Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Örebridgen » KM lag hösten 2019 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

KM lag hösten 2019

IMP över fältet, 16 bord, 28 par, 4 blindpar. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Kenneth Wallin - Pasi Kallio The Warriors The Warriors 3.68
2 Jörgen Pihl - Karl-Gustaf Larsson Nora BK KG Nora BK KG 2.51
3 Mats Öberg - Dick Andersson Noraskatt Noraskatt 2.35
4 Maria Grönkvist - Björn Andersson Lady och lufsarna Lady och lufsarna 2.32
5 Christina Oldin - Kerstin Marcusson Humlorna Humlorna 2.09
6 Björn Forsberg - Krister Berg Björnes Vänner Björnes Vänner 1.99
7 Lennart Johansson - Thomas Larsson Den Långa vägen Den Långa vägen 1.72
8 Karl-Erik Nilsson - Jan Murman Kalle o Vänner Kalle o Vänner 1.65
9 Adam Winberg - Linus Jorner Lady och lufsarna Lady och lufsarna 1.53
10 Leif Lindman - Rolf Johansson Dejo Dejo 1.31
11 Dejana Sverker - Bertil Blomqvist Dejo Dejo 0.84
12 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Björnes Vänner Björnes Vänner 0.60
13 Thorbjörn Fredriksson - Gunnar Göthberg Nora BK KG Nora BK KG 0.40
14 Hagen Geissler - Lars S Karlsson Kalle o Vänner Kalle o Vänner 0.15
15 Anders Israelsson - Birgitta Karlsson Team Skoga Team Skoga -0.15
16 Sture Johansson - Björn Hackberg Tubbahalla Tubbahalla -0.40
17 Magnus Hultman - Leif Kjellberg Linde Linde -0.60
18 Karola Högberg - Lars Lilja Akilles Akilles -0.84
19 Eva Andersson - Inger Hultstrand Akilles Akilles -1.31
20 Therése Andersson - Annika Forsberg Maskarna Maskarna -1.53
21 Harriet Sjögren - Anne-Marie Thell Team Skoga Team Skoga -1.65
22 Jimmy Herrdin - Peter Ärlegård The Warriors The Warriors -1.72
23 Joakim Guldbrand - Leif Ernstsson Linde Linde -1.99
24 Irene Håberger - Berit Jonsson Noraskatt Noraskatt -2.09
25 Erik Spångberg - Allan Öberg Maskarna Maskarna -2.32
26 Carina Larsson - Inger Aronsson Humlorna Humlorna -2.35
27 Jan Ekström - Göran Sandahl Tubbahalla Tubbahalla -2.51
28 Kent Karlsson - Rickard Knutsson Den Långa vägen Den Långa vägen -3.68