Karlstads BK 5273.3 55.21
123 Bengt Åström - Per-Anders Åström Hede BK 5267.0 55.14
124 Zenon Grajek - Hernando Slottsdahl ABB BK 5266.9 55.14
125 Per Eriksson - Kjell Lindgren Enköpings BS 5265.6 55.13
126 Gunnar Flinta - Ruth Holm BK Zonen 5262.2 55.09
127 Per-Åke Jansson - Hans-Olof Sanderfelt Smedstadens BK 5260.0 55.07
128 Stefan Pettersson - Börge Davidsson Alingsås BS 5258.6 55.05
129 Ted Jansson - Kjell Hansson Mariehamns BK 5254.0 55.00
130 Sven Eliasson - Arvid Skogh Arvika BS 5253.4 55.00
131 Carl Ek - Petter Dahllöf Ek Skövde BA 5251.5 54.98
132 Rune Wård - Kerstin Höög Gnesta BK 5241.7 54.88
133 Solveig Persson - Lennart Wahlström Östhammars BK 5232.5 54.78
134 Rolf Forsberg - Bertil Sandberg ABB BK - Fagersta BS 5230.7 54.76
135 Jan Larsson - Gunnar Löngårdh Borås BA 5217.2 54.62
136 Bengt Olsson - Åsa Olsson BK Zonen 5213.5 54.58
137 Lars-Olof Knuths - Ulf Bergkvist Borlänge BK 5209.7 54.54
138 Thomas Brandell - Bertil Riben Sigtuna BS 5180.1 54.23
139 Bertil Ljungholm - Mats Högnell Askims BK - Partille BK 5175.2 54.18
140 Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin BK Zonen 5175.0 54.18
141 Mikael Westerlund - Björn Wenander BK Lyx - Mölnlycke BS 5170.2 54.13
142 Gunilla Westerdahl - Bo Krantz Alingsås BS 5168.2 54.11
143 Stefan Varjomaa - Thomas Cedervall Fagersta BS 5167.5 54.10
144 Boel Hall - Barbro Cronholm BK Zonen - Bridgeklubben 2 Klöver 5167.1 54.09
145 Rolf Anberg - Eva Anberg Ljungdahl Frölunda BS 5158.3 54.00
146 Margareta Stenberg - Monica Christensson Askims BK 5150.2 53.92
147 Lars Rydman - Hjalmar Wijkström ABB BK 5145.4 53.87
148 Lars Kristersson - Leif Nilsson Askims BK - BK Everfresh 5142.1 53.83
149 Stefan Corneliusson - Annika Corneliusson Askims BK 5134.3 53.75
150 Lena Nilsson - Ann-Christin Svensson Frölunda BS - BK Lyx 5123.0 53.63
151 Ragnar Hjertonsson - Ann Hjertonsson Askims BK 5122.1 53.62
152 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS 5121.3 53.61
153 Allan Persson - Gunnar Wilén VBS Aros 5114.7 53.55
154 Kent Wäppling - Else-Marie Wäppling Trosa BS 5114.6 53.55
155 Peter Svensson - Annika Steisjö Enköpings BS 5110.5 53.50
156 Bo Larsson - Carl Heyman Bohus Nations BS 5106.1 53.46
157 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 5105.6 53.45
158 Lena Jansson - Bertil Saurell Kullabygdens BK 5102.1 53.41
159 Anders Eriksson - Rune Svensson Köpings BS 5088.8 53.28
160 Jan Hugosson - Irene Hugosson Frölunda BS 5052.0 52.89
161 L-G Magnuson - Anders Liljebjörn Karlstads BK - BK Tre Sang, Karlstad 5051.4 52.88
162 Andreas Westman - Lennart Bylund Örebridgen - Sundsvallsbridgen 5049.5 52.86
163 Bertil Eskilstorp - Eric Miranda Askims BK - Frölunda BS 5048.7 52.85
164 Gösta Frödin - Linnar Holgersson Arvika BS 5042.7 52.79
