Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #1 2009-06-01 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #1 2009-06-01

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 26. Medel: 468.2.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Mikael Lindblom - Mari Lindblom BK S:t Erik 581.0 62.07
2 Stefan Josefsson - Tore Stormo Arla BK 567.0 60.58
3 Peter Gavatin - Olle Robin Lidingö BK 546.1 58.35
4 Björn Wenneberg - Göran Andersson ABB BK - BK S:t Erik 541.0 57.80
5 Olle Wademark - Anders Palmgren BK S:t Erik 531.9 56.83
6 Mattias Andersson - Per Hallberg BK S:t Erik 519.0 55.45
7 Fredrik Alfredsson - Simon Bech BK Herkules - BK S:t Erik 518.0 55.34
8 Erik Åsbrink - Rolf Kipowski BK Två Ess - Jakobsbergs BK 516.0 55.13
9 Bennet Rosengren - Anders Söderstedt BK S:t Erik 514.9 55.01
10 Ric Sällsten - Bengt Pettersson BK S:t Erik 514.6 54.98
11 Peter Mårtensson - Lennart Wiklander BK S:t Erik - BK Två Ess 514.0 54.91
12 Lars Manneteg - Per Lundquist Upsala BS - BK Bridgeliv 511.0 54.59
13 Lars-Olof Hessle - Lennart Eriksson Näsby BS - Arla BK 508.0 54.27
14 Mart Altmäe - Margareta Thunberg BK S:t Erik 500.0 53.42
15 Jeanette Josefsson - Elisabeth Forsell BK S:t Erik - Arla BK 497.0 53.10
16 Kerstin Strandberg - Madeleine Swanström BK S:t Erik 491.6 52.52
17 Ulla-Britt Olsson - Ola Hellblom BK S:t Erik 485.0 51.82
18 Åke Falkunge - Henning Tingvall BK S:t Erik 483.0 51.60
19 Claes Melin - Peter Flodqvist BK S:t Erik 475.0 50.75
20 Jan-Olof Hegethorn - Catarina Widgren BK S:t Erik 460.1 49.15
21 Lennart Kjellman - Daniel Gullberg Norra Reals BK - BK S:t Erik 460.0 49.15
22 Börje Karlsson - Margareta Ardelius Sthlms-Polisens BS 453.0 48.40
23 Inger Sällsten - Anette Ekman BK S:t Erik 451.0 48.18
24 Hans Alexandersson - Michael Jungstedt BK S:t Erik 443.8 47.42
25 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik - BK Bridgeliv 438.0 46.79
26 Per-Erik Lindeberg - Amie Lindeberg BK S:t Erik 436.0 46.58
27 Marie Nylin - Lennart Back BK S:t Erik 432.0 46.15
28 Kerstin Håstad - Matts Håstad Danderyds BS 431.9 46.14
29 Björn Sörenstam - Thomas Berg BK S:t Erik 419.0 44.76
30 Jan Johanson - Lars Julin Danderyds BS - BK S:t Erik 417.0 44.55
31 Hilding Rune - Mona Asplund BK Två Ess - Lidingö BK 412.0 44.02
32 Christina Torsslow - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 408.1 43.60
33 Peder Hägg - Leif Hansson BK S:t Erik 404.0 43.16
34 Britt-Marie Ödlund - Max Ödlund BK S:t Erik 393.0 41.99
35 Tomoko Hansen - Per Söderberg Danderyds BS - Alvik BC 390.0 41.67
36 Anders Johansson - Ann-Margret Johansson BK S:t Erik 383.0 40.92
37 Ulf Lindelöw - Göran Lindén BK S:t Erik 374.0 39.96
38 Mona Iwarson - Paul Iwarson Lidingö BK 371.2 39.65