Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Sommarserien #12 2010-07-05 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #12 2010-07-05

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 26. Medel: 494.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Mikael Lindblom - Martin Flodén BK S:t Erik 700 70.85
2 Jan Andersson - Håkan Johansson BK S:t Erik 615 62.25
3 Inger Sällsten - Ric Sällsten BK S:t Erik 614 62.15
4 Ylva Strandberg - Lillemor Strindberg Arla BK 608 61.54
4 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik - BK Bridgeliv 608 61.54
6 Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg BK S:t Erik 568 57.49
7 Lars Almberg - Per Söderberg BK S:t Erik - Alvik BC 547 55.36
8 Peter Flodqvist - Thomas Magnusson BK S:t Erik - Näsby BS 541 54.76
9 Lars Frisell - Göran Lind BK S:t Erik 535 54.15
10 Micke Almgren - Eddie Persson Arla BK - BK S:t Erik 531 53.74
11 Kjell Swanström - Kerstin Strandberg BK S:t Erik 526 53.24
12 Åke Falkunge - Michael Jungstedt BK S:t Erik 518 52.43
12 Peter Mårtensson - Anna Mårtensson BK S:t Erik 518 52.43
14 Lars-OA Hedlund - Claes Melin BK S:t Erik 517 52.33
15 Åke Nilsson - Dagmar Ilrot BK Två Ess 512 51.82
15 Max Ödlund - Britt-Marie Ödlund BK S:t Erik 512 51.82
17 Nils Fallqvist - Einar Jonasson Handens BK - Stureby BK 508 51.42
17 Lars-Olof Hessle - Lennart Eriksson Näsby BS - Arla BK 508 51.42
19 Åke Sjöberg - Margareta Sjöberg BK S:t Erik 500 50.61
20 Urban Johansson - Alf Sandberg BK S:t Erik 498 50.40
21 Torbjörn Herngren - Jakob Sondén BK S:t Erik 495 50.10
22 Hilding Rune - Mona Asplund BK Två Ess - Lidingö BK 487 49.29
23 Gudrun Strandberg - Tore Stormo Arla BK 485 49.09
24 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik 484 48.99
25 Lars-Erik Rudström - Thomas Malmström BK S:t Erik 482 48.79
26 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 473 47.87
27 Birgitta Ternblad - Sten Ternblad BK S:t Erik 461 46.66
28 Eva Wiklander - Ann-Britt Carlén BK S:t Erik 458 46.36
28 Inga Wästeby - Lennart Wiklander BK S:t Erik - BK Två Ess 458 46.36
30 Conny Lövgren - Lars Ekenlöv BK S:t Erik 452 45.75
31 Lars Manneteg - Carmen Tuason Upsala BS - BK S:t Erik 449 45.45
32 Ola Hellblom - Brita Flach BK S:t Erik 448 45.34
33 Lennart Karlberg - Ami Emilsson BK S:t Erik - Mälarö BS 441 44.64
34 Peder Hägg - Leif Hansson BK S:t Erik 426 43.12
35 Ingemar Klera - Bo Haglund BK S:t Erik 418 42.31
36 Elena Ström - Rolf Kipowski BK S:t Erik - Jakobsbergs BK 405 40.99
37 Marie Svensson - Håkan Svensson Bollnäs BK - Söderhamns BS 402 40.69
38 Anders Göransson - Hans Schauman Djursholms GKBK - Djursholms BK 372 37.65
39 Göte Bruzelius - Elisabeth Forsell Sthlms-Polisens BS - Arla BK 354 35.83
40 Kenneth Hedström - Ulla Petterson BK S:t Erik 326 33.00