165 Åke Widman - Mikael von Unge Norrtälje BS 5030.3 52.66
166 Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby BS Damernas 5030.1 52.66
167 Lennart Asplund - Annika Sundelin Karlstads BK 5014.4 52.50
168 Hans Thimell - Jan Andersson Askims BK 5010.3 52.45
169 Joanna Tenggren - Anders Ekström Rimbo BK 5008.1 52.43
170 Inger Widman - Dennis Malmström Norrtälje BS 4998.4 52.33
171 Daniel Eriksson - Malin Helin Bollnäs BK - Gävle BK 4994.0 52.28
172 Bertil Eriksson - Inger Gäverth Askers. BK Singelton 4989.8 52.24
173 Heléne Sörensson - Britt-Inger Danielsson BK Zonen 4977.2 52.11
174 Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson BK Opalen 4975.5 52.09
175 Sven Lundh - Ingrid Lundh BK Zonen 4975.0 52.08
176 Sture Wiman - Mira Yttermark Enköpings BS 4970.3 52.03
177 Bengt Friberg - Ann-Britt Friberg Askers. BK Singelton 4959.4 51.92
178 Boris Johansson - Stig Sundell VBS Aros - ABB BK 4955.8 51.88
179 Gabor Barath - Per Andreasson Växjöbridgen 4946.2 51.78
180 Krister Bång - Birgitta Iwarson Kronhusklubben - BK Lyx 4936.8 51.68
181 Gunnar Jacobsson - Sixten Andersson Sigtuna BS - Märsta BK 4928.9 51.60
182 Jimmy Johansson - Lennart Johansson Askers. BK Singelton 4927.0 51.58
183 Michael Banes - Marika Jacobsson ABB BK 4926.1 51.57
184 Catarina Midskog - Göran Andersson Karlstads BK 4912.7 51.43
185 Sven Andersson - Lennart Fyhr Hede BK 4908.5 51.39
186 Åke Forslin - Egil Hols Söderhamns BS 4883.1 51.12
187 Agne Tern - Gunnar Holmerz BK Lyx - Salamandern/Wasa 4881.4 51.10
188 Arne Eliasson - Kjell Andersson Kungälvs BK - BK Everfresh 4879.7 51.09
189 Jörn Körner - Svante Eriksson Askers. BK Singelton 4878.4 51.07
190 Patrik Clevström - Hans Linusson BK Debut 4877.9 51.07
191 Paul Persson - Bo Hyberg Kullabygdens BK 4875.5 51.04
192 Morgan Wiklander - Jan-Erik Gustavsson Vårgårda BS - Alingsås BS 4872.6 51.01
193 Ola Södergran - Torsten Runebert Enköpings BS 4862.0 50.90
194 Jan-Erik Elmered - Sigvard Olson Skövde BA 4856.7 50.85
195 Reino Hirvonen - Gunvor Ragnar Frölunda BS - Mölnlycke BS 4845.6 50.73
196 Rolf Jansson - Folke Persson Gnesta BK 4838.1 50.65
197 Gunnar Andersson - Thage Johansson Borås BA 4830.3 50.57
198 Karl-Uno Blomkvist - Per Lindblad Åkers BK 4816.8 50.43
199 Bo Werner - Jean Basmanji Frölunda BS 4814.5 50.40
200 Synnöve Pussinen - Ann-Catrin Rostén Mariehamns BK 4811.0 50.37
201 Pererik Åkerberg - Nils Gardell Köpings BS 4809.8 50.35
202 Tore Bergner - Kjell Källman Söderhamns BS 4809.6 50.35
203 Stig Carlsson - Sven-Erik Eriksson Åkers BK 4801.5 50.27
204 Billy Grönlund - Göran Friberg Skövde BA 4795.0 50.20
205 Torbjörn Stenman - Stefan Wiström Söderhamns BS 4787.7 50.12
206 Margareta Hultman - Leif Larsson Askims BK 4786.8 50.11
