Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Mellandagsrally #2 2010-12-28 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Mellandagsrally #2 2010-12-28

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Per Grivenfeldt - Michael Jungstedt BK S:t Erik 546 66.91
2 Mårten Gustawsson - Yvonne Flodqvist Näsby BS - BK S:t Erik 545 66.79
3 Per Leandersson - Göran Hammarström Filbyter Bridge - BK S:t Erik 529 64.83
4 Stefan Josefsson - Nilla Sundberg Arla BK 503 61.64
5 Solveig Washer - Christer Thunvik BK S:t Erik - Sthlms-Polisens BS 481 58.95
6 Lars Ekenlöv - Paul Iwarson BK S:t Erik - Lidingö BK 480 58.82
7 Kerstin Strandberg - Lillemor Strindberg BK S:t Erik - Arla BK 472 57.84
8 Peter Backlund - Ylva Strandberg BK S:t Erik - Arla BK 471 57.72
9 Nanna Jawitz - Josef Jawitz BK S:t Erik - IK MAKKABI 467 57.23
10 Jan-Olof Hegethorn - Ami Emilsson BK S:t Erik - Mälarö BS 465 56.99
11 Ulf Lindelöw - Göran Lindén BK S:t Erik 445 54.53
12 Lennart Eriksson - Bennet Rosengren Arla BK - BK S:t Erik 444 54.41
13 Annmari Naeve - Leif Nilsson BK S:t Erik 440 53.92
14 Björn Sörenstam - Thomas Berg BK S:t Erik 432 52.94
15 Anders Johansson - Ann-Margret Johansson BK S:t Erik 421 51.59
16 Gudrun Strandberg - Tore Stormo Arla BK 420 51.47
17 Lars Engebeck - Lil Danielsson Lilla Sällskapet - BK S:t Erik 418 51.23
18 Curt Engvall - Istvan Jani Tyresö BK - BK S:t Erik 413 50.61
19 Axel Regnell - Lars Almberg BK S:t Erik 405 49.63
20 Inga Wästeby - Lennart Wiklander BK S:t Erik 404 49.51
20 Max Ödlund - Bim Ödlund BK S:t Erik 404 49.51
22 Benny Holm - Gun Skire BK S:t Erik 387 47.43
23 Björn Berndtsson - Penny Berndtsson BK S:t Erik 376 46.08
24 Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen BK S:t Erik 373 45.71
25 Peter Svensson - Anders Lindgren Enköpings BS - BK S:t Erik 367 44.98
26 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 365 44.73
27 Göte Bruzelius - Elisabeth Forsell Sthlms-Polisens BS - Arla BK 364 44.61
28 Svante Ryman - Nahid Ryman Näsby BS - BK S:t Erik 352 43.14
29 Lars Manneteg - Carmen Tuason Upsala BS - BK S:t Erik 349 42.77
30 Per Lundquist - Marita Erikson BK Bridgeliv 335 41.05
31 Bengt Löfmark - Tommy Gullberg BK S:t Erik 320 39.22
32 Hans Nerell - Åke Falkunge Västra Bjäre BK - BK S:t Erik 318 38.97
33 Rune Björk - Inga Sandberg BK S:t Erik - BK Två Ess 304 37.25
34 Marja-Leena Agri - Malou Magnusson BK S:t Erik 296 36.27
35 Åsa Selin-Finberg - Christine Bodén BK S:t Erik 290 35.54
36 Ulla Petterson - Kenneth Hedström BK S:t Erik 287 35.17