Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Guld-IAF 2010-05-29 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Guld-IAF 2010-05-29

IMP över fältet, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 57.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Helena Strömberg - Dan Bylund Sundsvallsbridgen 1863.0
2 Peter Bertheau - Kathrine Bertheau BK S:t Erik - Karlstads BK 1443.0
3 Olle Wademark - Jan Selberg BK S:t Erik 1165.0
4 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik 1044.0
5 Sven Åke Bjerregård - Tommy Gullberg BK S:t Erik 995.0
6 Emma Sjöberg - Johan Sylvan BK S:t Erik - Näsby BS 800.0
7 Gudrun Strandberg - Tore Stormo Arla BK 746.0
8 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik - BK Bridgeliv 706.0
9 Kent Bäckström - Mats Johansson Alnö BK - Upsala BS 620.5
10 Bengt Pettersson - Kristin Nedlich BK S:t Erik - BK Herkules 420.0
11 Mats Axdorph - Johnny Östberg BK S:t Erik 400.0
12 Björn Wenneberg - Mart Altmäe BK ALERT - BK S:t Erik 281.0
13 Anders Morath - Sven-Olov Flodqvist BK S:t Erik - LUCK 190.0
14 Lars-Åke Warg - Åke Sandbäck Estland - Malungs BK 153.0
15 Joakim Nordlindh - Matti Hellström Upsala BS - BK Fyris 40.0
16 Eddie Persson - Stefan Ekman BK S:t Erik - Arla BK -32.5
17 Patric Holmberg - Peter Törnblom BK S:t Erik -35.0
18 Arvid Wikner - Tommy Bergdahl BK S:t Erik -61.0
19 Mats Häll - Erik Franzén Borlänge BK - LudvikaBygdens BK -68.0
20 Fredrik Alfredsson - Snorri Karlsson Karlstads BK -113.0
21 Håkan Lindblom - Magnus Ekman BK S:t Erik -123.0
22 Leif Linder - Roger Ahlbom Sorsele BK - Bergsjö BK -196.0
23 Ulf Lundgren - Lars Andersson Tyresö BK - BK S:t Erik -214.0
24 Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson Katrineholms BA - Borås BA -221.0
25 Per Leandersson - Catharina Forsberg Karlstads BK - Örebridgen -226.0
26 Torbjörn Herngren - Jakob Sondén BK S:t Erik -235.0
27 Marcus Hjelte - Ryszard Sliwinski Upsala BS - Gamla Uppsala BS -365.0
28 Madeleine Swanström - Peter Backlund BK S:t Erik -417.0
29 Göran Hammarström - Mikael Arnberg BK S:t Erik -583.0
30 Pontus Silow - Harald Nordlund BK S:t Erik -705.0
31 Daniel Gullberg - Johan Karlsson BK S:t Erik - Hällefors BK -752.0
32 Kerstin Strandberg - Lillemor Strindberg BK S:t Erik - Arla BK -871.0
33 Anders Johansson - Thomas Johnsson BK Fyris - Alnö BK -1011.0
34 Paul Iwarson - Peter Flodqvist Lidingö BK - BK S:t Erik -1401.0
35 Eric Arvidsson - Jonas Engström BK S:t Erik - Malungs BK -1510.0
36 Ann Axell - Lars Andersson Gävle BK -1778.0