207 Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson Frölunda BS - BK Everfresh 4780.2 50.04
208 Lars-Olof Olsson - Gun Forss Sigtuna BS 4772.3 49.96
209 Börje Löfstedt - Lars Fritzing Borlänge BK 4762.9 49.86
210 Solveig Johansson - Ove Wallster Märsta BK 4760.7 49.84
211 Birgitta Starck - Bengt Nannström Sigtuna BS 4758.8 49.82
212 Heiti Krafft - Erland Fransson Rimbo BK 4751.6 49.75
213 Lennart Ekholm - Harriet Sjögren ABB BK - Borlänge BK 4748.1 49.71
214 Christer Johansson - Roger Johansson Borlänge BK 4740.9 49.63
215 Annette Karlsson - Dan Gustavsson BK Zonen 4740.2 49.62
216 Thomas Ekendahl - Barbara Ekendahl Smedstadens BK 4738.2 49.60
217 Georg Guttormsson - Ulla Guttormsson VBS Aros 4737.2 49.59
218 Cici Bergklint - Lillemor Zander Enköpings BS 4726.7 49.48
219 Thomas Yttermark - Robin Holmqvist Enköpings BS 4724.6 49.46
220 Inga-Lill Persson - Brita Daun Borås BA 4724.5 49.46
221 Ingvar Åkesson - Ronald Holmström Skövde BA 4708.0 49.29
222 Åke Wallin - Ivan Johansson Söderhamns BS 4706.6 49.27
223 Ebbe Karlsson - Yngve Ludvigsson Askers. BK Singelton 4702.2 49.23
224 Ragnar Svahn - Ingemar Bergön Grimslövs BK - Växjöbridgen 4685.5 49.05
225 Leif Falk - Birgit Karlsson Salamandern/Wasa - Asperö-Brännö BK 4684.6 49.04
226 Astor Karlsson - Håkan Carlsson Askers. BK Singelton 4682.4 49.02
227 Barbro Sandelin - Eva Mattsson Askims BK - BK Everfresh 4670.3 48.89
228 Anne Hedlund - Berith Klintberg Strängnäs BK Gripen - Åkers BK 4668.3 48.87
229 Birgitta Möller - Gunnel Artmann ABB BK 4667.7 48.87
230 Birgitta Patzschke - Lili-Anne Krikström Skövde BA 4664.7 48.83
231 Arne Selander - Lars Öhlin Smedstadens BK 4650.3 48.68
232 Georg Larsson - Christer Öhman Gnesta BK 4644.4 48.62
233 Thore Jirståhl - Kerstin Eriksson Östhammars BK 4644.4 48.62
234 Lasse Gard - Arne Karlsson Gnesta BK 4642.5 48.60
235 Sven Bolinder - Britt-Marie Rönn Kullabygdens BK 4623.1 48.40
236 Jan Jensen - Tadashi Suzuki BK Everfresh - BK Lyx 4620.8 48.38
237 Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt BK Everfresh 4618.6 48.35
238 Per-Ivar Aakeröy - Hallgrim Aakeröy ABB BK 4617.8 48.34
239 Stellan Junefelt - Lena Lindborg Skövde BA 4596.3 48.12
240 Hans Bogeskär - Thomas Johansson Alingsås BS - Vårgårda BS 4587.7 48.03
241 Irene Meijer - Birgitta Pousette Köpings BS 4583.0 47.98
242 Bo Jonsson - Carina Sollander Storsjöbygdens BK - Frösö BK 4577.2 47.92
243 Don Lindsay - Bert Ahlgren Kullabygdens BK 4575.8 47.90
244 Åke Bremse - Ingegerd Bremse Askims BK 4573.9 47.88
245 Villy Olsson - Bertil Eneroth Kullabygdens BK 4569.0 47.83
246 Britt-Marie Lindström - Suzanne Leinborn Norrtälje BS 4537.4 47.50
247 Jan Nyrén - Helena Nyrén Bollnäs BK 4536.5 47.49
