Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagstävling 2009-10-16 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagstävling 2009-10-16

Partävling, 14 bord, 27 par, 1 blindpar. Antal brickor: 21. Medel: 252.5.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Karl Lindberg - Marianne Lindberg BK S:t Erik 336.0 66.67
2 Stig Karlsson - Lennart Levin BK S:t Erik 302.2 59.95
3 Lars-Gunnar Byström - Klas Lundberg BK S:t Erik - BK Två Ess 300.0 59.52
4 Mona Iwarson - Paul Iwarson Lidingö BK 296.3 58.80
5 Lars-Ove Karlsson - Lars Thånell BK S:t Erik - BK Stjärnskotten 291.7 57.87
6 Lars Waller - Ulf Kinn BK Två Ess 290.0 57.54
7 Inga Wästeby - Lennart Wiklander BK S:t Erik - BK Två Ess 287.0 56.94
8 Maud Diamant - Lena Silvén BK S:t Erik 274.0 54.37
9 Nils Ahlén - Börje Larsson BK S:t Erik 271.0 53.77
10 Ulf Wahlberg - Marianne Petri BK Två Ess - BK S:t Erik 267.0 52.98
11 Anita Arkelid - Elisabeth Forsell BK S:t Erik - Arla BK 264.8 52.55
12 Ingegerd Öberg - Elsie Zinelli BK S:t Erik 264.0 52.38
13 Maj-Britt Börjeson - Sven Moberg BK S:t Erik 260.0 51.59
13 Gunilla Lindesvärd - Ann Wall BK S:t Erik 260.0 51.59
15 Inga-Lill Franzén - Mona Hellingh BK S:t Erik 259.0 51.39
16 Birgit Karlsson - Göran Karlsson BK S:t Erik 248.0 49.21
17 Ylva Hag - Barbro Jödahl BK S:t Erik 229.8 45.60
18 Annika Florman - Ninnie Nygren BK S:t Erik 226.0 44.84
19 Nils-Erik Strömberg - Lars Ekmark BK S:t Erik - Arla BK 223.0 44.25
20 Kerstin Lindén - Bertil E Olsson BK S:t Erik 222.0 44.05
21 Anita Lundqvist - Inger Spängs BK S:t Erik 213.0 42.26
22 Gert Lindesvärd - Lars Malmsten BK S:t Erik 212.3 42.13
23 Birgitta Elding - Margareta Gällstedt BK S:t Erik - Danderyds BS 212.0 42.06
24 Karen Carlberg - Ingvar Bladini BK S:t Erik - Alvik BC 211.0 41.87
25 Margareta Winell - Tomas Clason BK S:t Erik 204.0 40.48
26 Lars Almberg - Marianne Jonsberg BK S:t Erik - Frösö BK 199.0 39.48
27 Tomoko Hansen - Per Söderberg Danderyds BS - Alvik BC 194.0 38.49