248 Hans Wikström - Mats Pettersson Söderhamns BS 4533.4 47.46
249 Per-Ove Persson - Göran Andersson BK Zonen 4528.4 47.41
250 Birgitta Larsson - Ralph Larsson Askims BK 4524.6 47.37
251 Lennart Bergström - Sven-Göran Lennartsson Herrljunga BK 4514.8 47.27
252 Fredrik Dömstedt - Peter Björnberg Fagersta BS 4512.3 47.24
253 Tage Blomqvist - Ove Bergander Alingsås BS 4510.3 47.22
254 Solweigh Andersson - Niklas Carlsson Karlstads BK 4504.6 47.16
255 Åsa Andersson - Erik Andersson ABB BK 4484.3 46.95
256 Eva Luther - Evy Dahlberg Norrtälje BS 4480.8 46.91
257 Inger Eriksson - Elsie Robertsson Askers. BK Singelton 4476.5 46.86
258 Sune Bustad - Ingvar Ivarsson Skövde BA 4475.8 46.86
259 Margareta Nordfeldt - Hans-E Karlsson ABB BK 4470.7 46.80
260 Göran Calmerin - Kerstin Persson Gnesta BK 4468.6 46.78
261 Eva Söderberg - Margareta Rufelt BK Zonen 4459.7 46.69
262 Cathy Fogelberg - Lembit Murro Alingsås BS 4454.7 46.64
263 Leif Samuelsson - Mari-Louise Dahllöf Skövde BA 4449.1 46.58
264 Gert-Inge Öman - Marguerithe Lundberg Enköpings BS 4448.6 46.57
265 Jan-Erik Jonsson - Erik Sandhagen Frösö BK 4446.8 46.55
266 Kjell Lindström - Lena Andersson ABB BK 4436.0 46.44
267 Ulla Mybeck - Kurt Mybeck BK Lyx 4424.5 46.32
268 Anders Lind - Anders Thune Mölndals BK 4423.0 46.30
269 Runa Persson - Magnus Persson Arboga BK 4406.2 46.13
270 Birgitta Frödin - Eva Silvén Arvika BS 4392.7 45.99
271 Kerstin Olsson - Krister Jansson Askims BK 4385.2 45.91
272 Bernt Linnér - Bertil Arvidsson Växjöbridgen 4381.2 45.87
273 Lisbeth Öhlin - Ann-Marie Larsson Smedstadens BK 4380.7 45.86
274 Dieter Patzschke - Leif Karlsson Skövde BA 4379.3 45.85
275 Margareta Marcus - Eva Seidel Kullabygdens BK 4362.2 45.67
276 Margareta Hellström - Anita Malmberg Kungsbacka BS 4355.0 45.59
277 Kent Strandman - Thomas Edström ABB BK 4346.0 45.50
278 Christer Swenson - Tord Ericsson Skövde BA - Växjöbridgen 4340.1 45.44
279 Lars-Göran Olsson - Lars Johansson Borås BA 4338.6 45.42
280 Bengt Franzén - Ingan Bergström Skövde BA 4335.3 45.39
281 Lena Olofsson - Karin Ulfsparre Askims BK 4335.3 45.39
282 Birgitta Nilsson - Sonja Engberg Åkers BK 4326.2 45.29
283 Ingegerd Johansson - Tony Chaaya Hede BK 4318.4 45.21
284 Sven Sjöberg - Gunilla Andersson BK Everfresh 4302.0 45.04
284 Lars-Göran Andersson - Gert Berg Vårgårda BS 4302.0 45.04
286 Berith Rydnemalm - Ann-Britt Ingerheim Svedala BK 4300.8 45.02
287 Birgitta Gauffin - Jean Gauffin Fagersta BS 4299.3 45.01
288 Mikael Johansson - David Åkervall Frösö BK 4295.8 44.97
289 Nils-Erik Hedlund - Larry Pettersson Bollnäs BK - Söderhamns BS 4294.5 44.96
290 Hans Hedblom - Karl-Östen Mörtsell Söderhamns BS 4293.6 44.95
291 Ben Öhberg - Karl-Olof Gustafsson Mariehamns BK 4292.2 44.94
292 Britt Cedergren - Karin Wiman Köp En Sol - Enköpings BS 4286.5 44.88
293 Leif Åkerdahl - Lillemor Åkerdahl BK Stopp 4284.3 44.85
294 Eva Tillheden - Solveig Kristiansson Kullabygdens BK 4281.0 44.82
295 Rolf Ewreskär - Elizabeth Ewreskär Askims BK 4264.3 44.64
296 Dag Larsson - Jan Sandström Söderhamns BS 4258.3 44.58
297 Michael Rosèn - Peter Lindstrand Hede BK 4258.1 44.58
298 Bo Lindvall - Maj-Britt Lindvall BK Everfresh 4254.0 44.53
299 Gunilla Möllersvärd - Vanja Remstrand Sigtuna BS 4253.6 44.53
300 David Andersson - Monica Sköld Söderhamns BS 4252.7 44.52
301 Dan Stenmark - Kerstin Nilsson Åkers BK 4238.0 44.37
302 Kerstin Eklund - Christer Hellkvist Åkers BK 4227.6 44.26
303 Thorvald Olsen - Eva Olsen ABB BK 4226.9 44.25
304 Marit Askernäs - Torbjörn Askernäs Karlstads BK 4223.9 44.22
305 Bernt Rosengren - Gun-Britt Johansson Östhammars BK 4220.4 44.18
306 Åke Ekener - Elsa Rosenblad Kronhusklubben - BK Everfresh 4206.7 44.04
307 Ulla-Britt Karlsson - Lennart Karlsson BK Everfresh 4197.6 43.94
308 Britta-Lena Skoglund - Lars-Bertil Lund Alingsås BS 4191.8 43.88
309 Birger Aronsson - Lennart Johansson Borås BA 4190.0 43.86
310 Nina Bodforss - Ruth Berglöw Skövde BA 4185.4 43.82
311 Markus Sandberg - Jon Scheutz Borlänge BK - Nora BK 4183.3 43.79
312 Bengt Söderlind - Gunilla Söderlind Kullabygdens BK 4180.7 43.77
313 Astrid Suominen - Berit Arnfors Sigtuna BS 4178.9 43.75
314 Inga Lill Andersson - Göte Bergsten Skövde BA 4158.2 43.53
315 Allan Jönsson - Göran Junström Köpings BS 4155.7 43.51
316 Christer Ekholm - Olle Adolfsson Rimbo BK 4154.8 43.50
317 Marianne Sparud - Calle Sparud Askims BK 4153.3 43.48
318 Inger Hagström - Gunhild Thelander BK Zonen 4152.3 43.47
319 Marie Lindborg - Christine Larsson BK Zonen 4146.5 43.41
320 Tord Bergman - Ann-Kristin Eriksson Borlänge BK 4141.9 43.36
321 Annica Hallgren - Arne Rosén Hede BK 4139.2 43.33
322 Björn Olof Lindholm - Folke Rostén Mariehamns BK 4129.2 43.23
323 Rolf Bäck - Mattias Frank Borås BA 4126.4 43.20
324 Meg Olsson - Stig Nilsson Kullabygdens BK 4117.1 43.10
325 Gun Hammarstedt - Bernt Johansson Växjöbridgen 4103.2 42.96
326 Sixten Ek - Gilbert Hamilton Skövde BA 4100.7 42.93
327 Lennart Karlsson - Tord Jonsson Hallstahammars BK 4096.8 42.89
328 Torsten Karlsson - Ulf Frimodig Gnesta BK - Trosa BS 4087.1 42.79
329 Anneli Björklund - Ebba von Oldensköld Alingsås BS 4061.2 42.52
330 Elsa Lundström - Inger Isaksson BK Zonen 4045.2 42.35
331 Gun Hirvonen - Ove Tammer Mölnlycke BS 4044.1 42.34
332 Eva Thorsson - Björn Thorsson Frölunda BS 4042.3 42.32
333 Jan Larsson - Anders Wilhelmsson Köpings BS - Fagersta BS 4042.1 42.32
334 Mats Hollström - Tommie Brunzell Arboga BK 4040.5 42.30
335 Eva Söderquist - Elisabeth Rydbäck Arvika BS 4034.0 42.23
336 Jan-Olof Siby - Markku Harald Borås BA 4031.2 42.20
337 Lena Johansson - Britt Bååth BK Zonen 4025.0 42.14
338 Åke Eliasson - Maria Danielsson BK Debut 4023.8 42.13
339 Kerstin Hallgren - Tony Holm Enköpings BS 4015.3 42.04
340 Stig Forsman - Per-Åke Aspbäck Mariehamns BK 4007.1 41.95
341 Lisbeth Holmberg - Ann-Cathrine Pehrson Norrtälje BS 4006.3 41.94
342 Hans Roos - Bertil Lundström Östhammars BK 3999.8 41.87
343 Mona Kåreby - Bengt Kåreby BK Albrekts 3996.8 41.84
344 S Ulla Granström - Vilnis Indersons Köpings BS 3965.4 41.51
345 Gunilla Möllervärn - Gun Csellich ABB BK 3963.6 41.49
346 Ingrid Nordström - Nina Wahlström Askims BK - BK Everfresh 3959.3 41.45
347 Bernt-Ove Christiansson - Gunnar Muhr Hallstahammars BK - ABB BK 3945.9 41.31
348 Ulf Rilbe - Karin Rilbe ABB BK 3942.0 41.27
349 Nils Johansson - Britta Töth Alingsås BS - Borås BA 3940.7 41.26
350 Gittan Erikson - Rainer Olebratt Borås BA 3939.0 41.24
351 Karin Åkerlund - Liselott Hallman Borås BA 3932.5 41.17
352 Anders Källsten - Kjell Larsson Sigtuna BS 3931.4 41.16
353 Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin BK Stopp 3923.7 41.08
354 Kajsa Haglöf - Ulla Malmsten Askims BK 3919.9 41.04
355 Anders Jämteby - Sandra Rosén Storsjöbygdens BK 3899.5 40.82
356 Eva Levin - Christel Persson Trelleborgs BS 3894.1 40.77
357 Stig Carlsson - Lennart Carlsson Askims BK 3871.1 40.53
358 Margareta Carlsson - Carina Jonsson Askers. BK Singelton 3845.4 40.26
359 Anders Hedin - Laila Wickzell Sigtuna BS 3843.3 40.24
360 Anna-Lisa Mårland - Harry Ullberg Arvika BS 3841.4 40.22
361 Allan Magnusson - Ingvar Strindberg Sydjämten - Östersunds Dagbridgeklubb 3841.3 40.21
362 Ricard Larsson - Mats Larsson BK Zonen 3835.0 40.15
363 Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson BK Zonen 3832.9 40.13
364 Roland Ekman - Ingegerd Winqvist BK Everfresh 3798.2 39.76
365 Lena Algotsdotter - Kaarina Blomkvist Åkers BK 3796.7 39.75
366 Bengt Malmström - Ulla Malmström Askims BK 3792.6 39.70
367 Kent Josefsson - Barbro Josefsson Askims BK 3784.4 39.62
368 Ulla Nordström - Birgitta Sandwall Askims BK 3784.0 39.61
369 Teresa Johansson - Ewa Andersson Frösö BK - Storsjöbygdens BK 3783.3 39.61
370 Tom Hjertstedt - Elisabeth Bäckman Borlänge BK 3780.3 39.58
371 Per Granström - Noomi Granström BK Everfresh 3760.4 39.37
372 Jan-Olov Lundqvist - Elisabeth Helsing Borlänge BK 3754.6 39.31
373 Kerstin Thorell - Carin Blomquist BK Everfresh - Östhammars BK 3748.3 39.24
374 Lars Wegemyr - Birgitta Wegemyr Skövde BA 3743.1 39.19
375 Sonia Linusson - Anna Nylund BK Okey - Frölunda BS 3739.9 39.15
376 Jussi Verkénius - Jan-Erik Olsson Alingsås BS 3731.8 39.07
377 Åke Loftén - Ingemar Von Rosen Kullabygdens BK 3716.6 38.91
378 Elisabeth Knappe - Hervor Påhlsson Kullabygdens BK 3714.5 38.89
379 Lena Garhamn - Albert Jasnisky Skövde BA 3710.5 38.85
380 Bengt Larsson - Sujata Sardesai ABB BK 3683.1 38.56
381 Kerstin Sandström - Inger Wiklander Alingsås BS 3679.7 38.52
382 Karin Boo - Marie Ekelund BK Lyx 3677.1 38.50
383 Anders Råstock - Gunni Råstock ABB BK 3667.0 38.39
384 Sture Helmersson - Ann-Marie Helmersson ABB BK 3659.8 38.31
385 Ninnie Bergenfors - Maria Törnblad Skövde BA 3631.6 38.02
386 Margit Nordström - Ulla-Britt Johansson ABB BK 3613.5 37.83
387 Monica Jansson - Greta Sundberg Östhammars BK 3608.9 37.78
388 Kent Eriksson - David Johansson Skövde BA 3607.2 37.76
389 Lotta Engvall - Mikael Engvall Fagersta BS 3600.7 37.70
390 Iréne Humble - Lars Humble Norrtälje BS 3596.4 37.65
391 Barbro Henriksson - Gunhild Heinlo Gnesta BK 3560.7 37.28
392 Ylva Ljungstig - Eva Ekström Rimbo BK 3533.3 36.99
393 Tomas Ekholm - Hans Westberg Söderhamns BS - BK Hudik 3531.4 36.97
394 Inger Mörk - June Sandberg BK Skogsstjärnan 3531.0 36.97
395 Roger Andersson - Stig Ström Fagersta BS 3507.1 36.72
396 Lorang Olsson - Marja Hansson Kullabygdens BK 3472.0 36.35
397 Gunilla Söderberg - Gerd Brandinger Sigtuna BS 3456.8 36.19
398 Göran Sandström - Gisela Svensson Kullabygdens BK 3416.4 35.77
399 Per Dahl - Anders Sidenvall Arvika BS 3409.7 35.70
400 Kerstin Venäll - Lars Mattsson Östhammars BK 3403.0 35.63
401 Elvi Sjöstedt - Lilly Mårtensson BK Zonen 3396.9 35.56
402 Bengt Persson - Ingalill Persson BK Zonen 3373.4 35.32
403 Dieter Lebeck - Ylva Isacsson BK Zonen 3363.3 35.21
404 Anne Leppänen - Mona Eriksson Alingsås BS 3356.7 35.14
405 Irene Hernant Jerkovic - Marianne Bengtsson Skövde BA 3317.1 34.73
406 Hans Eklund - Christer Petersson Gnesta BK 3301.9 34.57
407 Christina Hallgren - Curt Östergren Sigtuna BS 3272.7 34.26
408 Anne-Marie Därth - Eva Karlsson Skövde BA 3212.4 33.63
409 Gunvor Mikaelsson - Solveig Odefjord Arvika BS 3092.2 32.37
410 Maj-Lilly Johansen - Annmari Larsson Skövde BA 3025.7 31.68
411 Örjan Eriksson - Kenneth Larsson Smedstadens BK 2991.9 31.32
412 Åke Gustavsson - Lars Bergfeldt Arvika BS 2955.1 30.94
413 Berith Andersson - Inge Wilsson Skövde BA 2701.1 28.28
414 Annemarie Pettersson - Karl-Erik Pettersson Askers. BK Singelton 2627.0 27.50
415 Arne Fridh - Ingeborg Berglund Söderhamns BS 2558.7 26.79




Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
http://www.norrsken.se/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/Rhen_bridgekryssning/
http://www.reseskaparna.se/bridgeresor/
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.ricoh.se
http://www.betterbridge.com/web/user_scandinavia.php?ca=SE
http://www.svenskbridge.se/festival